חיי מדף

מדפים הם אובייקטים פונקציונאליים ומצרך מבוקש בכל בית, אז למה לא לנצל אותם גם כאובייקטים דקורטיביים? הנה כאלה שמשלבים את שני הערכים כפריטי ריהוט מקוריים

מאת: | צילום: | 29/05/2014


מדפי ואזות | צילום סטודיו: אריאל רייכמן | צילום תהליך: סטודיו


מדפי ואזות

צילום סטודיו: אריאל רייכמן | צילום תהליך: סטודיו

מערכת המידוף המודולארית שעיצבו גילי קוצ'יק ורן אמיתי מסטודיו BAKERY, מגלמת את דרכם המקצועית של בני הזוג שהכירו במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל- דרך שעיקרה התנסות בחומרים ובטכנולוגיות מתוך מטרה "לאתגר את הקיים, "לנסחו" מחדש, או אחרת" לדבריהם.

מדפי ואזות | צילום סטודיו: אריאל רייכמן | צילום תהליך: סטודיו


כך, המערכת שיצרו מורכבת ממדפים עשויים פלטות עץ בוק בוצ'ר כאשר המחברים ביניהם אינם אלא "ואזות" חרוטות, אף הן מעץ בוק.

מדפי ואזות | צילום סטודיו: אריאל רייכמן | צילום תהליך: סטודיו


"תצורתן האופיינית של הואזות התאימה לתמיכה הורטיקאלית והדיאגונאלית שנדרשה לצורך החיבור, מה גם שמראה ואזות הניצבות על מדפים הינו אופייני, שכיח וטבעי" מסבירים קוצ'יק ואמיתי את הבחירה הצורנית.

"גיוס" תצורת הואזה לשמש כמחברים מקנה למערכת המדפים ערך עיצובי, כך שגם אם לא מוצב עליה דבר היא מתקבלת כפריט אמנותי-דקורטיבי בפני עצמו.

מידת הדקורטיביות ו/או הפונקציונאליות של האובייקט נתונה, למעשה, בידי המשתמש ובהתאם לצרכיו- עד כמה הוא זקוק למערכת לצרכי אחסון, או שמא הוא בוחר בה כאובייקט אסתטי ועיצובי. בתוך כך, אף כמות הואזות ניתנת לבחירה: ממינימום של ארבע הנדרש לתמיכת המדף, ועד הכמות המקסימאלית שהוא יכול להכיל.  טיפי-ארומה אינדיאנית

צילום: טימור בריטבה

מדפי טיפי צילום: טימור בריטבה


טיפי, מערכת המידוף המודולארית שעיצב אסף ישראל מסטודיו Joynout, מהדהדת בעיצובה אוהל אינדיאני, שממנו גם נגזר שמה.

העיסוק המועדף על אסף, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, הוא אמנם פיתוח ריהוט למרחב הציבורי, אך "טיפי" לדבריו, נוצרה "על הדרך", כתוצר השראה ששאב משנת טיול בעולם: מאפייני הנוודות של הטיול מיתרגמים בה לקלות הזזה, פירוק והרכבה, שינוי והעברה, כמו מתריסים נגד האובייקט שמזוהה בד"כ עם סטטיות.

מדפי טיפי צילום: טימור בריטבה
 

רוב חלקי המערכת מיוצרים בחיתוך CNC, כאשר צורת הקונוס שלה מאפשרת להניח את המדפים בקלות מלמעלה ללא כל צורך בהברגה- קטרי החורים תוכננו במדויק לקליטתם בגובה הרצוי, ורק חלקם העליון של המוטות מתחבר בהברגה לאחר הנחת המדפים.

מדפי טיפי צילום: טימור בריטבה


המדפים, כמו גם הרגליים, עשויים מעץ מלא בגון טבעי או שחור, הטבעות הקושרות בין מוטות הרגליים מסנדביץ' לבנה הידוע בחוזקו הרב, וסלי האחסון המיובאים מאפריקה קלועים בעבודת יד מסורתית מעשב "וטה-ורה". טיפי מוצעת כמוצר ארוז קומקפטי ונוח לתפעול, אשר יכול לשרת לאורך זמן צרכים משתנים: כרהיט תלייה ואחסון פריטי לבוש, כשולחן עבודה, וכמובן כספרייה.

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי