עיצוב אמצעי חימום לחורף נעים

מאת: | צילום: | - 03/04/2013
אמצעי חימום - מזגנים, רדיאטורים, מפזרי חום ועוד

במדינת ישראל תקופת החורף קצרה יחסית, אפס כי הינה מורגשת מספיק, ולכן בימים הקרירים נוהגים בישראל להיעזר עם אמצעי חימום, כגון: מזגנים, קמינים, מפזרי חום, רדיאטורים ועוד, במטרה לעבור את התקופה הקרה. במידה ומעוניינים לרכוש אמצעי חימום מעוצב, כדאי לשקול צרכים אישיים וכן, את אופי חלל החדר. חשוב, במידה וגרים ילדים קטנים בבית, לשים דגש על נושא הבטיחות. בנוסף, כיום לאור המודעות הגוברת והולכת לנושא איכות הסביבה, יותר ויותר אנשים לוקחים אף עניין זה בחשבון בזמן הקנייה.  

 

 

המזגן, גם יפה וגם חכם

ישראל כידוע הינה ארץ שטופת שמש, ואמצעי מיזוג האוויר הנפוץ בה ביותר הינו המזגן. מטבע הדברים, נעשה שימוש במזגן אף בתקופת החורף הקרה. חימום המזגן נחשב נעים יחסית, ובנוסף כיום כפועל יוצא של תחום עיצוב אמצעי חימום ומיזוג בכלל, התפתח נושא עיצוב המזגן ושילוב טכנולוגיות חדשות בו כך שקיים מבחר של אמצעי חימום מעוצבים. כיום, ניתן למצוא מזגנים אשר מסוגלים לשלוט בנפרד בטמפרטורה בכל חדר, כמו כן, הם יכולים לפעול ללא טרמוסטט. מזגן נוסף הינו, כזה בעל עין ביונית המסוגלת לקלוט את אזור החדר החם ביותר, ואזי לפזר את החום בכל המרחב. באשר לתחום עיצוב אמצעי חימום וקירור, ניתן לראות כיום מזגנים ואמצעי חימום מעוצבים בסגנון "הייטק", המגיעים קטנים ועדינים ולעיתים, אף מעוצבים בצורות מעניינות וגוונים שונים והכול בהתחשב בעיצוב הבית.

 
מזגן מיני מרכזי בטכנולוגיית Inverter. מזגן חסכוני מעניק הטמפרטורה יציבה ופעולה חרישית ואינו מייבש את האוויר. 'אלקטרה'
להתכרבל מול האח

כאמור, ישנם אמצעי חימום מעוצבים רבים, אך כשמדברים על אמצעי חימום רומנטי מתכוונים לאח או הקמין, אשר מככב כבר שנים בסרטי אהבה שונים וידוע בתרומתו לאווירה הרומנטית בבית. חסרונות אמצעי חימום זה, הם ששימוש בו גורם לבזבוז משווע של עצים, מה שידוע כמצרך חיוני לאיכות הסביבה. בנוסף, הקמין יוצר לכלוך רב של פיח ו"מחסל" חמצן בבית. עם התקדמות הטכנולוגיה, הגיעו תחליפים לקמין העצים בדמותם של תנורים הפועלים בשיטת גז או חשמל, דבר החוסך כמובן בצורך של שימוש בעצים ומקל רבות על תהליך ההדלקה. הקמין בצורתו הנוסטלגית, ניתן לרכישה בשלל עיצובים: כגליל, מרובע או אף מובנה בקיר הבית ועוד.

 
קמין גז של FABER בעיצוב מודרני מינימליסטי. מצוייד במבערים במנח ורטיקלי השולחים להבות אש לעצים הקרמיים ויוצרים להבה מושלמת. 'חימום הכרמל'
מסתמך על המאמר: אמצעי חימום - מזגנים, רדיאטורים, מפזרי חום ועוד.

יצירת קשר - עיצוב אמצעי חימום לחורף נעים