נוחות רכה – מילאנו-ישראל

קבוצת d-vision, חממת העיצוב של קבוצת 'כתר',  הציגה השנה את תוצריה בתערוכת העיצוב השנתית במילאנו 'Salone De Mobile' – המקום אליו כולם הולכים כדי להתרשם מחידושים בתחום העיצוב. ועכשיו מילאנו בישראל – התערוכה מוצגת בגלריית 'החווה' בחולון.

מאת: מערכת אתר 'בית ונוי' | צילום: לירון ויינברג | קבוצת d-vision 03/04/2013

תערוכת 'Soft Comfort' כוללת פריטים אשר תוכננו ויוצרו על ידי מעצבי קבוצת 'd-vision', חממת העיצוב ופרויקט דגל בתחום העיצוב של איש העסקים סמי סגול, בעל קבוצת 'כתר'. הפריטים הוכנו במיוחד עבור תערוכת העיצוב במילאנו והוצגו בה בחודש אפריל האחרון. במסגרת הפרויקט, הייחודי גם ברמה בינלאומית, בוגרים נבחרים ממגמות עיצוב תעשייתי ממגוון המוסדות הישראליים, מגיעים לתקופת התמחות של שנתיים לחממה, המהווה מרכז פיתוח חדשני בתחום עיצוב המוצר. המתמחים זוכים להתנסות בעולם האמיתי של תכנון ופיתוח מוצרים וכן למלגת לימודי תואר שני בעיצוב. 

 
 
  
הקונספט של תערוכה זו התבסס על חזון עיצובי ליצירת רהיטי ישיבה, המדגישים את הנוחות ומשלבים אלמנטים של רוך, ארגונומיה וייחודיות חזותית. מערכות הישיבה פותחו מחומרים ובטכנולוגיות ייחודיים, דוגמת טכנולוגית הדחיסה, על מנת ליצור תוצר סופי שעונה על דרישות הקונספט – נוחות מקסימלית. 

 
אחד המוצרים שזכה להתלהבות רבה מצד המבקרים היה ה- 'אבוב'. כיסא ישיבה, בצורת אבוב המכוסה בבד נמתח. החלק החיצוני של האבוב, הוכן בעזרת הזרקת פלסטיק, מה שמאפשר את צורת הישיבה והפיכתו לכיסא. 

Foldigon, כורסאת ישיבה
 
מוצר נוסף הוא ה-'Foldigon', כורסת ישיבה לריהוט גינה, שהופכת גם לשולחן קפה. המחשבה מאחורי המוצר היא העובדה שיש לצרכן צורך במוצרים שונים לתנאי אקלים שונים. כשהכיסא סגור בצורת שולחן, הוא מגן עליו מנזקי החוץ לחלוטין, כשהוא פתוח הוא משמש ככיסא ישיבה נוח ורך במיוחד. הייחודיות שלו היא שהישיבה עליו מרגישה בדיוק כמו על כיסא ביתי, כאשר הוא למעשה משמש כריהוט גן. 

נוח
 
'נוח' הוא ערסל יוצא דופן וייחודי שעשוי מפלסטיק רך. הערסל משלב חוטי פלדה השזורים בו והופכים אותו ליציב ונוח. בגלל השימוש בחומרי פלסטיק, הוא עמיד לחלוטין בפני מים וקרני השמש. 

 
 
ה- 'ספוג', הוא כורסת ישיבה שהוכנה מקוביית ספוג שנדחסה בין שני לוחות עץ, על מנת ליצור את אזור הישיבה, הידיות והמשענת ולהעניק נוחות מקסימאלית. 

 
   
התערוכה מוצגת בגלריית 'החווה', רח' המלאכה 40, אזור התעשייה חולון. עד ל- 30 באוגוסט 2012.

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי