מתאבנים מתערוכת הריהוט במילאנו 2011

בעיתוי לא מוצלח, כשמועד קיומה של תערוכת הרהיטים במילאנו הצטלב עם מועד הורדת הגיליון לדפוס, אין ברירה אלא להסתפק הפעם רק בכמה מעוררי תיאבון צבעוניים (לכבוד האביב) שהגיעו היישר מחגיגת העיצוב המילנזית. סנונית רשמים ראשונית בלבד, המשך יבוא...

מאת: מיה אור | צילום: יח"צ | חברות שונות - 03/04/2013
"il Giullare"
את כתב ידו של האדריכל גטנו פשה לחברת קשה  להחמיץ. הספה "il Giullare" שעיצב לחברת "Meritalia", מגלמת פרץ אופטימיות אותו אף העלה על הכתב, כשהוא קורא לא להיגרר לתחושות קשות בשל המשבר הכלכלי שפקד את העולם אלא לדבוק בתקווה ובשמחה. בדברי ההסבר על הספה, שבהם אף ציין את מקור ההשראה ליצירתה שנשאב מתרבות ליצני החצר של פעם, ומעבודה קודמת שביצע עבור לקוחה שעבדה בקרקס בניו יורק. הספה, המתנאה בצבעוניות עזה ובכובעי ליצן עם פונפונים, היא יחידה מודולארית שבסיסה עשוי פוליאוריטן מוקשה, המילוי מפוליאוריטן גמיש, והריפוד הוא בד כותנה צבעוני.


 

 

"Alice"
כורסת Alice, שעיצב Jacopo Foggini לחברת Edra, מגלמת את שפתו של המעצב הידוע כמי שמרבה לעסוק בפלסטיק זוהר. הכורסה, שעוצבה בצבעוניות בוהקת ושקופה למחצה, מאופיינת בקווים אורגניים ועשויה מ"תסבוכת" של מיתרי פלסטיק, משל נוצרה בעבודת יד שלא הושלמה ללא קווי מתאר ברורים, אך היא מוצקה וקשיחה לחלוטין.  מקור אור המותקן תחתיה מפיץ אותו כמו מתוכה.

"Rememberme"
המרוץ אחר העתיד מחד, ורצון לשמור את העבר מאידך, משתלבים בכיסא "Rememberme", האוצר בתוכו את העניין העכשווי בערכי קיימות ומחזור. הכיסא , שעוצב ע"י Tobias Jurelzek עבור חברת Casamania, מעניק חיים חדשים לאובייקטים שהינם לכאורה קפסולות של זיכרון לא מודע, והוא עשוי על טהרת אריגי ג'ינס ישנים שעברו תהליך של כבישה.

"Loop"
עבודתה של המעצבת ההולנדית הצעירה Sophie de Vocht, היא יציר כלאיים בין מושב שזלונג ושטיח. העיצוב, שנכלל בתצוגה של חברת Casamania, נולד מעניינה של דה ווכט בטכניקת אריגה המתבצעת תוך "משיכה" של סיביהם ומטמיעה אותם באמצעות מחטים בבסיס האריג. Loop מתהדר בצבעוניות עזה של גווני אדום וכתום, והוא משלב קונסטרוקציית מתכת צבועה בהתאם עם כיסוי בד.


 

כורסא מעוצבת - Loop
 

"Macaone"
את השולחן Macaone עיצב Alessandro Mendini בשנת 1985 עבור קולקציית Zabro וכמחווה לחברת "Zanotta" ולקבוצת העיצוב האוונגרדית "אלכימיה" שהוא נמנה על מייסדיה. על עיצובו סיפר שהוא ביקש להחיות מאפיינים סגנוניים של העיצוב האיטלקי בשנות החמישים ולהעניק להם פרשנות חדשה, ובמהלך השנים הוא זכה למספר וריאציות שהפופולארית ביניהן היא התצורה המרובעת שמשטחה העליון נחלק לארבעה צבעים הממשיכים גם בכל אחת מרגליו. השנה זכה השולחן החתום להיכלל בקולקציית 2011 של החברה, כאשר משטחו עשוי MDF ורגליו מפוליאוריטן קשיח ושילוב מתכת.


 

שולחן מעוצב MACAONE
 

Kartell loves Milan
לרגל ציון חמישים שנה לקיום תערוכת הרהיטים במילאנו, יזמה חברת Kartell פרויקט עיצוב מיוחד כאקט של אהבה לעיר בה היא צמחה בתחילת שנות החמישים של המאה הקודמת. במסגרת הפרויקט, שהוצג באולם התצוגה של החברה בעיר, נתבקשו משתתפיו לבחור באחד מפריטי הקולקציות שיצרה החברה במהלך השנים, ולעצבו כיד הדמיון הטובה עליהם. הרכב המשתתפים ייצר גלריה אנושית מרשימה, עליה נמנו מעצבים ואדריכלים, אושיות תרבות, שפים מובילים, מעצבי אופנה, ואפילו קבוצת הכדורגל המקומית. בתמונות: פריטים ש"טופלו" ע"י אלסנדרו מנדיני, האקדמיה דה בררה, וקבוצת הכדורגל הפופולארית מילן.


 

קבוצת הכדורגל מילן
 

BikNit
כיסא ושזלונג שעיצבה פטריסיה אוקיולה הבלתי נלאית לחברת "Moroso", מעידים שוב על חיבתה לעולם הקראפט ועל ההשראה שהיא שואבת ממלאכות יד. הדיגום, כעין מארג של עיניים סרוגות משמש כמשטח וכסטרוקטורה כאחד, כשהוא מכסה את מסגרת המתכת המונחת על בסיס עץ, וממד של נפח המאפיין אותו מעניק לפריטים המעוצבים זהות חזקה, דקורטיבית ונעימה למגע. החומרים המשמשים למארג  ה"סרוג-קלוע" עמידים גם בתנאי חוץ.
 

 

כורסאות מעוצבות BikNit
 

 

מתוך מגזין בית ונוי 118: מתאבנים ממילאנו 2011"

 

 

יצירת קשר - מתאבנים מתערוכת הריהוט במילאנו 2011