יוצרים מקום - פרויקט גמר

"יוצרים מקום" הוא הנושא שנבחר להוביל את עבודות הגמר של בוגרי מגמות העיצוב ואדריכלות הפנים במכללת אורט כפר סבא. במסגרת הפרויקט נתבקשו הסטודנטים לבחור שטח "ממשי" ובהתייחס אליו לפתח תכנון שנושאו נועד לגעת בתחומי תרבות, קהילה וחברה.

מאת: | צילום: | 03/04/2013

 

Music כל
מבנה שנועד לקיום פעילויות מוסיקליות שונות, ועיצובו המושתת על עולם של צלילים מייצר חוויה ויזואלית-מוסיקלית של מקום בו המילים הופכות לצלילים והאותיות לתווים. מעטפת המבנה תוכננה בקונפיגורציה של גיטרה, המדגישה קווים מתעגלים וזורמים המדמים מנגינה, כאשר שביל הגישה החוצה את המקום מדמה קלידי פסנתר ומזמין פנימה. קוויו המתעגלים של המבנה ממשיכים אל תוך חללו הפנימי תוך יצירת מעברים רכים וזורמים בין אזוריו השונים, והחלונות הרחבים מאפשרים הצצה להתרחשויות מוסיקליות מגוונות. בתוך כך שולבו בתכנון רמזים על תוכנו של המבנה, דוגמת פסנתר כנף באדום בוהק שנגלה כתמונה יוצאת דופן דרך הפתחים הגדולים או מפתח סול המוטבע על זיגוג הדלתות שאף ידיותיהן  נושאות צורניות זהה. חלל המדרגות מהווה עמוד תאורה יוצא דופן במידותיו, שמאיר את החללים הפנימיים ונראה גם כלפי חוץ, ולצד אזורי הפעילות המוסיקלית כולל המבנה בית קפה, חנות כלי נגינה, חנות דיסקים ועוד. הגן הסובב את המרכז הינו גן מוסיקלי המשלב שלל מתקנים שעוצבו ותוכננו ליצירת הנאה וחוויה מוסיקלית כאחת.
תכנון: אלין זוהר וחגית שכטר (מסלול "אורט קריירה").


 

 

גלריה לאמנות עכשווית- GART
כללים ברורים של סימטריה, סדר ופרופורציות מהווים בסיס לתכנון גלריה לאמנות עכשווית המעוצבת ברוח מודרנית. המבנה המתנשא לארבע קומות תוכנן בתצורת האות G בתלת ממד כאשר מוטיב האות בא לידי ביטוי גם בחלליו ובחזיתו, ומתן דגש על רצפות החלל בתוך הגבולות תורם להגדרתם ושומר על קשר מרחבי וחזותי ביניהם. במבנה נכללות גלריה פנימית וגלריה חיצונית, חללי משרדים, בר ועוד. הצבעוניות השקטה והמאופקת מייצרת רקע הולם לצבעוניות התוכן, ותכנון החוץ מאופיין באסתטיקה "שלווה": אדניות ריבועיות שבתוכן נשתלה צמחייה, ומוטיב מים כסמל לרוגע וזרימה.
תכנון: עידית שטרית, מרוינה דודגוב וסיגל זגריה. (מסלול "אורט קריירה"). 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי