אבן קיסר

מאת: | צילום: | 23/10/2013

 

טרנדים לעיצוב חדרי רחצה


אם נלך אחורה בזמן אל שנות ה-90 העליזות, נזכר לא רק בהופעה האחרונה של משינה, אלא גם בעולם ובו חדרי אמבטיה קטנים וחסרי תחכום. בעבר, עיצוב חדרי אמבטיה שם את מרבית משקלו על פונקציונאליות ושימושיות. זאת, תוך כדי שאלמנטים עיצוביים מצאו את עצמם מחוץ למתחם. כיום, לשמחתנו, התפיסה אשר עומדת מאחורי עיצוב חדרי אמבטיה השתנתה לבלי היכר. 

ההכרה כי מדובר באחד החדרים החשובים ביותר בבית, הפכה את חדר הרחצה לחלק אינטגראלי ומהותי מבחינת עיצוב הפנים. ניתן לזהות מגוון רחב של סגנונות עיצוביים מבחינת חדרי רחצה, שירותים ואמבטיות. עיצובים אלה שונים זה מזה באופיים, בחומרי הגלם, בפונקציונאליות ובאבזור. עם זאת, כולם יוצאים מאותה נקודת הנחה. חדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים בבית ויש להתייחס אליו בהתאם. 
 

טרנדים בולטים בעיצוב חדרי רחצה

ובכן, מהם הטרנדים הבולטים מבחינת עיצוב חדרי אמבטיה בישראל של שנת 2013? התשובה לשאלה זו הינה מורכבת ומסועפת. כיום, עיצוב חדרי אמבטיה ורחצה נחשב לאמנות בפני עצמה בתוך ענף עיצוב הפנים. בין מגוון הסגנונות השונים ניתן למצוא חדרי אמבטיה כפריים אשר שמים דגש על אור ושימוש במוטיבים של עץ, וכן חדרי אמבטיה מודרניים המציבים את האמבטיה במרכז ומסביבה מעצבים מתחם נקי עם קווים עדינים של שמנת וצבע מוביל נוסף. 
אחד האלמנטים הפופולאריים ביותר מבחינת עיצוב חדרי רחצה טמון במשחק עם הצבעים במקום. לדוגמא, שילוב של שחור ולבן נחשב לשילוב קלאסי ומבוקש. מיותר לציין כי הצבעים הנ"ל מתכתבים עם האמבטיה, הקרמיקה, הריצוף, הכיורים והארונות. 
 

התפתחות מבחינת אבזור חדרי רחצה

הטרנדים השונים מבחינת עיצוב חדרי רחצה חדרו כמובן גם לאגף האבזור. ביותר ויותר חדרי רחצה אנו מוצאים כיום ספסלי ישיבה, תמונות מרשימות על הקיר, חיפויים מיוחדים, אמבטיות מעוצבות, ראשי דוש רחבים, שטיחונים ססגוניים ועוד. כמו כן, כבר בשלב הראשוני של תכנון הבית, חדרי האמבטיה זוכים למרחבים גדולים יותר מבעבר. אדריכלים ומעצבי פנים רבים, ויחד איתם בעלי הבתים, מבינים את חשיבותם של חדרי הרחצה. אי לכך, במקום להקצות לחדרי האמבטיה מקום קטן ו"שימושי", כבר בשלב התכנון הם מקבלים מרחב משמעותי. מרחב זה פותח בפני המעצבים עולם שלם של אפשרויות. 
 
 

חשוב להדגיש, חרף הטרנדים השונים בעולם עיצוב חדרי האמבטיה, הרעיון המרכזי היה ונותר – חיבור בין יופי ואופי. דהיינו, למרות האלמנטים המודרניים והמיוחדים, העיצוב מחפש בראש ובראשונה את הפונקציונאליות. עם זאת, בניגוד לשנות ה-90 הססגוניות, כיום הפונקציונאליות של חדרי האמבטיה מבקשת לתת לדיירי הבית גם מגוון פתרונות מבחינת נוחות ופינוק. 
 
 
 

בואו לקבל טיפים נוספים מבית אבן קיסר אודות עיצוב חדר אמבטיה חדשני !  


 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי