עיצוב סביבתי מצמיגים ממוחזרים

למעלה מ-250,000 טון צמיגים משומשים כבר מיחזרה חברת טיירק בע"מ בתריסר שנות קיומה. טיירק בע"מ הופכת את הצמיגים המשומשים למרחבי משחק צבעוניים, פינות ישיבה מטופחות ושבילי הליכה בטוחים, ומוכיחה, שאסתטיקה ועיצוב הולכים נהדר עם בטיחות, נוחות וחשיבה על איכות הסביבה, ושגומי צמיגים ממוחזר הוא חומר גלם שממנו עשויים הרבה מאוד חלומות.

מאת: תמי וינצברג | צילום: | - 18/04/2019

 

תכנון או שדרוג של מרחב פרטי וציבורי הוא אתגר רב פנים, שעם השנים הופך מורכב יותר ויותר. אדריכלים ומעצבי נוף, מנהלי פרויקטים ומקבלי החלטות אחרים נדרשים להתייחס לא רק לדרישות העיצוב והפונקציונליות, אלא גם להיבטים כמו בטיחות, נגישות, איכות סביבה ועוד. 

 

בדיוק בנקודת המפגש הזו ניצבים המוצרים הייחודיים של חברת טיירק בע"מ, המתמחה במיחזור גומי צמיגים, ובהפיכתו לחומר גלם איכותי ורב גוני ולמגוון מוצרים מוגמרים, המיועדים למרחב הפרטי והציבורי. מוצרים אלה מנצלים את שלל יתרונותיו של הגומי הממוחזר, ובהם גמישות, יכולת ספיגת זעזועים, עמידה בתנאי מזג אוויר קיצוניים לאורך שנים רבות, התקנה פשוטה, תחזוקה קלה ועוד, ומצטיינים במגע נעים וב"התמסרות" כמעט מוחלטת לדרישות עיצוב מגוונות מבחינת צורה, צבע וטקסטורה. עבור מי שעוסקים בעיצוב על כל היבטיו - אדריכלים, מעצבי נוף ואפילו מעצבי פנים -  מדובר בחגיגה של ממש, שכן הגומי הממוחזר של טיירק בע"מ מאפשר לפרוץ גבולות יצירתיים מבלי להתפשר על בטיחות ועל ידידותיות לסביבה ולמשתמש.

 


טיירק בע"מ מובילה בישראל את ענף איסוף ומיחזור הצמיגים. מאז הקמתה, בשנת 2007, היא אחראית לאיסוף ולמיחזור של למעלה מ- 250,000 טון צמיגים משומשים, המהווים 60% מכלל הצמיגים המשומשים בארץ. טיירק בע"מ היא בעלת המפעל המתקדם מסוגו במזרח התיכון, בו מעובדים כ-8 טון צמיגים בשעה. אלה הופכים בשלב הראשון לפתיתי גומי איכותיים במגוון גדלים ולאבקות המשמשות לתעשיות שונות, ובהמשך, תוך שיתוף פעולה פורה עם מעצבים בתחומי התמחות שונים, למגוון מוצרים לשוק הפרטי והמוסדי.

עם המוצרים האיכותיים של חברת טיירק בע"מ, המיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת, פרי פיתוח ישראלי, נמנים:

אריחים ומשטחי חיפוי בטיחותיים לגני משחקים, גני כושר חיצוניים, שבילי גישה, רחבות כניסה וחצרות פרטיות. האריחים עשויים מ-100% גומי צמיגים ממוחזר, יוצרים משטח בלימה רך ומקטינים את הסיכון להחלקה. מסיבה זו הם זוכים גם להצלחה רבה ביישום בבתי אבות, חצרות בתי כנסת, בתי חולים ובכל מקום שבו יש תנועת הולכי רגל ערה, בעיקר כזו שמחייבת תשומת לב מירבית לבטיחות ולנוחות. אריחי הגומי אף מאפשרים תנועה בטוחה עם כסאות גלגלים, הליכונים ומקלות עזר, והחיפויים מסייעים בהפחתת רעשים וביצירת סביבה בטוחה.

 

 אריחים מעוצבים - הרחבת מגוון היישומים באמצעות שימוש באריחים צבעוניים וביצירה של דוגמאות, טקסטים, דמויות וכל צורה גרפית אחרת, ליצירת משטחים למשחקי רחוב, כיתוב על מדרכות, שבילים ועוד.

ריהוט רחוב וגן בקו עכשווי ומסוגנן, הכולל מושבים וחיפויי גומי לספסלים מובנים, ארגזי חול בטיחותיים לגני ילדים ולגינות ציבוריות, אדניות ועוד.

 

מתחמי משחק ססגוניים, המהווים הזמנה לפעילות משותפת של הורים וילדים, וכוללים משחקים כמו "סולמות ונחשים", קלאס, דמקה, "ים יבשה" ואיזורי "זהירות בדרכים".

 

ציוד בטיחותי מתקדם לתעבורה ולחניונים - מעצורי חנייה, עמודי מחסום וחיפויים לקירות, מעקות ועמודים בחניונים, המספקים לכלי הרכב הגנה במקרה של חיכוך.

ציוד למתחמי ספורט - מסלולי ריצה, ארגזי קפיצה לרוחק ואריחים לחדרי כושר וספא, המאפשרים יצירת מרחבי פעילות גופנית בעיצובים מרהיבים ובבטיחות מירבית. השימוש באריחים בחדרי הכושר נועד גם להגנה על חיפוי הרצפה במקרים של נפילת חפצים כבדים, כמו משקולות ועוד.

 

חיפויים ומשטחי דריכה לבעלי חיים - בין אם מדובר בפינת ליטוף שבה מבקרים ילדים ומבוגרים, באורוות או בכל מתחם אחר המיועד לבעלי חיים, משטחי הגומי הממוחזר מספקים מדרך נוח, קל לניקוי ועמיד לאורך זמן.

 

האריחים של טיירק בע"מ הם כולם בעלי תו תקן של מכון התקנים הישראלי, וכך גם כל חומרי הגלם בהם נעשה שימוש במוצרי החברה. טיירק בע"מ מתגאה בהקפדה הרבה שלה על איכות המוצרים ועל איכות השירות שלה, ובליווי שהיא מעניקה ללקוחותיה לכל אורך הפרויקט, משלב התכנון והפיתוח ועד לסיום הביצוע. טיירק בע"מ מציעה לאנשי המקצוע הכוונה וייעוץ באמצעות הדמיות תלת ממדיות, והיא פועלת בעקביות לטיפוח שיתופי פעולה עסקיים במטרה להרחיב ולהעמיק את השימוש בגומי הצמיגים הממוחזר, כחלק מתרומתה לסביבה נעימה ובטוחה יותר.

 פרטים נוספים באתר טיירק בע"מ

 


 

 

 

יצירת קשר - עיצוב סביבתי מצמיגים ממוחזרים