למון פריים - גלרייה אחרת לאומנות עכשוית

גלריית 'למון פריים' בנמל תל אביב הנה מיזם אומנותי ישראלי חדש. היוזמה והחזון של נטלי וגיל ורטהימר, מאפשרים רכישת יצירות אמנות לקהל הרחב ובד בבד מקדמים אמנים ישראליים ובינלאומיים. אמנות עכשווית, איכותית ומקורית במחירים נגישים.

מאת: רוית ליפשיץ ציון | צילום: | 27/02/2017

 פסעתי לתוך גלריית למון פריים (Lemon Frame) בנמל תל אביב ואורו עיניי. חלל רחב ידיים, מודרני ומואר, מזמין ונעים לעין הנותן תחושת חמימות בה ישן מעורב בחדש, רוגע ואנרגיה שוכנים יחדיו בניגודים מתפרצים.

בעלי  המייזם, הזוג נטלי וגיל ורטהימר שמובילים את קו האוצרות של הגלריה, קבלו אותי במאור פנים וערכו לי סיור אמנותי, מרתק ומקצועי.

שניהם אוהבי אומנות ועיצוב. נטלי, שעלתה מצרפת בשנת 2000, הינה בעלת רקע וניסיון בינלאומי בתחום התקשורת והשיווק. ואילו גיל הינו אומן חובב שגדל בבית של אם ציירת והוא בעל ניסיון של יותר מעשור בתחומי ניהול, שיווק וטכנולוגיה. בהשקעה פרטית ועם הרבה חזון להביא את האמנות העכשווית לכל בית ולקדם אומנים ישראלים בזירה הבינלאומית, הם הקימו את החברה במהלך שנת 2014 והשיקו את גלריית האון-ליין ב-2015.

נטלי וגיל ורטהימר (צילום: מושי גיטליס)

זאת אינה גלריה רגילה אלא גלריה שפועלת על פי קונספט ייחודי . מה שונה בה?

הגלריה מציגה במסגרת תערוכות מתחלפות יצירות בלעדיות של אמנים נבחרים, ישראלים ובינלאומיים, אמנים מבטיחים בתחילת דרכם לצד אומנים מבוססים וידועים יותר. הקו האמנותי שלה כולל אומנות עכשווית, מודרנית, מרעננת וקצת שונה. ציור, צילום, פופ ארט, איור, פריצת גבולות ושילוב בין האומנויות. הנושאים רחבים והאומנות איכותית. הגלריה אוצרת בקפידה אוסף ייחודי ובלעדי של מאות יצירות - הכולל ציורים, צילומים ואמנות דיגיטלית במהדורה מוגבלת, עבודות במדיה משולבת ופסלים.

האמנות בגלריה נגישה, בהשראת הקונספט של ה- Affordable Art , מגמה הצומחת באירופה ובארה"ב, המנגישה אמנות עכשווית מקורית ואיכותית לקהל הרחב, בניגוד לתפיסה האליטיסטית לפיה אמנות מיועדת בעיקר לאספנים. הגלריה מבטיחה חוויה אמנותית וויזואלית מרגשת וייחודית שעד היום הייתה פריווילגיה של מעגלים מצומצמים בלבד וכל משפץ או בונה יכול להשלים בגלריה את העיצוב ביצירת אומנות מקורית.

נטלי וגיל, שואפים באותה הזדמנות להגביר את חשיפתם של אמנים ואמניות מבטיחים מהארץ ומהעולם מעבר לגבולות מדינתם למול אוהבי אומנות ואספנים המחפשים לגלות אמנות חדשה, עדכנית ומרעננת.

"כל בונה או מעצב בית זקוק לאמנות כמו שאנחנו מציעים, בין אם העיצוב אקלקטי, מודרני או קלאסי,"  מעיד גיל, " אנו מביאים את העולם לפה ואת האמנים הישראלים לחו"ל. האמנים הנבחרים הם כבר בעלי רקורד מרשים, הם בצמיחה ובשלב של רגע לפני פריצה בינלאומית. שלב שעדין ניתן לרכוש את יצירותיהם מבלי להתרושש. התמורה למחיר בגלריית למון פריים גבוהה ביותר – ניתן לקבל יצירות מקור גדולות מאומנים איכותיים במחירים הכי נגישים שאפשר. האוצרות הקפדנית שלנו מוצאת את האמנים הנכונים במקום ובזמן הנכון בנקודת זמן שממנה המחירים שלהם עדיין נגישים ורק יאמירו ולכן כל רכישה בגלריה גם הופכת להשקעה," הוא מסביר. 

נטלי וגיל מבקשים לראות את עצמם כחלוצים בתחום– מביאים אומנות מאוד איכותית ומגוונת במחירים נגישים לציבור כמה שיותר רחב. היצירות מרהיבות והתחושה היא שהן גם השקעה מעולה. השילוב של קטלוג ענק ותצוגה בגלריה מאפשרים למבקרים למצוא את מבוקשם ב- one stop shop לאומנות עכשווית מקורית של כישרונות עולים ואומנים מבוססים.

עבודות הצילום מגיעות במהדורה מוגבלת: 5, 20, 30 עותקים וכו' הזמינים בגדלים שונים ועם אפשרות התאמת סוג הגימור לסגנון העיצוב. הגלריה אוצרת מאות עבודות במגוון גדלים - מעבודות ענק ועד יצירות קטנות, חלק מהן מוצגות בגלריה בנמל. הגלריה מתחדשת כל הזמן ביצירות חדשות, כך שתמיד אפשר למצוא בגלריה יצירות המתאימות לאספנים ולכל בית בעיצוב עכשווי ומודרני.

"אנו פונים ללקוחות פרטיים ועסקיים, לאדריכלים ולמעצבים ומציעים ללא עלות שירות יעוץ אישי להתאמת האומנות ללקוח הפרטי, וגם לבתי מלון, למשרדים ולחללים מסחריים," מסבירה נטלי. "ההתאמה אינה רק לפרטי עיצוב אחרים בחלל כגון ריהוט או דקורציה, שכן האמנות עומדת בפני עצמה, אלא התאמה לחיבור הרגשי, לאנרגיה  של הלקוח כדי ליצור את האווירה הנכונה ," היא שמה דגש.

גלריית למון פריים- בית לאומנות עכשווית, מודרנית, מרעננת ונגישה.

מדגם מאמני המחר:

Duet 1 by Gadi Dagon

גדי דגון (Gadi Dagon) יליד אוסטרליה היוצר בישראל החל כצלם מגזינים ועיתונות והתמחה בצילומי אופנה ופרסומות. הוא מקדיש את יצירתו לצילום אמנויות הבמה והריקוד בה הוא קולט בעדשה את עבודתם של טובי הרקדנים והלהקות בישראל.  Duet 1 - צילום להקת המחול הקיבוצית בפרשנות שלו לגוף בתנועה וצמיחה.

Strawberry Infusion by Maya Almeida

מיה אלמיידה (Maya Almeida) מפורטוגל, החיה היום בלונדון, מבטאת תנועה מתחת למים ביצירתה Strawberry Infusion. במקור היא צלמת מתחת למים ומשלבת מציאות ופנטסיה ואת שלבי התנועה. לא רק רגע שעוצר את הזמן, אלא מבטאת את הזמן העובר וחולף.

Little Italy by Alessio Trerotoli

אלסיו טררוטולי (Alessio Trerotoli), יליד רומא, צילם ביצירתו הספציפית את השכונה הידועה של 'ליטל איטלי' בניו יורק, באמצעות שימוש בסופרפוזיציה של מאות תמונות של אותו מקום, בנקודות זמן שונות .  בסדרת Urban Melody חשים את הזמן שעובר, את ההיסטוריה, הריחות וניחוחות, הסיפור שהתרחש בצילום אחד או אולי ביום, שבוע, תקופה.

The Beat Generation by Thomas Robson

תומאס רובסון (Thomas Robson) מבריטניה ביצירתו: ,The Beat Generation,  הוא מעוות, מערבב עבר והווה ויוצר ניגודים מרתקים.

Central Park - Turtle Pond, by Trina Merry

טרינה מרי (Trina Merry) ממנהטן, ניו יורק אומרת שצביעה על הגוף יוצרת תקשורת שאף אומנות חזותית אחרת לא צולחת להשיג. האמנית פורצת הגבולות,  בעלת רקע   בלימודי קולנוע, משתמשת בשיטות גרילה לשילוב מייצגי איפור גוף של נשים המשתלבות בשלמות עם הנוף שמאחוריהן. הדמויות נעלמות בסביבה ומשתלבות בכיסוי מושלם והתוצאה מתקבלת בסגנון Op Art style .  Freedom Tower, סנטרל פארק וקוני איילנד לא יהיו מעכשיו מה שחשבתם.

 קנג'י שיבאטה (Kenji Shibata ) היוצר באוסקה, יפן, תמיד היה אובססיבי בנושא העל- זמני והיכולת של אומנות להנציח רגעי שיא של יופי בטבע. הוא חוקר את רגעי השיא והריקבון המגיע אחריו ומשתמש בפרחים כמטאפורה. הוא מקפיא את הפרחים, מנציח לכאורה את יופיים ולאחר ההפשרה, מתחיל הריקבון. סדרת ‘Locked in the Ether’  מנציחה שניה ספציפית בזמן בה הפריחה נמצאת בשיא תפארתה, כל זאת ברגישות, יופי ואסתטיקה. שיבאטה מביע תפישה חדשה של זמן וחלל, חיים ומוות.

Pure Vanity by Monika Nowak

מוניקה נובאק (Monica Nowak) מצרפת יוצרת דרך פופ ארט, עולם ביקורתי בקריצה ממזרית של נשים – גיבורות על.  הן חלשות אך הן סופר הירו. ביצירותיה כדוגמת Pure Vanity , המודלים שלה הן אמה, שחקנית תיאטרון ידועה מקראקוב ודמויות נשיות מוחצנות בהשראת סרטי היצ'קוק, מוזיקת רוק, עולם האופנה וספרי מדע בדיוני.

Amsterdam View Opus 45 by Geert Lemmers

גרט למיירס (Geert Lemmers) מהולנד משלב צילום, איור וציור יחדיו. הוא מקשר מצב חברתי וסביבתי למצב רוח ומאמין שלאדריכלות ולפני העיר ישנה אחריות כבדה והשפעה על המצב הנפשי ומצב הרוח של התושבים. ביצירתו AMSTERDAM VIEW OPUS 45 , אמשטרדם שמחה וצוהלת.

HYB-E-R G12 by Hagai Shvadron

חגי שבדרון (Hagai Shvadron ), האמן והמעצב הישראלי, מאמין בקווי הזרימה והאנרגיה, הזרימה הטבעית. ביצירתו HYB-E-R-G12 מסדרת 'Streams Of Light' , הוא עוקב אחר אינסוף קווים וצינורות בהן זורמת אנרגית הצ'י ככוח אנרגיה טבעי המתפשט, מחלחל ומקשר בין כל דבר ויוצר חיים. 

Paradise by Corinne Natel

קורין נאטל (Corinne Natel ) אמנית אבסטרקט מלונדון, יוצרת קולאז'ים פרחוניים בטכניקות אקריל המשולב עם מדיות שונות על קנבס. היא מושפעת מעונות השנה, טבע, פרחים, ערים, נסיעות, אופנה ומדיה וחוקרת טבע, חלל, צורה וטקסטורה ליצירת עולם אמנותי חדש. הציור Paradise מושפע מאלמנטים מוכרים אך יוצר אנרגיה וחיים משלו.

Seas a day 1 by Avivit Segal

אביבית סגל (Avivit Segal) מישראל, אמנית מולטי דיסציפלינרית, צלמת וציירת, נוגעת בנקודה בה הצילום הופך לעולם אבסטרקטי ולשם כך היא משתמשת בטכניקה של חשיפת יתר של המצלמה. ביצירתה Seas a day 1, הרקע הלבן מעניק נצחיות, שלווה, בהירות מחשבה, שקט מהרעש הסביבתי והפרטים נעלמים כרוח רפאים.

A Desert Road from Vegas to Nowhere by Remi Rebillard
   

רמי רוביארד (Remi Rebillard) הפריסאי, בעברו צלם אופנה והיום צלם אמנות, יוצר עבודות בעלות אווירה ייחודית המזכירות צילום קולנועי של שנות ה- 50' וה- 60', סרטי היצ'קוק והמכוניות עם הגג הנפתח. עידן בו הכול היה אפשרי. A Desert Road From Vegas to Nowhere

GEAR III by Guang-Yu Zhang, Digital Art


גלריית למון פריים
התערוכה 3, נמל תל אביב (בסמוך למטבחי בולטהאופ)
טלפון: 073-7060000

www.lemonframe.com

תמונות נוספות:
Bathers XXX- Little Distraction by Magaly Sánchez, Acrylic painting.


URBAN CAMOUFLAGE by Cristina Burns, Fine Art Photography


RAIZ – NUMERO 25 by Miguel Vallinas Prieto, Fine Art Photographyגלריית למון פריים – נמל תל אביב (צילום יחסי ציבור)


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי