תחרות עיצוב מטבחים

גאדג'טים והמטבח המודרני

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: יח"צ | סטודנטים במחלקה לעיצוב תעשייתי, בצלאל 03/04/2013
חברת "מטבחי הדקל" יזמה ב-2010 תחרות עיצוב גאדג'טים, כחלק מתפיסת עיצוב פנים של מטבחים מודרניים. התחרות התקיימה בהשתתפות של עשרות סטודנטים ובוגרים לעיצוב והוגשו עשרות הצעות של גאדג'טים שונים עבור עיצוב מטבחים מודרניים. מתוך כל ההצעות שהוגשו, הגיעו ארבעה לשלב הגמר: משפך הפלא של דימיטרי דדשב מהמחלקה לעיצוב תעשייתי "בצלאל", מתקן לייבוש כוסות וצלחות של איציק מאיר מהמחלקה לעיצוב תעשייתי "בצלאל", "מעלית" שיצרה אלינור אטרקצ'י מהמחלקה לעיצוב תעשייתי "בצלאל" ו-"spin" של איל ערן ויפתח פארן מהמחלקה לעיצוב תעשייתי "בצלאל". מתוכם, את המקום הראשון קטפה אלינור אטרקצ'י.

 

מכשירי חשמל, ניקיון המטבח וייבוש כלים: כל מה שנחוץ כדי לתפקד במטבח
איל ערן ויפתח פארן תכננו ויצרו יחידת מנוע, "spin", המאפשרת "להלביש" מכשירי חשמל על משטח העבודה, כמו למשל מסחטת מיץ, בלנדר ומטחנת קפה- כי מכשירי חשמל זה דבר נחוץ בכל עיצוב פנים, ובטח כאשר מדובר בתכנון עיצוב מטבחים. 
משפך הפלא שתכנן דימיטרי דדשב, מטרתה לשמור על סביבת עבודה נקייה כאשר משפך הנצמד לשיש מוביל את האשפה המצטברת במטבח ישירות לפח.   
ולבסוף, על מנת לחסוך מקום יקר על גבי השיש, תכנן איציק מאיר מתקן לייבוש כוסות וצלחות שיוצא מהשיש כלפי מעלה, כך שהמתקן איננו מפריע לעבודת המטבח ואף מעניק ממד אסתטי.

 

משפך הפלא
 

 

ה"מעלית" של אטרקצ'י
כאמור, את הפרס הראשון קטפה אטרקצ'י עם ה"מעלית" שיצרה כחלק מתכנון עיצוב פנים של מטבח מודרני. מדובר ביחידת מדפים לאחסון מכשירי חשמל קטנים הבנויה ממספר מגירות שנעות על גבי מסילה אנכית. המגירות מחוברות ביניהן באמצעות חוטים וכל מגירה מכילה מדף בעל יכולת תנועה אופקית. התכנון והעיצוב של אטרקצ'י זיכה אותה במלגה לשנת הלימודים הקרובה במסגרת התחרות של "מטבחי הדקל" וכך, הוכיחה לכולנו אטרקצ'י, יחד עם יתר המתמודדים בתחרות, כי עיצוב מטבחים זה לא עוד משימה סטנדרטית.  

יחידת מדפים לאחסון מכשירי חשמל- "המעלית"

 

-----
התוכן נשען על המאמר: גאדג'טים והמטבח המודרני
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,67,701.aspx


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי