תמי יערי: אמנות עיצוב הפנים

לעיצוב פנים הגיעה תמי יערי אחרי שכבר היה לה תואר ראשון באמנות וניסיון ארוך שנים. השילוב בין שני התחומים מאפשר לה חשיבה והסתכלות אחרת על עיצוב בתים ודירות, והפרויקט הבא - דירת נופש חלומית שנוצרה בשלט רחוק - הוא דוגמה אחת לשילוב הייחודי הזה.

מאת: תמי וינצברג | צילום: אביב קורט | 25/07/2019

מדברים מהשטח: דירת יד שנייה במגדל מגורים בעיר ימים, ששופצה והפכה מדירת חמישה חדרים לדירת נופש מפנקת בת ארבעה חדרים, תוך ניצול מיטבי של שטחה הנדיב: 156 מ"ר. הלקוחה, תושבת חוץ, ביקשה להותיר את המקלחות, הריצוף וחיפוי כפי שהם, ולהפנות את עיקר המשאבים לחדרי האירוח והמגורים ולעיצוב פנים שמשדר תחושה של חופש ושלווה.

דבר המעצבת: "האלמנטים העיקריים האחראים לתחושת החופש הזו הם פלטת צבעים מגובשת, שבה שולטים גוונים שונים של כחולים וירוקים, שימוש בחומרים טבעיים והבחירה להכניס את נוף הים פנימה, מבעד לחלונות הגדולים", אומרת מעצבת הפנים תמי יערי, אמנית שעשתה הסבה לתחום העיצוב ושמאחוריה למעלה מעשר שנות ניסיון בתכנון, ניהול ועיצוב דירות ובתים. 

אלא שהדרך למראה הקליל והנינוח שמקבל את פני הבאים כשנכנסים לדירה לא הייתה סטנדרטית. "כיוון שהלקוחה מתגוררת בחו"ל, התקשורת בינינו התנהלה באמצעות האימייל, הוואטסאפ והסקייפ", אומרת יערי. "למעשה, לאורך כל התהליך נפגשנו פעמיים בלבד - פעם אחת הלכנו לראות יחד את הדירה וביקרנו בחנויות שונות כדי לגבש את הסגנון העיצובי, ופעם שנייה כשהפרויקט הסתיים".

בין לבין התקדמו השתיים חדר אחרי חדר, כשיערי שולחת תמונות וסקיצות, והלקוחה עונה מה מוצא חן בעיניה, מה מתאים לצורכיה, מה מעורר בה את התחושות שאליהן היא מכוונת. כאמור, חיפויי הרצפה והמקלחות לא הוחלפו, אולם התקרות וחלק מהקירות נבנו, למעשה, מחדש. הרהיטים והאבזרים נקנו לרגל רכישת הדירה ופריטי הטקסטיל נתפרו בהזמנה, כשפריט אחד מותאם לשני - הכריות למסעדי הספות, כיסוי המיטה לווילונות וכדומה.

 

 

 

ארבעה חדרים וים

כמקובל, החלל הציבורי תופס את שטחה העיקרי של הדירה, והחלונות הגדולים, המחברים בין החוץ לפנים, מעצימים את תחושת המרחב.

בצדו האחד של איזור זה ניצב מטבח לבן בוהק, ששטחו נוצל בצורה מיטבית באמצעות ארונות הנישאים עד לתקרה. גופי תאורה בגוני חול וים, בעלי מבנה צורני יוצא דופן, שוברים את המונוכרומטיות במטבח ומעניקים קריצה הומוריסטית.

הצבעוניות של גופי התאורה היא תמצית פלטת הצבעים בדירה כולה - גוונים שונים של כחולים, טורקיזים וירקרקים עם נגיעות של חול, עץ ופליז. גוונים אלה מדגישים את נוף הים הנשקף מהחלונות ומעמיקים את אווירת החופש.

חלוקת החללים לפינות קטנות מוסיפה גם היא לאווירה הזו. בחדר האורחים ניצבים שז לונג ו-Love Sit רחבי ידיים, שעליהם פזורות כריות רכות ומזמינות, וילונות מבדים פשתניים נופלים ברישול מן התקרה ושולחנות קטנים מציעים מקום להניח עליו כוס משקה צונן. בולט בחלל שולחן כתיבה עשוי עץ, פליז ושיש, שתוכנן במיוחד עבור בעלת הבית, ומולו ארונית ברזל שאלמנט השיש חוזר גם בה.

לפינת האוכל בחרה יערי בשולחן ברזל עגול, שעליו מונח משטח גרניט פורצלן, סביבו אפשר להתכנס וליהנות מאינטימיות נינוחה.

 

 

 

כדי להדגיש את אווירת הנופש שילבה יערי בחדרים טפטים מסוגים שונים - חלקים ומודפסים, ממגוון חומרים טבעיים. בחדר השינה המרכזי בולט טפט כחלחל שמשתלב בשלמות עם שטיח במראה מהוה. הסגנון סולידי ועם זאת מקורי ומלא עניין.

החדר השלישי, שבתכנון המקורי היה מחסן דירתי, הפך - באמצעות תוספת של מחיצת עץ - לסטודיו, שחלקו האחד משמש למנוחה וליצירה וחלקו השני הוא חדר שירות. כאן תכננה יערי ארון שדלתותיו נכנסות פנימה על גבי מסילות ולמעשה נעלמות, והארון הפתוח הופך לחלק מן החלל. באיזור השינה בסטודיו ניצב Love Sit שמשמש כפינת קריאה. וילונות פשתן כבדים, שטיח חבל ושימוש בגוני פסטל ירקרקים ממשיכים את אווירת הנופש כבשאר הדירה.

בממ"ד, שתוכנן כך שיתאים לאירוח, הוצבה מיטה נפתחת, שנקנתה בהזמנה מיוחדת, כדי שמידותיה יתאימו באופן מושלם לחדר. בד הג'ינס המרפד אותה מציע פרפרזה נוספת על פלטת הצבעים בדירה וטפט קקטוסים באווירה ישראלית משלים את אווירת הנופש.

 

 

לסיכום אומרת יערי, "כשאני ניגשת לפרויקט, אני שמה לי למטרה לעבור עם הלקוח תהליך, שבסופו יהיו לו הכלים להגשים את החלום העיצובי שלו. לאורך כל התהליך הזה - מפגישת ההיכרות הראשונית, דרך הגשת תוכניות עבודה וכתב כמויות ואיתור וניהול אנשי המקצוע השונים ועד לסטיילינג הסופי - אני קשובה ללקוח, מלווה אותו בבחירת החומרים, הרהיטים והאבזרים ונמצאת לצדו בכל שאלה והתלבטות. אני שומרת שלא יעשה טעויות, אבל זוכרת שזה הבית שלו, ושהוא צריך להתאים לחלום שלו ולמציאות שלו".

לקבלת פרטים נוספים:

תמי יערי 052-6404222, 052-3333355

דוא"ל: yaaritamar@gmail.com

https://www.facebook.com/TamiYDesign/?fref=ts

http://www.tamaryaari.co.il

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development