שימוש בספריות בתחום של עיצוב דירות

מאת: | צילום: | 03/04/2013
עם הספר - ספריות מעוצבות

ספרים אפשר למצוא בכל מיני מצבי צבירה, פזורים בערבוביה ברחבי הבית, בערמה על יד המיטה, על שולחנות או מסודרים בקפדנות על פי סדר מובחן ובסגנון חופשי. בצורה כזאת או אחרת ספריה משמשת רהיט פונקציונאלי, לאחסן ספרים, ולפיכך עליו להכיל תכונות של עמידות דיה כדי לשאת משקל, ובעלי מידות מתאימות שיאפשרו לאפסן אותם בנוחות. 
המידות הסטנדרטיות הנהוגות בתחום של עיצוב דירות, כמו גם עיצוב חדרים, עבור ספרים קטנים הן מדף בעומק 20 ס"מ, ספרים גדולים דורשים מדף שעומקו 30 ס"מ, מרווחי הגובה בין המדפים צריכים אף להיות מותאמים לגודל- 25 ס"מ בין מדפים המאכלסים ספרים קטנים, ו-35 ס"מ בין מדפי ספרים גדולים, והגובה המומלץ לספרייה ממוצעת הוא עד 1.90 ס"מ, גובה מתאים לשימוש נוח. עם זאת, אלו הנתונים הסטנדרטיים, עיצוב ספריות מהווה אתגר למעצבים ויוצרים, שאף מנסחים מחדש את האלמנט המוכר, את האופן שבו יאוחסנו הספרים וכן את תפיסת השתלבותו בחלל. בתחום של עיצוב דירות, כמו גם עיצוב חדרים, יש ספריות בעיצוב מסורתי בצורה של יחידות קיר בעלות חזות של כוורת גדולה עם ספרים הניצבים ישר ובמאונך, וכן מגוון רחב של יחידות עצמאיות, כמו גם יחידות בהן מדפי הספרים סדורים לגובה כמגדל אנכי, לאו דווקא כאלה שנועדו להתקנה קבועה על הקיר, במגוון עיצובים יצירתיים - אמורפיים, פיסוליים ואף הומוריסטיים.

 

 

 

ברוח המסורת, אבל קצת אחרת 

לספריות המסורתיות נוספו אלמנטים שהופכים את העיצוב בגרסאות הסטנדרטיות למגוון יותר. ישנן ספריות העץ המוכרות שנצמדות למראה המסורתי והמוכר, ספריות אחרות הולכות על עיצובים מאתגרים יותר כיד הדמיון הטובה, אם בשימושי החומר והצבע, דוגמת חומריות משולבת וצבעוניות עזה, במצגי מדפים בגיאומטריות משתנות וכד'. עיצוב דירות, כמו גם עיצוב חדרים עושים שימוש ביחידות ספרייה גדולות, יחידות אלה אשר תופסות את מרבית שטחו של הקיר הן יחידות נוחות המוצעות כיום בגרסאות מגוונות.

 

 

MIA ספריית קיר בעיצוב studio oggimai למותג Miniforms. ספרייה עשויה מחומרים מרוכבים בעלת דפנות דקיקות 10 מ"מ בלבד, מוצעת בגימור לכה בגווני לבן, שחור או קפה. 'מילאנו בדינג'
 

שם המאמר המקורי: עם הספר - ספריות מעוצבות
קישור למאמר המקורי:

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי