תערוכת הקרמיקה - CEVISAMA 2020

עוד לפני הקורונה, וכמידי שנה, התקיימה גם השנה תערוכת הקרמיקה  Cevisama, בעיר ולנסיה שבספרד.

מה היה שם? יצאנו לסקר.


מאת: קרן גרינולד | צילום: באדיבות תערוכת CEVICAMA | - 10/06/2020

 

     

 

בתערוכה הציגו 847 מציגים, מתוכם 552 מציגים ספרדים מקומיים ועוד 295 מציגים ממדינות זרות. החברות השונות הציגו את שלל ההתפתחויות האחרונות והטרנדים החמים ביותר בתחום האריחים ובתחום המוצרים המשלימים, דוגמת: זיגוגים, צבעים לאריחים, ריהוט חדרי רחצה, אבן טבעית ועוד.  

 

 

 

לאחר ההשקה המוצלחת בשנה שעברה, גם השנה יוחד אולם שלם בתערוכה ל'אולם העיצוב', אולם  תוספת רעננה שהתווספה לתערוכה לראשונה, היא אזור הטרנדים בתערוכה (Cevisamatrends), שבו ניתן היה למצוא גלריית מוצרים של מותגים מובילים, דוגמת:

Inalco, Compac, Colorker, Mármoles Serrat, Regia Domovari, Inthetile, Natucer, Cevica, Versace Ceramics, Okiun, Inkoart, Arrelart, Irsap, Tejas Borja, Ceramiche Refin, Bathco, Harmony by Peronda, Ascale by Tau, Nofer, Momo Collection, Hatria and Seven Tiles.

 

 

טרנדים מובילים 

לאחר סיור מקיף בתערוכה, ניתן היה להבחין כי חלק מהטרנדים מהווים המשך לטרנדים המלווים אותנו כבר מספר שנים, אולם  לצד זאת ניתן היה לגלות טרנדים חדשים ונועזים יותר.

תעוזה וצבעוניות

מגמה בולטת השנה היא המגמה של אריחים ״נועזים״ מאוד, הן מבחינת הצבעים שלהם והן מבחינת הטקסטורות וגודלן. בין היתר, ניתן היה למצוא אריחים עם דוגמאות ״מוגזמות״, צבעוניות מאוד ואפילו אריחים בעלי הדפסים מופשטים, כמעין ציורי אבסטרקט. 

כן אפשר היה לראות, את התעוזה בשילובים ובערבובים השונים; למשל, ערבוב בין אריחים מסוגים שונים לחלוטין באותו חלל עצמו, או שילוב של אריחים במגוון צבעים שונים על גבי אותו קיר (ולעיתים מהרצפה ועד הקירות). 

 

 

 

טרצו מתוחכם

אמנם טרנד הטרצו מלווה אותנו כבר זמן מה, אולם ההפתעה הגדולה של התערוכה היא ״הטוויסט השובב״ שהוצג לאריחי הטרצו; אריחי טרצו בדוגמאות צבעוניות במיוחד, בעיטורים ובתבניות גאומטריות צבעוניות ואפילו בקולקציית ״קונפטי״ (קולקציה של  חברת Pamesa, בשיתוף פעולה עם המעצבת אגתה רואיס דה לה פראדה), אריחים שנראים ממבט ראשון כאריחי טרצו אם כי למעשה מדובר בחתיכות אבן בצורות שונות ובעלות כתמים מגוונים. 


אריחים קטנים ונוסטלגיים עם רמיזה לשנות ה-60

אחד הטרנדים המרתקים שבלט בתערוכה היה השימוש באריחים קטנים (בגודל 15 × 15 ס״מ) בצבעים נועזים, הן לחיפוי קיר והן לחיפוי רצפה, באופן שמייצר מראה רטרו- נוסטלגי ומחזיר אותנו במידה רבה לזכרונות מבית סבתא ולסרטים התקופתיים מאותן שנים. 

 


 

גאומטריה עם נפח

אי אפשר להתעלם מ״ההצגה״ של האריחים הרב מימדיים. 

גם אריחים אלה לא לגמרי חדשים ״בזירה״, אולם נראה שבזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות הם הופכים מתוחכמים משנה לשנה. השנה הוצגו בתערוכה אריחים גאומטריים בתלת ואף בארבעה מימדים, המתפרסים על גבי קירות שלמים, באופן שיוצר מראה ״מנופח״ ומרשים, ובשילוב תאורה מתאימה אף יוצרים משחקים של אור וצל. 

 

 

שבירת מוסכמות 

נראה כאילו הטרנד של ״שבירת מוסכמות״ יכול לסכם את ההתרשמות מהתערוכה ומהמגמות העולמיות בתחום בכלל. אפשר להסכים כי משנה לשנה הדבר הבולט ביותר הוא שנפרצו כל החוקים והמיתוסים בתחום האריחים. האפשרות לערבב בין חומרים שונים (כגון: אריחי עץ, שיש, אבן ובטון), בין צבעים שונים ובין צורות שונות, האפשרויות ל״עלות״ עם אותם אריחים ללא חשש מרצפה ועד תקרה, השימוש באריחים מוגזמים ותעוזתנים – כל אלה הם אולי הדבר הדרמטי והבולט ביותר שראינו השנה.

 


 

 

  

 
 
יצירת קשר - תערוכת הקרמיקה - CEVISAMA 2020