באה מנוחה ליגע

האם הולך ונוצר כאן דור של אנשים שדפוס השינה שלהם יהיה נמנום במהלך היום?

מאת: אורנה גטניו שנייד | צילום: | 16/12/2015


לא מזמן נערך שבוע העיצוב של Clerkenwell בבריטניה. במסגרת זו נבנה בו מיצב רב חושי ואינטראקיטיבי בשם Hypnosהאדריכלות של השינה. מטרת הפרויקט לבחון סביבות הנענות לשינוי המתהווה בחיינו כאשר שעות העבודה פולשות לשעות המנוחה ויוצרות מצב שבו אנשים דוחים את שעת ההליכה לישון ובהכרח יוצרים מציאות חיים חדשה והרגלים חדשים שמקורם בטכנולוגיה- במחשבים ובטלפונים הניידים המאפשרים למושג העבודה לגלוש לאספקטים נוספים של חיינו 24/7.


היות ושינה, מנוחה ויכולת לעבור למצב מנותק מעבודה חשובות לבריאות הנפשית והפיזית המיצב מציג שורה של ערסלים צבעוניים, או קונכיות שינה שעשויים מרצועות של לבד ותלויים על קשתות עץ גבוהות. המבקרים יכולים לבודד את עצמם מההמולה שבחוץ ולשקוע בהנאות המנוחה המוחלטת ממש באמצע היום. "כמעצבים אנו מתבקשים להתייחס לתנודות הללו בדפוסי השינה והעבודה באמצעות עיצוב קונכיות שינה במקומות עבודה או נמלי תעופה. מדובר בשינוי התנהגותי שאי אפשר עוד להתעלם ממנו. האם הולך ונוצר כאן דור של אנשים שדפוס השינה שלהם יהיה נמנום במהלך היום?

www.draisci.com | צילום: Carlo Draisci


ערסל הכפר


לשכב על הדשא ולהירגע. זו אמנם המלצה מצוינת, אולם למי שגר בעיר מדובר במשימה לא ממש זמינה. לעזרתם של אלה בא סטודיו TOER מאיינדהובן, הולנד, שמציע שילוב של חווית טבע כפרי עם עיצוב אורבאני: ערסל עשוי מדשא סינטטי, שנראה ממש כמו הדבר האמיתי ומעניק א תחושת טבע נעימה לכל מרפסת עירונית או חלל פנים הבית.לופט בטייק אווי


החיים בעידן הנוכחי הם ניידים ומודולאריים, ולכן אין סיבה שהבתים בהם אנו גרים לא יתקדמו עם הזמן. חברה גרמנית מציעה פיתרון מותאם- לופט נייד הניתן להצבה בכל מקום (כולל על רפסודה בנהר).  "הלופט מספק למתגוררים בו כמעט את כל צרכיהם, אך לא יותר מכך, וכאן טמון הסוד: סביר להניח שיש לכם כבר כל מה שאתם צריכים- אז מה דעתכם עכשיו שפשוט תיהנו מהחיים??" 

העיצוב הפנימי של הלופט מינימליסטי והמבנה מתאים מאוד כבית נופש לסופי שבוע, אך המעצבים מבטיחים שלאחר שתתאהבו בו תמצאו את עצמכם נוסעים אליו שוב ושוב גם באמצע השבוע. אפשר להפוך את הלופט למשרד ביתי, להתקין בו סאונה ופרגולות והאפשרויות הן בלתי מוגבלות.
רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי