פסטיבל האור בעתיקה 2010

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: יח"צ | מעצבים שונים
אחרי הצלחה שנחל בשנה שעברה, חוזר פסטיבל האור להאיר את ירושלים באירוע חווייתי ייחודי המשלב מיצגי אור, פסלים ומיצבים אמנותיים ומופעים מוסיקליים. בפסטיבל, המתקיים ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים בשיתוף משרד ראש הממשלה, משרד התיירות ועיריית ירושלים ומופק ע"י חברת אריאל,  ייטלו חלק 70 אמנים, מקומיים ובינלאומיים, אשר יחשפו פרשנויות יצירתיות ומגוונות של נושא האור ויאירו עשרות נכסים ארכיטקטוניים. היצירות השונות תמוקמנה במספר מוקדים ברחבי העיר, כאשר וחמישה מסלולים יובילו את הקהל מאתר לאתר ומיצירה ליצירה, להשלמת חוויה חושית רווית קסם של אמנות אור. במקביל יתקיימו ברחבי העיר פעילויות שונות, וביניהן קונצרטים חגיגיים, מופעי חוצות, תהלוכות מוארות,ירידי גופי תאורה, ועוד.

פסטיבל האור 2010, ירושלים, 9-16 ליוני.

"שמלה ל-5 אנשים", עבודתו של האמן הקוריאני Taegon Kim, אשר תוצג בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון. באמצעות שימוש בסיב אופטי, מקרן וידאו ו-DVD, רוקם קים יצירות פיוטיות הבוחנות את מהות הקשר האנושי. היצירות מעוצבות כך שהן יכולות "לארח" בתוכן מספר אנשים, לעטוף אותם ולהזמינם להיות חלק מקשר משותף. האור המוקרן, אשר הופך את השמלות מצורות מסתוריות אניגמטיות למהויות ממשיות, הוא, למעשה, בבואה של רצונות ומאוויים ומורכב מסדרה של דימויים חזותיים. 

 מיצב של אמן האור טוהר בן יהודה, אשר יוצג בגן התקומה, מורכב כאסופה ארעית של בנייני אור בממדים וגבהים שונים, הניצבים ערומים ושקופים המרחב הגן. כשהם ספק קיימים ספק נעלמים, פוערים הבניינים מרווח של מחשבה וזמן, ובה בעת פורצים בעוצמה מהאדמה החשופה, על שברים ובינות שרידי קירות עתיקים, מתעתעים משהו, ושופכים ממד של עתיד חדש ולא ידוע על סביבת העבר בה הם ממוקמים. לדברי בן יהודה, המיצב, הנע על הרצף שבין דמיון למציאות, מנסה לעמוד על הקשר בין מהויות אלה על כלל משמעויותיהם המגוונות ודרכו להפיק תובנות סובייקטיביות בפרספקטיבות חייו של הצופה.

 

 

יצירת קשר - פסטיבל האור בעתיקה 2010