מהפכת צבע בקירות בתחום עיצוב סלון

מאת: | צילום: | 03/04/2013
קירות וצבעים 
חשיבות הצבע בכל תחום העיצוב הוא בעל השפעה רבת חשיבות, וכשמדובר על קירות הבית על אחת כמה וכמה. הצבעוניות היא מרכיב גדול ביצירת תחושות אצל המתבונן, ויש לה השפעה הפועלת על חוש הראיה.
השינויים בעולם הצבע של השנים האחרונות, שינו את הגישה אליו. בתחום עיצוב, דוגמת עיצוב סלון או עיצוב משרד, עולם הצבע התפתח מבחינת החומריות והאפקטים והאפשרויות לבצע אותן על קירות הן רבות ומגוונות.

 

חיפוי רך 
את הקירות בפנים הבית שאינם באים במגע עם רטיבות, נהוג לחפות בחומרי חיפוי רכים. חומרי החיפוי הרכים שמצויים כיום בשוק הם משלושה סוגים עיקריים: צבע, ציפויים שונים לרבות שליכטה צבעונית, וחומרים היוצרים אפקטים חזותיים שונים. החומרים הקשיחים יותר אמנם דורשים פחות תחזוקה, אך התחזוקה של חיפויים רכים כל כך פשוטה וזולה שהיא אינה מעמסה. כל אחד יכול בעצמו לעשות חיפוי רך, וגם אם יבחר להזמין איש מקצוע, אז ביצוע העבודה הוא זול וידידותי.

 

תכונות הצבע 
צבע משכפל את הפגמים שיש בקיר, הוא לא מכסה אותם, אלא מבליט, על כן יש לדאוג לעבודות החלקה של הקיר לפני הצביעה ואיטום סדקים. בעת עיצוב סלון או עיצוב משרד משתמשים לחיפוי פנים בצבעים "נושמים" שמאפשרים לאדים בתוך המבנה לעבור ונמנעת היווצרות של עובש בחלק הפנימי של הקירות.
הצבעים האקריליים על בסיס מים הם המקובלים ביותר כיום והם ידידותיים לסביבה ולמשתמש. חברות הצבע אף פתחו צבעים ירוקים שמדיפים פחות חומרים רעילים ומתאימים לשימוש בחדרי ילדים.
צבעים או ציפויים
בעזרת ציפויים אלה ניתן להגיע בעת עיצוב סלון, או עיצוב משרד, לטקסטורות קיר מעניינות במראה משתנה, עתיק, כפרי, פצוע או אורבאני, בגימורי מט או מבריק, או עם הגוון הלבן של חלק מהציפויים.

 

מבוסס על המאמר: קירות וצבעים

הפנייה למאמר המקורי:

http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,76,352.aspx 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי