תערוכת BAU 2015

 
 

תערוכת 2015 BAU תיערך במרכז הירידים במינכן, גרמניה בין ה-19 ועד ה-24 לינואר 2015, BAU היא התערוכה המובילה בעולם לתחום האדריכלות, הבנייה, העיצוב. 
מאת: | צילום: | - 09/11/2014

כ-2000 חברות מכל רחבי העולם יציגו את המוצרים והחידושים שלהם בפני קהל מבקרים צפוי של כ-240,000. שטח התצוגה הכולל מתפרס על פני 180,000 מ"ר. בתערוכה יוצגו פתרונות ארכיטקטוניים, חומרים חדשניים ושיטות בנייה מתקדמות לסקטור הפרטי, העסקי והציבורי, תכנון ועיצוב פנים, שיחזור ושיקום מבנים ואתרים.תערוכת BAU מציגה מוצרים, מכונות וחומרים בכל תחומי התכנון והבנייה: אבן ובטון, פלדה, זכוכית, אלומיניום, רעפים, חיפוי רצפה וקירות, פיתוח חוץ וחזיתות, שערים ומערכות חניה מתקדמות, חלונות ודלתות, מערכות מיזוג אוויר ואוורור, תאורה חכמה, מערכות אנרגיה ועוד ועוד.


אורבניזציה חכמה, מבנים ודיירים, אנרגיה וייעול משאבים

השאלה שמעסיקה את כל המתכננים והמעצבים ברחבי העולם היא, אלו נושאים יאפיינו ויקבעו את התכנון, העיצוב והבנייה בשנים הבאות?

המקצוענים העומדים מאחורי תערוכת
BAU זיהו את התחומים העיקריים שיכתיבו את הסגנון ואופי עולם האדריכלות והבנייה בשנים הבאות. הנושאים שיקבלו דגש מיוחד בתערוכה הקרובה יהיו: אורבניזציה חכמה, מבנים ודיירים, אנרגיה ויעול משאבים.


השינוי המתמיד וההתרחבות של שטחים אורבניים הם הגורם המשפיע ביותר על פיתוח במאה ה-21.


מראה פני עיר העתיד

המאבק המתמיד מתרכז בשאיפה להבטיח סביבה אורבנית עתידית המשלבת קיימות ושמירה אקולוגית של תנאי מחייה נוחים ונעימים לאדם.

הצפי הוא כי בשנת 2025 יגורו כ-2/3 מאוכלוסיית העולם בישובים עירוניים. אורבניזציה תביא לדרישה מוגברת של כ-50% במציאת מקורות אנרגיה זמינים וכן לזיהום אוויר שיגדל בהתאמה.מה תהיה ההשפעה של גורמים אלו על עיר המחר?


מתכננים יצטרכו לקחת בחשבון אספקטים שונים וחדשים בבואם לתכנן, לבנות ולתפעל את עיר המחר. מה יהיו הגורמים שישפיעו יותר מכל: שינויים דמוגרפיים, ניצול מסיבי של משאבי טבע, שינויים בתפיסה הקלאסית של ערך מול יצירתיות, שימוש באנרגיות נקיות ואמצעי תחבורה חדשניים?

בנוסף לכל הגורמים האלו צפוי שינוי במעורבות הישירה של הדיירים/צרכנים בתהליכי תכנון וביצוע.

פתרונות אלו יושגו על ידי שיתוף פעולה פורה בין מתכננים, אדריכלים, צרכנים, שיטות ומערכות בנייה.

 


מערכות חדשניות לחסכון באנרגיה

מגמה נוספת היא לשפר ולשפץ מבנים קיימים ולשלב בהם במערכות חדשניות לחסכון באנרגיה, ובהקמת מערכי תחבורה עירוניים מודרניים.

האדם המודרני מבלה 80% מיומו בתוך מבנים סגורים, ולכן תכנון עתידי צריך לכלול אלמנטים נכונים של תאורה, מיזוג ואוורור שישפיעו על הדייר ותפקודו באופן חיובי ויצרני.

מחקרים הוכיחו שתנאים ירודים גורמים לתפקוד לקוי, תפוקה שהולכת וקטנה ונזק כלכלי וסביבתי. תכנון ועיצוב נעימים ופונקציונליים הם הבסיס לבנייה. החיפוש המתמיד אחר חלופות אנרגיה נקייה, פתרונות חדשניים לשילובם בחיי המסחר והחברה, מהווים את אחד האתגרים הגדולים של תכנון עתידי.

לאור עליית מחירי חומרי הגלם והאנרגיה, רק חברות שישכילו למצוא ולהשתמש באנרגיה באופן יעיל ובשילוב קיימות, יוכלו לשרוד. כבר היום בניינים שנבנו בשיטות מתקדמות והמייצרים יותר חשמל מאשר הם צורכים, מהווים דוגמא למגמה ה"בית היעיל פלוס".

 

בבואנו להעריך את המקדמים האקולוגיים והקיימות של מבנים, עלינו לבדוק גם את נושא הבידוד, מחזור חומרי בניין ושימוש בחיפויים מיוחדים התורמים לחסכון באנרגיה.

כל הנושאים האלו ועוד רבים אחרים יוצגו, יפורטו וידונו בהרצאות, פורומים ופנלים מקצועיים שייערכו במסגרת תערוכת 2015
BAU על ידי אדריכלים מובילים מכל רחבי העולם.
יצירת קשר - תערוכת BAU 2015