רוח חדשה בעולם המיזוג

פריצת דרך טכנולוגית מביאה משב רוח רענן למבנים עתיקים וחדשים כאחד בכל רחבי העולם: Inviz - מערכת מיזוג אוויר בעלת מעבה נסתר עושה מהפכה בבנייה הרוויה, בשטחי מסחר, בחניונים מקורים ובמבנים המיועדים לשימור

מאת: תמי וינצברג בשיתוף תדיראן | צילום: | 05/09/2018
הגודל, מתברר, קובע: מערכת מיזוג בעלת מעבה קטן במיוחד, פרי פיתוח ישראלי, מצליחה לשלב בין חיסכון כספי עצום, ניצול מיטבי של שטחי בנייה וחנייה, תרומה לאיכות הסביבה ושינוי דרמטי מבחינה אסתטית בחזיתותיהם של בנייני מגורים ומסחר, מגדלי משרדים ומבנים המיועדים לשימור. Inviz היא מערכת מיזוג אוויר בעלת מעבה מתועל נסתר, המתהדרת בשני יתרונות גדולים על פני כל מתחרה אחר בשוק: מעבה קטן מידות ושני מפוחים צנטריפוגליים. מאפיינים אלה מאפשרים התקנה של המעבה תוך ניצול מקום אופטימלי ושמירה על חזות בניין אסתטית במיוחד, מבלי לפגוע באפקטיביות המזגן.
 
"Inviz היא פריצת דרך עולמית, פרי פיתוחה של חברת תדיראן, שנוצרה במקור כמענה לצורך שהתעורר בכלל באירופה", מסביר משה ממרוד, מנכ"ל החברה ובעליה. "החקיקה הנוקשה לגבי שימור מבנים בערים גדולות באירופה מקשה על התקנת מזגנים, בשל מידותיהם הגדולות, הפוגמות בחזות המבנים. בעקבות פנייה שנעשתה למרכז הפיתוח של תדיראן בעפולה, יצרנו מערכת מיזוג אוויר בעלת מעבה נסתר, שאת גובהו צמצמנו מ-60-140 ס"מ ל-44 ס"מ בלבד". 
 
השינוי במידות המעבה הוא בעל השפעות מרחיקות לכת: הוא מאפשר התקנה נסתרת בבניינים רבי קומות, בשטחים מסחריים ובחניונים, הוא מבטל את הצורך במערכות מיזוג מרכזיות למגדלים, שהן יקרות יותר ורועשות יותר, הוא מפנה שטחים יקרים, שניתן לנצל ברווחיות גבוהה בהרבה, ומסיר מגבלות עיצוביות ותכנוניות, כך שלאדריכל ולמעצבים יש יד חופשית בתכנון חזיתות המבנים.

"חידוש נוסף במערכת Inviz הם שני מפוחים צנטריפוגליים, המאפשרים זריקת אוויר רבה בהרבה מהסטנדרט המקובל", מסביר ממרוד. התוצאה היא שאפשר להעמיד את המעבה בתוך הבניין - ואפילו לא בסמוך לקיר חיצוני - מבלי לפגוע ביעילותו, שכן די בכיוון התעלות לפתחים בקיר החיצוני כדי לפלוט את החום.
 
שני המפוחים הצנטריפוגליים המותקנים במעבה דורשים פחות שטחים חשופים בגריל, כך שהאפשרויות הדקורטיביות שלו מתרחבות מאוד. "בעוד שהמעבה מהדור הישן פועל באמצעות מפוח צירי, שבו לפחות 80% משטח הפנים של הגריל צריך להיות פתוח", מסביר ממרוד, "במפוח הצנטריפוגלי של תדיראן, המותקן במערכת Inviz, ניתן לכסות 50% מהגריל ולקבל את אותה יעילות. מבחינה אסתטית יש לכך השפעה גדולה מאוד על חזות המבנה".
 בנוסף, המערכת, המצוידת במדחסים מתקדמים ובמנועים יעילים במיוחד, שקטה יותר וידידותית לסביבה.  
רוח חדשה בעולם המיזוג
TADIRAN INVIZ מותקן בחרך טכני משותף במגדל מגורים


 
מפנים את גגות המגדלים
כשמדובר בבנייה רוויה, מסביר ממרוד, הצללית הנמוכה של המעבה החדש מאפשרת להתקין אותו באופן שעד עתה היה בלתי אפשרי. "במגדלים, גודלם של המעבים מהדור הישן חייב התקנה על הגג או בקומה טכנית, מה שהביא לבזבוז שטח יקר. המעבים של Inviz, לעומת זאת, תופסים הרבה פחות מקום, מה שמאפשר להתקין אותם זה מעל זה במסתור קומתי, מבלי לגרום לחימום יתר, ומבלי שיפגעו בחזות המבנה".
ההתקנה הקומתית גם מייתרת את הצורך במערכות מיזוג מרכזיות, שהן יקרות בהרבה, ואת העלויות הגבוהות הכרוכות בתחזוקה של מערכות כאלה. 
 
החיסכון שמספקות מערכות Inviz כפול - מחד הן תופסות פחות מקום ומפנות שטחים יקרי ערך והופכות אותם לרווחיים, ומאידך הן מאפשרות התקנה של מערכות מיזוג שעלויות ההתקנה והתחזוקה שלהן נמוכות בהרבה משל מערכות מרכזיות. כמו כן Inviz  מונעת בזבוז מים, מייתרת את הצורך בשימוש בכימיקלים לטיפול במגדלי הקירור ומקטינה את צריכת האנרגיה.
  
רוח חדשה בעולם המיזוג
התקנת TADIRAN INVIZ בדירה לדוגמה במגדל מגורים

חנויות

גם באיזורי מסחר יש למערכת Inviz  יתרונות רבים. במרחבי קניות בקומות הקרקע של מבני מגורים, למשל, נהוג להתקין את המעבים מעל לקומת החנויות, מה שפוגם באסתטיות של המבנה. לעומת זאת, המעבים בעלי הצללית הנמוכה של Inviz תופסים הרבה פחות מקום וניתן להסתירם בקלות באמצעות גרילים מעוצבים. למעשה, הגריל יכול להוות אלמנט דקורטיבי בפני עצמו, שאותו ניתן לתכנן בהתאם לכלל השפה העיצובית שהיתווה האדריכל למבנה כולו. 
 
רוח חדשה בעולם המיזוג
TADIRAN INVIZ בקומת מסחר מספקת פתרון יוצא דופן, אסתטי ונסתר

חניונים - מגדילים רווחים

צמצום מידות המעבים מהווה יתרון גם בחניונים, שם מקובל להתקין אותם לאורך הקירות, מה שמבזבז שטחי חנייה יקרי ערך. לעומת זאת את מערכת Inviz ניתן, כאמור, להתקין על התקרות, מבלי שהמעבה, שגובהו 44 ס"מ בלבד, יפריע לרכבים. בדרך זו  מתפנים מקומות חנייה נוספים, שהם, כידוע, שטחים מניבים.
 
רוח חדשה בעולם המיזוג
התקנת TADIRAN INVIZ בחניון ציבורי חוסכת בשטחי חנייה יקרי ערך

עושים היסטוריה עם הפנים לעתיד

כאמור, פריצת הדרך הגדולה של Inviz נוצרה בעקבות הצורך למצוא מענה למיזוג של מבנים המיועדים לשימור בערים גדולות באירופה, אלא שכידוע, גם ברחבי הארץ יש לא מעט מבנים כאלה, ובהם מבנים בסגנון הבאוהאוס, מבנים ברוטליסטיים ואחרים. תדיראן, עם מערכת המיזוג הנסתרת שיצרה, מספקת פתרון מושלם למבנים אלה. בין אם מדובר במבנים שמשמשים היום כמשרדים או בבתים פרטיים, היא מאפשרת ליהנות מטכנולוגיות מיזוג מתקדמות בלי לפגוע בחזית הבניין ובחזותו, תוך פינוי שטחי גג לשימושים שונים ושימור ערכים היסטוריים ואסתטיים שאין להם תחליף.
 
 
רוח חדשה בעולם המיזוג
TADIRAN INVIZ במבנה לשימור
 

רוח חדשה בעולם המיזוג
TADIRAN INVIZ במבני ציבור - פתרון המפנה את הגגות לשימושים חיוניים


לסרט המוצר לחצו כאן  
לפרטים נוספים חייגו - 054-9876788. 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי