עיצוב ממקום אחר - 107

הקיץ כבר כאן, ואתו גם החופש הגדול. נופש, קיט, ים ובריכה, אבטיח וענבים, יושבים בחוץ באוויר הפתוח וגומעים אווירה מהסוג שרק הקיץ מביא איתו. אז בסימן חום יולי-אוגוסט, קיבצנו כאן מספר פריטים קיציים, חביבים וצבעוניים, שמתאימים לעונה העליזה

מאת: טלי לינקר גניס, מעצבת תעשייתית | צילום: יח"צ | חברות שונות 03/04/2013
בקיץ כמו בקיץ, חשוב וצריך לשתות, והרבה. נכון שמים הם הדבר הנכון והבריא ביותר, אבל אין כמו לשתות קוקה קולה קרה מבקבוק שמגיע ממהדורה מיוחדת, כמו הבקבוק שעוצב במסגרת יום השנה החמישי למועדון קולה.
בכל שנה מעניקה חברת קוקה קולה לאמן / מעצב זכות לעצב בקבוק, והשנה ניתנה הזכות לדי גי בשם Justiceבשיתוף עם so me אמן וידיאו ארט. השניים עיצבו  בקבוק שבתאורת יום צבעו  אדום ובחושך  הוא הופך לשחור והכיתוב עליו ממש זוהר את הבקבוק, שמגיע באריזה ממש כמו תכשיט, ניתן לרכוש רק בחנות אחת בעולם: Colette בפריז. בטוח יותר מרווה מבקבוק רגיל. לא???
 
ועוד בענייני שתייה: בקבוק מים מינרלים מעולם לא נראה כל כך טוב. לאחר שנתיים של שיתוף פעולה בין חברת Fine Japon והמעצב קארים ראשיד בא לעולם-  Fine, בקבוק מים מסוגנן ונחשק, והוא שנאמר - כן תסתכל בקנקן...

אז מים וקולה כבר יש, ועכשיו צריך רק שמשייה טובה, כמו, למשל, Gandia Blasco בעיצובו של José A. Gandia. שימשייה מתקפלת עשויה ממתכת בשכבה דקה של אבץ, שחזותה המרעננת שונה מכל שמשייה מוכרת.

ליושבים בחוץ - transplastic collection. פרויקט פרדוקסאלי משהו, מבית היוצר של האחים Campana. מפגש בין העולם הפלסטי /סינטטי לעולם הטבעי הצומח מן האדמה, בכיסא כסא פלסטיק "שזור" במלאכת קליעת קש.
מרגיש כמו "שדה אמורפי גיאוגרפי" וכפי שנאמר 1+1=3 בעולם העיצוב.
צילום: Fernando Laszlo
 
Madame Dakar - כורסת התבטלות
לחולמים בהקיץ בחום היום, מתוך קולקציית M’AFRIQUE בעיצובם של מעצבי המוצר Bibi Seck and Ayse Birsel עבור חברת "מורוסו": "Madame Dakar"  - כורסת "התבטלות" מלהיבה בעליל, שנכללה במסגרת פרויקט שהגתה Patrizia Moroso בעלת החברה - פרוייקט המשלב עיצוב של מעצבי על ומיומנויות עבודת יד של אמנים מאפריקה.

Tropicalia Cocoon לחברת Moroso בעיצובה של המעצבת Patricia Urquiola. סדרה מוצלחת של אובייקטים לשימוש out door עשויים בעבודת יד בהשראת הניחוחות והמראות של אפריקה.
הצורות הגיאומטריות הכול כך מזוהות עם המעצבת שזורות בטכניקה אריגה קשה במיוחד, והופכות את הכסא/ערסל למוצלח וססגוני ביותר.
 
banch - שרפרף בעיצובה של פטריסיה אורקיולה
ובאותה סדרה, יצרה Patricia Urquiola את ה-'bench' סוג של "שרפרפיקו" שנראה כמו שטיח מגולגל ומלבב.

מושב Uno, עיצוב של המעצב Dschil עבור החברה הספרדית Gandia Blasco. המושבים העשויים פיברגלס דק נערמים אחד בתוך השני תוך מתן תחושה של ישיבה בתוך צדף גדול.

מתוך גיליון 107: "זום"


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי