על תחרות תאי השירותים המעוצבים כבר שמעתם?

 
מי מאיתנו לא מעריך שירותים ציבוריים שהם גם נקיים וגם נעים להסתכל עליהם? 

תחרות Cintas' תאי השירותים הכי טובים באמריקה - חוזרת זו השנה ה-13, ויש כבר 10 מועמדים סופיים שרוצים להיות אלופי השירותים הציבוריים. התחרות אינה מתייחסת רק למראה - היא גם מקדמת את החשיבות של ההיגיינה, ובנוסף היא שמה תחת אור הזרקורים את העסקים שתאי- השירותים שלהם הם גם פונקציונאליים וגם מעוצבים היטב.


מאת: | צילום: | - 14/09/2014
בחסות אתר:
 ואלו חלק מהמועמדים הסופיים: 


גני Longwood בפילדלפיה, פנסילבניה שנחשבים לגן הציבורי הפופולארי ביותר באמריקה. בזכות הצמחייה העבותה - 17 תאי השירותים שבגן נראים כחלק מהגן עצמו. השירותים מוארים מאוד בזכות כיפת הזכוכית שמספקת אור טבעי שכמובן חוסך בעלויות התחזוק. עיצוב: Kim Wilkie.

 

Trail restroom באוסטין, טקסס, שמשתלבים בהרמוניה מלאה עם הטבע. השירותים הם מצד אחד תאי שירותים לכול דבר ועניין ומצד שני הם מיצג אמנותי. "שביל השירותים" משתמש בחומרים ברי קיימא והתחזוקה שלו נמוכה מאוד. המבנה ממקסם את זרימת האוויר, מאפשר לשמש להציץ פנימה ומתמזג עם האזור הטבעי שסביבו. עיצוב: משרד האדריכלים Miró Rivera.
 

Mai Kai – Ft לורדייל,פלורידה. כשנכנסים לתוך תאי השירותים צריך להרכיב משקפיים משום שמכול עבר רואים צבע זהב בהיר, נוצץ, מהרצפה עד לתקרה. והזהב בתוספת עם העמודים הקלאסיים והמראות מעניק תחושה של חדר רחצה מלכותי. השירותים האלו נמצאים בתוך מסעדת Mai Kai שהיא אחד מהמעוזים הבודדים של הפולינזים. 
 

המקום האמריקאי לילדות, שיקאגו אלינוי, תאי השירותים מאופיינים בצבעים בהירים גחמניים ובמראות וכיורים שמתאימים לגובה הילדים, בכול תא שירותים יש אפילו מחזיק בובות. הליכה לעבר תאי השירותים היא כמו הליכה דרך החנות שמטרתה - מאז שנת 1986 - היא לספק הנאה אחת גדולה ומוצרים מעוררי השראה שמתאימים לכול שלב בהתפתחות הילדות.

מועמדים נוספים הם:

Plums Café - Costa Mesa, California

Bowl Plaza - Lucas, Kansas

The Fabulous Fox Theater - St. Louis, Missouri

Tiki Lounge - Pittsburgh, Pennsylvania 

The Grove - Los Angeles, California

El Centro - Washington, DC