על היצירתיותכשסיימתי את ביקורי בתערוכת אמביינטה בפרנקפורט, אמרתי לעצמי שאני חייבת לכתוב לפחות כתבה אחת שהנושא שלה הוא יצירתיות, משום שאני מאמינה שהיצירתיות היא בין המפתחות העיקריים להצלחה או יותר נכון להצלחה ארוכת שנים של כול מעצב. בתערוכות כל-כך גדולות כמו תערוכת אמביינטה, שבהן מוצגים אינסוף של פריטים יפיפיים, שכול אחד מהם מתחרה על תשומת לבו של הקונה הפוטנציאלי - היצירתיות, החדשנות והיופי הם אלו שיצליחו במשימה. 
עוד שני מפתחות חשובים להצלחה הם: כמובן הכישרון ולא פחות קריטי מכך ההתמדה. 

מאת: שירה רייז משולם | צילום: |
צינור המים הופך לקישוט מדהים - Garden Glory

על כישרון והתמדה 

על נחישות והתמדה יצא לי לכתוב פעמים רבות בזכות הראיונות שערכתי עם מעצבים ואדריכלים שסיפרו לי על האתגרים והמאבקים הרבים שהם עברו בתחילת דרכם המקצועית. העובדה שהם לא הרימו ידיים לנוכח אותם קשיים, היא זו שכיום מאפשרת להם לספר בחיוך על אותה התחלה. 

על כישרון אין מה לכתוב, או שיש לך את זה, או שאין. כאן אני חייבת לציין שאני מאמינה שלכול בן אדם יש כישרון כלשהו, לאו דווקא בעיצוב מוצר, אך גם יחסי אנוש טובים, במיוחד בישראל, זה בעיניי סוג חשוב של כישרון. 
 
ינשוף החרוזים של Gkanz and Julia
 

על יצירתיות חמקמקה

אז הגענו ליצירתיות – האם כמו הכישרון, מדובר במתת שמשתנה מאדם לאדם, או שאולי ניתן לרכוש ולפתח את התכונה החמקמקה אך החשובה הזו? רבים גדולים ויצירתיים טוענים שכן:

אדוארד דה בונו רופא, מחבר, ממציא ופסיכולוג ארגוני

"יצירתיות היא גורם מניע גדול, היא גורמת לאנשים להתעניין במה שהם עושים. יצירתיות נותנת תקווה שיכולים להיות אי-שם רעיונות שווים. היצירתיות נותנת לכולם את האפשרות להגיע לאיזשהו הישג. היצירתיות הופכת את החיים ליותר משעשעים ויותר מעניינים". 
 
מנורת השולחן של Beat-Sonicמאיה אנג'לו סופרת ומשוררת אמריקאית

"כל מי שנולד בא מהבורא ואחריו עוקבים אניצי התהילה. אנחנו באים מהבורא עם יצירתיות. אני חושבת שכל אחד ואחת מאתנו נולדים עם יצירתיות".   
 
מנורת השולחן של Beat-Sonic


סקוט אדאמס היוצר של הקומיקס דילברט 

יצירתיות היא להרשות לעצמך לעשות טעויות, אמנות היא לדעת איזו טעות לשמור".
 
סטיב ג'ובס איש עסקים וממציא

"יצירתיות היא רק חיבור בין דברים. כשאתה שואל אנשים יצירתיים איך הם עשו משהו, הם מרגישים קצת אשמים, מפני שהם לא באמת עושים את זה, הם פשוט ראו משהו. לאחר זמן מה זה היה להם ברור, וזה משום שהם יכלו לחבר חוויות שקרו להם ולסנתז מהם דברים חדשים". 

 
הדום חייתי של PetStools
 

ריי ברדבורי סופר ופובליציסט אמריקאי 

"אל תחשוב. החשיבה היא האויב של היצירתיות. זו מודעות, וכול דבר מודע הוא גרוע. אתה לא יכול לנסות לעשות דברים, אתם פשוט חייב לעשות אותם".  

סילביה פלאת' משוררת וסופרת אמריקאית 

"ודרך אגב, כול דבר בחיים ניתן לכתיבה - אם יש לך את האומץ לעשות זו ואת הדמיון כדי לאלתר. האויב הכי גדול של היצירתיות הוא הספק העצמי". 
  
האיש השרירי של Studio rutger de vergt
 

אז אם אתם חושבים שאתם לא יצירתיים מספיק, או יצירתיים רק לפרקים, אני מקווה שבזכות הציטוטים הצלחתם להבין שיותר מיצירתיות מה שאנחנו זקוקים לו בחיים זה אומץ. 

איך משיגים אומץ? זה כבר סיפור אחר...

כול התמונות שייכות למעצבים או אם תרצו לאומנים שהציגו בתערוכת אמביינטה. 
אם גם אתם רוצים להציג יצירתיות או לחזות בה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם הנציגים הישראליים של Messe Frankfurt.
 

אולי תאהבו גם:

 


 

 

יצירת קשר - על היצירתיות