עיצוב מערכות ריהוט – כיסאות

מאת: | צילום: | 03/04/2013
כיסאות מעוצבים - עץ ופלסטיק

 

הכיסא מאז ומתמיד היה אלמנט מרכזי בתחום של עיצוב מערכות ריהוט, כמו גם עיצוב דירה, שמעצבים תמיד אהבו להתעסק בו, לחקור אותו, לבחון את מרכיביו, לפרק ולהרכיב אותו. 
מושב בסיסי בעל ארבע רגליים ומשענת הצליח לשנות פניו המון פעמים בעקבות מיני סגנונות שהושפעו מהתקופה, מהטכנולוגיה ומהגילוי הבלתי פוסק של חומרים חדשים. החיבורים המפתיעים נוצרים בשילובים בין חומרים טבעיים עם תעשייתיים והרהיט הוותיק  מצליח לחדש כל פעם מחדש. 

 

 
 

 

כיסאות בעיצובים שונים

בתחום של עיצוב מערכות ריהוט אפשר למנות בין כיסאות מעוצבים של מעצבים מפורסמים את הכיסא שעיצב אלכסנדר פליקן, "Plastic Nature", המעוצב במעין הכלאה סוריאליסטית בין פלסטיק ועץ. הוא פיתח טכניקה לעיבוד ידני של העץ והפלסטיק. ראשית הוא ראשית הוא קדח חורים עגולים במושב וברגלים, לאחר מכן יצק אליהם את הפלסטיק הנוזלי. לבסוף, כאשר הפלסטיק התקשה נוצרה יחידה אחת שעשויה משני החומרים ללא מחברים נוספים מלבד כוח הזרימה של השרף הנוזלי.

גם המעצב הישראלי גיל שפי עיצב כיסא שנקרא "Elastic Wood", גם הוא בחר לעשות שימוש בעץ בשילוב עם פלסטיק, והוא עיצב כיסא עשוי מעץ לבנה ופוליאוריתן גמיש. הפלסטיק אצל שפי זורם לאן שמתחשק לו, המעצב הסינגפורי הון וואי העדיף כיסא שיציית לרצון שלו. הוא יצר סדרה ששמה "Three from One" בה שלושה כיסאות שכל אחד מהם אינדיבידואלי וקצת שונה. אמנם הם בני אותה משפחה, שהשוני ביניהם נוצר בעזרת חלקי פלסטיק צבעוניים, המשולבים בכל אחד מהכיסאות באורך ובצבע אחר. כסאות הסדרה נוצרו, למעשה, מאותו סוג כיסא שנחתך במקומות שונים והודבק חזרה על ידי חימר פלסטי. הון וואי ממאן לגלות את הטכניקה בה הוא עבד שבעזרתה חיבר את חלקי העץ אל הפלסטיק, אך הוא מסגיר כי בנוסף לעץ ולפלסטיק קיים חומר שלישי בכיסאות- פלדה.
 
קישור למאמר המקורי: כיסאות מעוצבים - עץ ופלסטיק

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי