עוד מנפלאות המודולאריות

 

מודולאריות בעולם העיצוב המודרני מהווה מצע אידיאלי למרחבים, ייעודים ותצורות שונות הניתנים לשינוי באופן קל, גמיש ונגיש, ומאפשרים ניצול וארגון אופטימאלי של החלל. 

מאת: מילי טל-שוורץ | צילום: | 28/01/2015

Living Spaces

הסטודיו ההולנדי Makkink & Bey יצר אוסף של רהיטים לימים אפוקליפטיים במיוחד. הסדרה שנוצרה במסגרת תערוכת Living Spaces בוחנת מנקודת מבט עכשווית את תפיסת ה-'הום' (בית) וה-'האוס' (משכן), כשהיא משתחררת ממגבלות המרחב הפיזי ומאגדת בין עולם הנוודות, העיצוב והטקסטיל.

 


הסדרה כוללת 3 ערכות הישרדות מוביליות, קומפקטיות ורב שימושיות העשויות מחומרים טבעיים וסיבי בעלי חיים: תרמיל גב, מנשא- סלקל ומקל הליכה. הפריט הראשון בקולקציה מתפקד ככסא ישיבה ארוג ומתקפל הנישא על הגב כתרמיל.

 


הוא מעוצב בהשראת עולם הטיילים בתצורת מקטורן צמר המחובר למסגרת,כאשר עם שחרור 2 הרצועות הוא יכול לתפקד גם כמזרן שינה מאולתר. מנשא תמים למראה נפרש בספונטניות לכדי שולחן הודות תודות לזוג ידיות מתכווננות, בעוד יריעת הטקסטיל יכולה לשמש כמפה או שמיכה. לרשימה מצטרף גם גאד'גט בתצורת מקל הליכה מסורתי, אשר נמתח והופך למסך מואר, נייד ומודרני המותאם לשימוש בתנאי שטח.


עיצוב: סטודיו Makkink & Bey |  www.studiomakkinkbey.nl


תערוכת Living Spacesמוזיאון הטקסטיל, Tilburg, הולנד |  www.textielmuseum.nl

 Objet A /B/O

סדרת האובייקטים 'Objet' מפגישה בין מזרח ומערב תוך ניצול מעודן, מהודק ואסתטי בין המרחב והפונקציה. על קו העיצוב חתום המעצב הקוריאניSeung-Yong SONG אשר משכיל למזער ולאחד בפשטות וברגש בין אלמנטים מוכרים ופריטים יומיומיים ביניהם Objet O- אהיל המתמזג עם כסא; הפריט משלב בין מוצרי נייר מסורתיים ועץ ליבנה ומוצע במידות 180x180x220ס"מ.

 


ככזה הוא מהווה מוקד וויזואלי בעל נוכחות רבה, אשר בתוספת אלמנט פונקציונאלי יוצר פינה פרטית ואינטימית במרחב הציבורי המשותף. פריטים אחרים בסדרה כדוגמת Objet B ו-Objet A, נמתחים, מתארכים ומעשירים את אפשרויות השימוש עם משענת ה"מטפסת" מתוך הכסא ומתפקדת כסולם או כמדף ספרים.


עיצוב: Seung-Yong SONG |  www.seungyongsong.com

 


Flexiblelove

בעידן בו המודעות למחזור הולכת וגוברת, עיצוב מוצרים מניירות קרטון מחלחל לגזרת העיצוב. בהיותו חומר גלם נגיש, זמין, נוח לעבודה ובר מחזור, הוא מאפשר ליצירתיות להגיע לשיאים חדשים של עיצוב על טהרת השימוש בו.

 

 

בית העיצוב היפני Flexiblelove משדרג תחום זה לדרגת אמנות-שימושית ומציג סדרת רהיטים מפתיעה וגמישה מקרטון ממוחזר: קולקציית הישיבה נתמכת ע"י מבנה אקורדיון וחלת דבש ייחודיים, המשווים לפריטים גמישות צורנית במראה עכשווי וקליל, אשר במקביל מאפשר להם להימתח ולהתקפל לכדי שפע של תצורות ואורכים.

 

www.flexiblelove.com


 

לקריאת המשך הכתבה>>

 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי