החדר של שני - חדר לנער/ה מתבגר/ת

 

מאת : אדריכלית ומעצבת הפנים ברברה ברזין

 

צילום: גיא הכטמאת: | צילום: | 04/12/2013

 

 

הילדה שלי הפכה לנערה, ככה פתאום בן לילה, ובאותו הרגע החדר שלה נמאס עליה. "ילדותי מידי" היא מתלוננת "לא עדכני, אי אפשר לארח חברות, הוא למספיק קולי, איני שמיני" – בקיצור נכנעתי. ויאללה שיפוץ!
 
 

 
כדרכי בקודש עשיתי לה תחקיר מקיף בעניין חיי החברה שלה, יחסיה העמוקים עם המחשב, ההתמכרות לאיפון, הרגלי הלימוד, העבודה והחיזור (היה, אגב, מעניין מאוד) מה היא אוהבת ומה לא, צבעים וחומרים שמרגשים אותה, ומה היא רוצה שהחדר הזה יספר עליה. אח"כ ישבנו לנו ביחד ועלעלנו בז'ורנלים ובספרים כדי לזקק את הטעמים הסופיים ומשם יצאנו לתכנון החדר. הפתרונות והמסקנות מהתהליך הזה מובאים כאן לפניכם. 

מה שטוב לכם תיקחו, ומה שלא מתאים... תניחו. 
 
 
 
 
 
מיטה ועוד...

המיטה המנצחת היא מיטה וחצי 120/190 (פטנט מגניב של חברת עמינח) מיטה זו היא יצור כלאיים בין מיטת נוער למיטה זוגית. והחבר'ה הצעירים הרוסים עליה. למפונקות יש גם מתכווננת ומתרוממת. לא חייבים!

למיקום המיטה בחדר נודעת חשיבות יתרה ואני פורשת לפניכם 2 אפשרויות:

1. להצמיד אותה לקיר כמו מיטת נוער         
2. להעמיד אותה במרכז החדר (כמו מיטה זוגית) עם מעברים משני הצדדים.

האפשרות השנייה טובה אם החדר מרווח דיו.


להזכירכם, היום החבר'ה הצעירים נשארים בבית עד גיל 38 לפחות, יחד עם בן זוג... כי הם עדיין חוסכים לדירה משלהם.
 
 

וחוץ מזה מה רע להם אצלך? מסעדה בחינם, מכבסה בחינם, לוקחים את האוטו שלך בסופ"ש לבילויים ומחזירים לך אותו על האדים של הדלק, ואת בתמורה צריכה רק לשתוק...


ראש המיטה יכול להוסיף נופך רומנטי לחדר וגם כתם צבע.
 
 


אין צורך בראש מיטה מעץ או ברזל, אפשר לייצר מסגור למיטה עם טפט, או טיח דקורטיבי או תמונה עצומה, שמדגישה ומעצימה את מיקום המיטה. לא לשכוח לתכנן ליד המיטה מפסק מחליף לתאורת החדר, תאורת קריאה, וכמובן שקעי שירות.


שולחן עבודה:

שולחן העבודה המסורתי הולך ומאבד את חשיבותו, אך החבר'ה הצעירים אוהבים אותו מאוד, כי הוא משמש מקום מצוין לגבב עליו ערימות של בגדים, נעליים, תיקים וקרטונים ריקים של פיצה. המלצה חמה במקום שולחן לתכנן מדף רחב שאפשר לשבת על ידו בשמחה 2-3 חבר'ה ולעבוד על המחשב. ואם במחשב עסקינן, הרי שהיום המסך של המחשב והמסך של הטלוויזיה מתאחדים למסך אחד גדול שתולים אותו על הקיר מעל שולחן העבודה.
אפשר להוסיף זרוע מתכווננת, ולמפונקות אפשר זרוע חשמלית עם שלט. לא לשכוח לתכנן בשולחן העבודה מקום למארז של המחשב, לממיר, מדפסת וכו'...

 
ארון קיר:


ארון קיר הוא יצור מגושם התופס נפח גדול בחלל ומומלץ להצניע אותו כמה שיותר, שבכלל יהיה דומה לקיר- כשמו כן הוא, ארון קיר. את הארון הזה יש לתכנן בקפידה לפי הצרכים של בעל/ת החדר. תליה בנפרד, קיפולים, מגירות לתחתונים, גרביים, חזיות, תכשיטים, קוסמטיקה, מוצרי שיער וכו'... כדי להטמיע את הארון אני ממליצה שיהיה בגוון הקירות בז' או בז'בז'ון.ובפנים יהיה לו צבע נועז ומפתיע.
 
 


מראה מראה שעל הקיר...


פריט סופר חשוב בחדרה של נערה מתבגרת הוא כמובן: מראה!!! ומראה גדולה שאפשר לראות בה את כל הגוף.אני מציעה לעשות מהמראה "עסק", כלומר להתקין מראה רצפה תקרה (כמו באולמות מחול) והתוצאה היא שוס אמיתי.
נוצרת אשליה שהחדר הרבה יותר מרווח, רק יש לוודא שמה שמשתקף במראה יהיה נעים והרמוני.
 
 

           
מוסיקה לסיום


היום החבר'ה שומעים את המוסיקה האהובה עליהם דרך המחשב. אבל אם רוצים לייצר אפקט של חוויה קולנועית, אפשר לתכנן בחדר מערכת רמקולים (סמויים כמובן) בקירות או בתקרה ולהוסיף לזה מערכת תאורה תואמת, ואז בטוח שהם כבר לעולם לא יעזבו את הבית...!
 
 
קרדיט :
 
ברברה מעצבת פנים.

בעלת בית ספר ללימודי עיצוב פנים בשיטת האומן והשוליה - סטודיו ברברה ברזין.

טל 03-5666160 


 
 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי