עיצוב גינות וניצול מושכל של שטחים

עיצוב גינה המשלבת את נוף השומרון

מאת: גילי כהן-לב | צילום: אביעד בר-נס | אביאל גוהר ואיליה קסלמן, "נגיעה ירוקה" 03/04/2013
לא מעט אנשים מתעסקים רבות בפנים הבית אך שוכחים לטפח ולדאוג עבור עיצוב גינה מתאים. לא כך הזוג זיו ושני מהיישוב אורנית, שביקשו לטפל במרחב הגינה במסגרת השיפוץ המסיבי של הבית וקראו לאביאל ואיליה, בעלי חברת הגינון "נגיעה ירוקה", המתמחים בין היתר גם במלאכת עיצוב גינות. בני הזוג רצו גינה החוברת לקונטקס של המקום מחד וגינה מודרנית התואמת את סגנון הבית מאידך. חשוב היה להם גם להרחיב את הגינה ולשלב בו ג'קוזי ומעט עצי פרי. 
 

איך עושים את זה?

עקרון חשוב שצף על פני השטח במהלך עיצוב גינה אורבאנית הוא שלב התכנון, כאשר במקרה הזה דאגו אביאל ואיליה לחלוקת החללים לפי ייעודם בכדי שידעו כיצד למקם את האלמנטים המרכזיים בשטח וליצור מרחב מחיה שימושי, נוח ומעוצב. את הגינה הקדמית הם עיצבו במראה טבעי, עם עץ זית ושביל אבנים, תוך יצירת כניסה נעימה ומוצלת, כאשר באותו חלל אף מיקמו את הג'קוזי המבוקש במיקום רחוק מהכניסה, כשהוא מוסתר מהרחוב על ידי עץ הדר ושיחים. עיצוב גינות בדר"כ טומן בחובו מלאכה קשה, שכן במרבית הפעמים יש צורך גם באלמנט של הסתרה שמספקת אינטימיות, משימה בה עמדו בהצלחה במקרה זה תוך שימוש בשיחים ועצי פרי. 

 

 

 

גם יפה וגם שימושי

מלאכת עיצוב גינות דורשת מעבר למראה הכללי גם יצירת מרחב מחיה שימושי. במקרה דנן, אביאל ואיליה דאגו עבור עיצוב גינה המספק תחושה ויזואלית של מיקום גדול יותר מזה שקיים בפועל. תוך כך, הם גם עיצבו סלון חיצוני בגינה האחורית ודאגו למסגרת גינה באמצעות עצי הדר ואדניות, מה שתחם את האזור מבלי לפגוע בנוף הנשקף ממנה- אלמנט לא פחות חשוב של עיצוב גינות מעבר להיבט הפונקציונאלי. כך, יכולים היום בני הזוג גם לעשות שימוש בגינה כפינת ישיבה ובמקביל ליהנות מנוף עוצר נשימה שנשקף מהרחבה. 

 

 

הנוף המשתקף מהגינה האחורית

 

 

-----

התוכן נשען על המאמר: עיצוב גינה המשלבת את נוף השומרון
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,92,908.aspx
 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי