הילד שבך- חדרי ילדים מעוצבים

מתי בפעם האחרונה הסתכלתם על הזאטוט שלכם וחשבתם לעצמכם "וואו, איך הוא גדל מהר.."?! זו אינה קלישאה. ילדים גדלים ומשתנים במהירות ויחד עם הבגרות הפיזית והנפשית מתפתחת גם האישיות שלהם כמו גם הטעם האישי, הרצונות והצרכים.

מאת: מערכת בית ונוי 


מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 03/08/2017

לשמחתם של מרבית המבוגרים (ולצערם הגדול של רוב הילדים) החופש הגדול מתקרב לסיומו.  רגע לפני שזה קורה וחוזרים לשגרה, עכשיו בדיוק הזמן לשנס מותניים ולשדרג את חדרי הילדים. הם גדלים בקצב מסחרר ואיתם משתנים ומתפתחים הרצונות, הצרכים וכמובן הסגנון.

לדברי הדס רוט, מבעלי המשרד 'הלל אדריכלות ועיצוב פנים', "חדר ילדים הוא חדר שאמור ללוות את הילד מלידה ועד שהוא יוצא מהבית. מכיוון שכך, חשוב לקחת בחשבון את השינויים שיחולו בחייו ולעצב את החדר כך שניתן יהיה להתאימו לסגנון המשתנה, תוך שינויים קטנים וגדולים כאחד".

הלל אדריכלות ועיצוב פנים, צילום לירן שמש
הלל אדריכלות ועיצוב פנים, צילום לירן שמש

THE BUTCHERS FURNITURE - צילום גלעד רדט
THE BUTCHERS FURNITURE - צילום גלעד רדט
 
חדר שיכול לגדול עם הילד הוא חדר שתוכנן מההתחלה נכון. בחדר כזה השינויים שנעשים הם מינוריים ויכולים להתחלף בהתאם לרצונותיו, טעמו ומאווייו המשתנים של המתבגר.

לפני שמתחילים את מלאכת השדרוג, זה הזמן לעבור על ניירת שהצטברה, ולמיין חפצים ולזרוק או לתרום את אלה שכבר לא בשימוש. זוהי אגב הזדמנות מצוינת לחגוג רשמית את המעבר מביה"ס היסודי לחטיבה, או לציין מעבר בין תקופה לתקופה.  לא משנה בני כמה מומלץ להפוך את השדרוג לפעילות קיצית, כיפית וחגיגית- זמן איכות הורים וילדים.

אחרי שהחלל 'התאוורר' מעט, ניתן לגשת לתכנונו: "את הרצפה אני ממליצה לחפות בפרקט", אומרת רוט. "פרקט הוא מענה מצוין לכל גיל, הוא מוסיף אווירה חמימה ונעימה, משתלב עם מגוון צבעים ואין לו השתייכות למין או לגיל".

דוד פולונסקי, להשיג בגלריית פחות מאלף, 950 ש
דוד פולונסקי, להשיג בגלריית פחות מאלף, 950 ש"ח

שירלי דן, מבעלי המשרד 'דן אדריכלים', ממליצה לצבוע קירות החדר בצבע ניטרלי כמו לבן, שמנת או אפור בהיר. "צבע ניטרלי על הקיר לא יחייב לצבוע את כולו מחדש בהמשך", היא אומרת. "על מנת ליצור טקסטורה מעניינת בחרו נישה אחת או קיר אחד ואותו צבעו בצבע המתאים לילד באותה תקופה. אפשר גם להשתמש בטפטים בעלי צבע, טקסטורה מעניינת או הדפס מיוחד."

תכנון ועיצוב  נירית ושרה פרנקל, צילום שי אדם
תכנון ועיצוב נירית ושרה פרנקל, צילום שי אדם
 
לאור העובדה שהמיטה היא היחידה שחייבת להתחלף מינקות, לילדות ולבגרות, 

תכנון ועיצוב שירלי דן, צילום שי אדם
תכנון ועיצוב שירלי דן, צילום שי אדם
 
 
"על ארון לא כדאי להתפשר וכבר מגיל קטן", מוסיפה דן. "מומלץ לשלב בחדר ארון גדול, רחב ובגוון ניטרלי. ארון גדול תמיד יהיה שימושי ונחוץ, ויוכל לשמש את הילד לאחסון בגדים, צעצועים, חומרי לימוד ועוד, בהתאם לגילו ולצרכיו".

אחרי שבחרתם את פריטי הבסיס, זה הזמן לשחק עם הדמיון ולאבזר את החדר בהתאם לגילו ולאהבותיו של הילד. שטיחים, וילונות, כיסויי מיטה, מדבקות קיר, ידיות וכאמור- טפטים.

"דמיינו שהחלל עם הדברים הבסיסיים שבו הוא הבמה", מסבירה רוט. "הפריטים המשתנים הם התפאורה. שחקו איתם, תחליפו אותם מידי פעם, התאימו אותם לרצונותיו של הילד וצרו לו בכל פעם מסע אחר." המגוון הקיים היום רחב כל כך שכל מה שצריך זה לבחור את הגוון ואת הסגנון - שובב, נסיכותי, קלאסי, טבע וכו' ולהתאים את שאר הדברים אליו. על מנת לשמור על קו עיצובי אחיד, כדאי להתאים בין הפריטים וליצור הרמוניה. כך למשל להתאים את כיסוי המיטה לטפט, את השטיח לוילונות וכיוצא בזה. תנו גם לילד להתבטא ואפשרו לו להביע את עצמו ואת מה שהוא אוהב באותו שלב בחיים באמצעות אותם אביזרים קטנים. בכל זאת, זה החדר שלו..

תכנון ועיצוב- טל תמיר, צילום עודד סמדר
תכנון ועיצוב- טל תמיר, צילום עודד סמדר

תכנון ועיצוב, הלל אדריכלות ועיצוב פנים, צילום לירן שמש
תכנון ועיצוב, הלל אדריכלות ועיצוב פנים, צילום לירן שמש

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי