עיצוב כסאות נדנדה מאז ועד היום


מאת: | צילום: | 03/04/2013

עיצובים לכסאות נדנדה
 
תחום עיצוב כסאות הנדנדה התקדם רבות בימינו. הכל החל לפני שנים רבות, כסא הנדנדה היה אז בסך הכל כסא עץ מעוצב בפשטות ולו שתי קשתות בתחתית רגליו המאפשרות את פעולת הנדנוד. כיום ניתן למצוא כסאות טלביזיה בסגנון הייטקיסטי המספקים, מלבד חווית הישיבה וההתנדנדות, פונקציות נוספות כגון עיסוי מפנק. לא בכדי כסא הנדנדה זוכה לפופולאריות רבה, מאז ועד היום, כיוון שפעולת הנדנוד נעימה ומרגיעה ומחקה את תחושת השלווה העוברית ברחם האם; בעצם, ניתן לומר כי כסא הנדנדה הוא ערסל למבוגרים. בהמשך לכך, מומחים אף מחזקים את האמור ונראה כי לא במקרה שיטות טיפול מהמזרח פועלות בצורה דומה. עיצוב כסאות ובנייתם למטרת נדנוד אינו דבר מורכב יחסית, כל שנדרש הוא להרכיב שתי קשתות בתחתית הכסא המתהווה והלה ימלא את הפונקציה המבוקשת.
 
הכסא המפורסם ביותר

כסא הנדנדה המפורסם ביותר בתולדות עולם עיצוב כסאות הנדנדה נקרא "טונט", על שמו של מיכאל טונט, אשר נחשב לממציא הטכנולוגיה שאפשרה יצירת צורות זורמות בעץ בעזרת אדים, ללא חיבורים מסורבלים. לטונט היו חמישה בנים אשר סייעו לו בבית המלאכה שהקים בייצור רהיטים אשר נחשבו למילה האחרונה, כולם בעזרת הטכנולוגיה שפיתח. בין הרהיטים שייצר פיתח כסא מעוצב בשם הטונט מס' 1, הנחשב לאבי כסאות הנדנדה המודרניים.

 


עיצוב כסאות מודרני
 
כסאות הנדנדה המודרניים מסביבות שנות ה-50 ועד היום התקדמו רבות מבחינת המראה. בהמשך לזה, ניתן לראות באופן מובהק כיצד בימינו לוקחים המעצבים את כסא הנדנדה הפשוט והופכים אותו כסא מעוצב ואמנותי להפליא. להלן מספר דוגמאות: בשנת 1973 עיצב פרנק גרי את כסא הנדנדה  "EASY EDGES" בעל הקווים האווירודינמיים. בשנת 1990 עיצב רון ארד את הכסאות ROLING VOLUM, ואת LOOP. המעצב פיליפ סטארק תכנן בשנת 1996 את  הכסאות "מסייה X" ואת "HERITAGE". בשנת 2000 המעצב דייויד טרובריג' תכנן כסא נדנדה בצורת בננה בשם BODY RAFT – והיד עוד נטויה.

 

 

'Voido' בעיצוב של רון ארד. מיוצר בטכנולוגיה מיוחדת של סיבוב פלסטיק בתבנית. 'טולמנ'ס'
 

 

 
התוכן נשען על המאמר: עיצובים לכסאות נדנדה
קישור למאמר המקורי: http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,72,321.aspx      

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי