עיצוב הבית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות

בית חכם - טכנולוגיות מתקדמות יתרונות ועיצובים

מאת: אביטל מאור | צילום: יח"צ | חברות שונות - 03/04/2013
עיצוב הבית בשילוב עם תכנון ארכיטקטוני מושכל יכול לא רק לתרום לאסתטיקה של הבית, לא מעט פעמים המטרה היא לתעל את היצירתיות והידע לטובת האדם המתגורר בבית ובהתאם לצרכי סביבת המגורים- וכך למעשה, בונים/ יוצרים/ משפצים/ מעצבים "בית חכם".  מדובר בהתייחסות רב מערכתית וברתימת הטכנולוגיה לטובת המרחב הפרטי, כתוצר של התבוננות ויישום חכם של כל הנמצא בסביבתנו לתועלתנו. רתימת התבונה, הידע והדמיון האנושיים הם ליבו של הקונספט, וניתן לעשות זאת אם באמצעות עיצוב הבית ואם באמצעות שיפוץ בתים באופן מושכל.

 

פרוייקט מגורים אקולוגי וטכנולוגי
 

 

"הבית החכם"
בתים רבים מצוידים כיום במערכות או בפריטים חכמים כמו אסלות חכמות, מיטות מתכווננות, מפסקים חכמים ועוד, אך "בית חכם" אינו כולל רק פריטים חכמים כאלו או אחרים. הרעיון הוא לדאוג במהלך עיצוב הבית או לפני שאתם מתחילים במלאכת שיפוץ בתים- לייצר תפיסת עולם שלמה, הרבה מעבר לאוסף של מוצרים תוך שימת דגש על חשמל חכם, אינטגרטיביות ושליטה על מערכות רבות במקביל. כך, תוכלו למעשה לשלוט על מערכות החשמל בבית מכל נקודה שנקבעה מראש (גם באמצעות שליטה מרחוק- באמצעות האינטרנט) עם מספר אמצעים כמו מתגים, שלטי אינפרא אדום מסכי נגיעה, הסלולרי או הלפטופ- המבצעים בלחיצה אחת מספר פעולות.  

 

למה זה טוב?
כאשר עובדים על שיפוץ בתים, או לחילופין, על עיצובם, ניתן לחבר גם את מערכות התאורה, ההצללה, האבטחה, האודיו, תקשורת הטלפונים, המזגנים, מערכת ההשקיה ואפילו את מדיח הכלים והמקרר- למערכת הבקרה המרכזית, ומעבר לכך, ניתן אף לייצר "תרחישים", כמו למשל "מצב לילה", "תרחיש השכמה", "אירוח" ועוד - כך, בלחיצת כפתור ניתן יהיה להפעיל רצף של פעולות מבלי להתעסק עם מספר רב של מתגים ומכשירים במיקומים שונים. מעבר לכך, לא מדובר רק בפינוק אלא גם בחסכון באנרגיה, בטחון, נוחות, נגישות, אינטגרטיביות  ושליטה מרחוק. באותו אופן ניתן לדאוג עבור עיצוב הבית החכם בצורה אקולוגית שאף תחסוך במים, אנרגיה ועוד. כל מה שצריך הוא לדעת לעשות שימוש מושכל בחומרי הבניה לפני שיפוץ בתים או עיצובם וגם אתם תוכלו ליהנות מ"בית חכם".

 

 

 

 

-----
התוכן נשען על המאמר: בית חכם - טכנולוגיות מתקדמות יתרונות ועיצובים
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,87,259.aspx
יצירת קשר - עיצוב הבית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות