עיצוב ממקום אחר - 106

בייבי בום - סטייל מהחיתולים...

מאת: טלי לינקר גניס, מעצבת תעשייתית | צילום: יח"צ | חברות שונות - 03/04/2013
האביב הוא עונה של התחדשות. החורף חלף עבר, תריסים נפתחים, פריחות באוויר, וחיים חדשים מתחילים ללבלב. כתבת המדור מוקדשת הפעם באהבה לכל ההורים החדשים ו/או החדשים-ותיקים, שוחרי עיצוב וסטייל, שבמסגרת זו שואפים להחיל אותם גם על שלל המוצרים של העולל הקט ולהתאימם לעצמם ולחלל הבית שעיצבו ברוב קפידה ואהבה.

 

 

כיום, בעידן של מודעות גבוהה לעיצוב, אפשר לדבר על שינוי שחל גם על השיקולים האסתטיים בעת רכישת מוצרים לתינוק. אם הגישה המסורתית הייתה לקנות מוצרים בצבעי אדום צהוב וכחול, היום אפשר למצוא אותם כשהם מתהדרים בגווני לבן, כסוף, זהב, וכן, גם שחור (ואפילו די הרבה...),  הרווחים בעיצוב הבית. וידוי אישי של כותבת שורות אלה: לעולם לא אשכח את הבעת פני הסובבים אותי כשחזרתי לפני ארבע שנים מהחנות עם עגלת ה-bugaboo השחורה של בתי...גם ברחוב התגובות לא איחרו להגיע - היו מי שזה מצא חן בעיניהם, והיו מי שפשוט הביטו בי בתדהמה וממש לא הבינו את הקטע. רק ארבע שנים חלפו, ולאחרונה אפשר לדבר על גישה אחרת. מעצבים הפנימו את העובדה שהם צריכים "להלביש" את ההורים לא פחות מ"להלביש" את הקטנטנים, וכך ניתן היום למצוא מוצרים ש"מדברים" בקריטריונים של עולם המבוגרים, אך בקונפיגורציה ובגודל מוקטנים. מהדורות מוגבלות יוצאות ללא הפסקה, כשהן כוללות מוצרים "נקיים" ומינימליסטיים שמספקים את הממד האופנתי ונוטלים חלק בלתי נפרד מה"לוק". ורק כדי להעמיד דברים על דיוקם: על חשיבותם של צבעי הבסיס בהתפתחות הקטנטנים אין עוררין, אך אלה יכולים להשתבץ בעולמם במשחקים ראויים, במשטחי פעלולים ועוד. כאשר הדירה אינה גדולה והרבה מאמצים הושקעו בעיצובה, בהחלט נחמד שהעגלה/הלול/כיסא האוכל וכד,' שלא פעם ניצבים בחלל בשל היעדר מקום, חוברים לעיצוב הכללי ומשתלבים עמו.

 

מבזק עגלות

העגלה היא אחד המוצרים המשמשים את ההורה והתינוק מרגע הולדתו, מסתובבת איתנו בעיר כמו כלי רכב להורה ולעולל. שפע של דגמי עגלות מציף כיום את השוק וההיצע הוא ללא ספק מרהיב וססגוני. אחת החברות הטובות והמעניינות היא חברת העגלות המפורסמת Bugaboo שכבר זכתה לכינוי ה"רולס רויס" של העגלות.

Bugaboo by Jacobs
בסוף נובמבר 2008 השיקה החברה בשיתוף פעולה עם מעצב האופנה האמריקאי Marc Jacobs עגלה מחויטת ומסוקסת, כמו חליפה בהתאמה מושלמת: מסגרת שחורה (בכל הדגמים הם מאלומיניום כסוף) בשילוב בד הנסגר כחליפה, ובהדפס הלוגו שמאפיין את המעצב. המהדורה המוגבלת כוללת רק 15 יחידות בלבד בכל העולם, ולפיכך גם קשה להשגה. לעקשניות שבחבורה:Bugaboo by Jacobs.
6 בניו יורק 1 באמסטרדם 2 בלונדון 4 בפריז 2 בדובאי.

Bugaboo & Paul Frank השיקו בפברואר האחרון מהדורה מיוחדת לכיסויים ושמיכות.
מעצב האופנה Paul Frank המוכר מיצירתו   Julius the monkey "הלביש" את עגלת ה-Cameleon "בחליפה" ברוח הפאנקיות שכול כך מזוהה עם המותג שלו, ובכלל זה שימוש בקוף המוכר מחולצות ארנקים תיקים ועוד - שפע של מוצרים גראפיים עליזים וצוהלים -Super funky

Wiegen
ועוד בענייני עגלות: עגלת קונספט Wiegen בעיצובו של Dan Clements עבור worrell.
כבר ראינו הרבה עגלות לאחרונה, אך זאת קצת שונה. קצת אחרת. הקונסטרוקציה שלה משתנה לפי הצרכים, וכך ניתן להרים ולהנמיך את ערסל התינוק ולשחק בגבהים.
הקונפיגורציה מבטאת ניחוח של פעם משולב עם המראה המעודכן של היום ועם טכנולוגיה אשר שוב פורצת את גבולותיה. טרם הושקה בעולם.

 
Wiegen for Worrel
חברת e.g. bloom  נוסדה ע"י ארבעה אבות אשר שמו לעצמם מטרה אחת ברורה: להתחיל יחד, הורים וילדים, את החיים המשותפים עם מטרות עיצוביות זהות אשר מתאימות לרוח הבית המודרני - לא עוד רעש ויזואלי שנוגד את השקט המבוקש בחלל הביתי.
משענת הנדנדה היא, למעשה, טרמפולינה, שמעוצבת ברוב שיק מינימליסטי, ולכן, כשהיא ניצבת לה ברוב כבוד והדר בסלון היא משתלבת בו ממש כמו הכורסא והספה.
המסגרת עשויה בלמינציית עץ בגוון טבעי, עץ צבוע בצבע אטום, ebony (כל החומרים ידידותיים לסביבה) או פלסטיק שקוף, עם תושבת בד הניתנת להסרה ,וחגורת קשירה בעלת 5 מצבי בטיחות. הנדנדה מיועדת לשימוש תינוקות עד למשקל של 12 קילו ובאיכותה הגבוהה היא מושלמת לחללי מחיה מודרניים.

ebony - e.g. bloom - fresco loft
בניגוד לרוב כיסאות האוכל של התינוקות, שנראים כמו "תותב" או גוף זר ליד השולחן, כיסאות אלה  נראים כמו חלק אינטגראלי מהריהוט  ומהסגנון של  המטבח ופינת האוכל.
הכיסא מתהדר בשלל פונקציות הכרחיות שטרם נראו בכיסאות מסוג זה: ניתן לכוון ולהתאים אותו לגילו של התינוק; לכוון אותו לרמות שכיבה/ ישיבה וגבהים שונים; והוא "יודע" להסתובב  ב-360 מעלות כך, שעבור פעוט בגיל 3 הכסא הופך לחגיגה – ממש, ממש כמו של גדולים, שלא לדבר על כך שהוא גדל עם הילד כמעט עד כיתה א'.
 

 

coco plexistyle - transprente.b. bloom

ועדיין בעניין כיסאות - כסא בעיצובו של המעצב Philippe Starck בעבור חברת Maclaren.
ואם כבר סטייל אז עד הסוף: כסא אוכל לטיולים אשר רגליו מתפרקות והוא ניתן לנשיאה כמו תיק. 
מתאים מצוין גם לערבים שהולכים לאכול אצל סבתא...


מקבץ אייקונים לקטנים...
רהיטים קלאסיים ומודרניים ברוח המאה העשרים חברה בבעלות אוסטרלית מציעה סדרה של Little nest
פריטים אשר עוצבו ע"י השמות המובילים במאה העשרים עם טוויסט קטנטן - הגודל.
פריטים מדויקים מבחינת הצורה הנאמנה למקור, ומעודכנים ע"י שילוב עם טכנולוגיה מתקדמת.

play ball - ball chair
העתק מדויק של כסא האטמוספרי שעיצב המעצב  Eero Aarnio משנת1963, רק בגודל מוקטן. מעטפת כדורית וארכיטקטונית (חדר בתוך חדר) מפיברגלס מרופדת בחלקה הפנימי בצמר בד נעים ומבודד.איקוני לכל הדעות.
76w x 54d x 95hס"מ
 

 

Pony - giddy up

giddy up – Pony
דגם כסא משנת 1973, בעיצובו של המעצב  Eero Aarnio, פיברגלאס מרופד, בקונפיגורציה של כלב בממדים קטנים.
110w x 55d x 76hס"מ

כסא madrid - Barcelona
המפורסם שעיצב האדריכל הנודע מתקופת הבאוהאוס Mies van de Rohe בשנת 1929. מדליק

יצירת קשר - עיצוב ממקום אחר - 106