איך ליצור חדר בטיחותי לתינוק?

החדר שבו התינוק מבלה את רוב היום שלו צריך להיות מאובטח, נגיש ונוח גם עבורכם. אז איך מעצבים אותו? הנה כמה הצעות ליישום מיידי

מאת: מערכת בית ונוי | תמונות: אתר pexels י | צילום: | 29/10/2019

 

היריון הוא תהליך ארוך שבו ההורים מקבלים מספיק זמן לארגן את הבית ואת החיים האישיים שלהם. בין היתר, על בני הזוג לחשוב היטב על הנושא של חדר תינוקות מאובטח. ידוע שרוב התאונות מתרחשות בבית, אך רבים מתעלמים מהאופן שבו העיצוב של החדר משפיע על האופן שבו התינוק יבלה את רוב שעות היום שלו.

כמובן שכל חדר בבית צריך להיות מאובטח לקראת ההגעה של התינוק, אך יש בכל זאת כמה מאפיינים מיוחדים לחדרי השינה שלהם. זה החדר שבו יש משטח החתלה ואליו ההורים נכנסים כדי להרדים את התינוק. כמו כן, מגיל מסוים התינוק צפוי לישון בחדר בזמן שההורים נמצאים בחדר אחר – ולכן אין מקום לפשרות מבחינת הרהיטים ואביזרי הבטיחות המתאימים עבורו. 


  

 
כך תבחרו את הרהיטים המתאימים

בשלב הראשון, בשביל ליצור חדר בטיחותי לתינוק צריך לבחור את הרהיטים המתאימים. ריהוט נכון שמתאים לגודל החדר יאפשר גם להורים לזוז בו בנוחות, לגשת אל התינוק בכל רגע שבו הוא צריך עזרה ולהתמודד עם משימות יום יומיות כמו החלפת חיתולים והאכלה. בנוסף, כדאי שהרהיטים יהיו בצבעים אחידים וזאת על מנת להפוך את החדר למקום שנעים לשהות בו. 

למזלם של ההורים, רוב הרהיטים שנמכרים עבור חדרי תינוקות מגיעים עם תו תקן. בדיקת התקן יכולה לסייע להורים לסנן בין רהיטים בטוחים לבין דגמים לא מומלצים ולהימנע מעוגמת נפש בעתיד. אם ההורים בוחרים להלוות רהיטים גדולים מחברים ובני משפחה, רצוי לוודא גם כן שהעמידה בתקן עדיין רלוונטית לקריטריונים החדשים שנקבעים על ידי הרשויות המוסמכות לכך. 

איזה אביזרים משפרים את הבטיחות בחדר?

בשלב השני, כדאי לשלב אביזרים בטיחותיים סביב הלול, המיטה שידת ההחתלה או כל מקום שבו התינוק חשוף. כיום יש אביזרים בטיחותיים שאותם ההורים יכולים להשיג בחנויות תינוקות או באתרי האינטרנט והמחיר שלהם זול מכפי שנהוג לחשוב. 

אם מעוניינים בכך, ניתן גם לבקש כמתנה שידת החתלה עם אפשרות לנעילת מגירות ולוודא שאופציה כזו קיימת גם בגלגלים של השידה או המיטה. לחילופין, אפשר להשתמש ברהיטים ומוצרים בסיסיים אך לרכוש בנפרד את אביזרי הבטיחות: החל מהמעקה, דרך מוצרי הפרזול שמתאימים למגירות בחדרי תינוקות ועד לשטיחים מונעי החלקה. 

גם לדברים הקטנים יש השפעה על דרגת הבטיחות בחדר של התינוק. אם רוצים להפוך את חדר השינה לבטיחותי יותר, כדאי לכסות שקעי חשמל ולהרחיק את המיטה ממדפים או חפצים שעלולים ליפול. לבסוף, אפשר לשלב בחדר מנורת קריאה עדינה כדי לדאוג שתמיד תהיה תאורה ולא לשכוח להשלים את האווירה עם טפטים, וילונות ומדבקות מתאימות לקיר.   

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי