עיצוב גינות סינטטיות

דשא סינטטי - ירוק ואקולוגי

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: שמעון חמו, פשוט ירוק | חב' פשוט ירוק 03/04/2013
על אף שעד לא מזמן רבים הניחו כי התקנת דשא סינטטי במהלך עיצוב גינות הינו מעין סוג של "זילות", עם הזמן חשפו את יתרונותיו הרבים של הדשא הסינטטי, כנוח, בעל מראה מטופח, אקולוגי וככזה המספק חיסכון בהשקיה. מעבר לכך, בבואכם לדאוג עבור עיצוב גינה, חשוב שתדעו כי ההתמודדות עם גידול מדשאה אינו תמיד משימה פשוטה. בין אם בעקבות הטיפול האינטנסיבי שהמדשאה דורשת, הקרחות שנוצרות, היובש בעלי ואף הטיפול השוטף שכולל דישון, גיזום והשקיה. יש לקחת בחשבון שמדובר גם בהוצאה לא קטנה של מים, דונם של דשא צורך כאלף קוב מים בשנה, דבר שניתן לחסוך עם התקנת דשא סינטטי. דשא חי אף דורש פעולות שאינן ידידותיות לסביבה- כאמור, גיזום, ריסוס ודישון- המחלחלים למי תהום והורסים את האיזון האקולוגי. אכן, עיצוב גינות טבעיות- לא בהכרח מועילה ולרוב אף מזיקה, גם לטבע וגם לכיס.

 

 

 

דשא סינטטי- מתאים לכולם

בכדי להתאים את שטיחי הדשא שלכם בטרם התחלתם במלאכת עיצוב גינה זו או אחרת, שימו לב כי בדקתם את עובי סיבי הדשא- ככל שהם דקים יותר, כך הם גמישים יותר, מתקפלים בקלות עם כל מגע של הגוף ואינם עוקצים או מגרדים כשיושבים עליו. בנוסף, סיב עבה אף קולט יותר חום ובהתאם, רצוי גם לברר לפני שמתחילים עם עיצוב גינות סינטטיות האם שטיח הדשא אותו אתם קונים הינו מוגן מפני קרינת UV  ושהוא אינו מכיל חומרים רעילים. בכדי להימנע ממראה נטול קרחות- בחרו בסיבים צפופים. כמו כן, גובה הסיב המומלץ עומד על כ-47 ס"מ. 

 

סוגים שונים של דשא? יש דבר כזה!
כדי להיות בטוחים שאתם יודעים מה אתם עושים במסגרת עיצוב גינה סינטטיות, כדאי שתדעו כי קיים היצע רחב הכולל סוגים שונים של דשא. כך למשל, דשא סינטטי באירופה יהא ירוק יותר מהדגמים המוצעים בארץ, כאשר אצלנו הסיבים מאופיינים בגוון צהוב יותר המדמה את היובש הטבעי הנובע מהחום הישראלי. מעבר לכך, אם חשבתם שדשא חייב להיות תמיד ירוק, דעו כי ההיצע כולל גם גווני כחול, צהוב, אדום, שחור ולבן- כך שמלאכת עיצוב גינות יכולה להיות אף משימה יצירתית וניתן להפתיע במראה ייחודי.

גינה עם דשא סינטטי

 

-----
התוכן נשען על המאמר: דשא סינטטי - ירוק ואקולוגי
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,92,783.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי