עולם חדרי הרחצה והאביזרים הסניטריים

 

תכנון חלל חדר הרחצה תוך עירוב חומרים נכונים ועמידים לאורך זמן 

מאת: מערכת 'בית ונוי' | צילום: יח'צ | 03/04/2013

חשוב לזכור שחדרי הרחצה והשירותים במרחב הביתי הם חללי 'Heavy Duty', בהם אנו עושים שימוש יומיומי נרחב, עבור מגוון פעילויות המערבות שימוש בחומרים מרובים. רחצה, צרכים סניטריים, איפור, גילוח, התנגבות, התלבשות, התפשטות ועוד. זהו בדרך כלל המרחב הראשון שנכנסים אליו בבוקר והאחרון לפני השינה. מקום פרטי ואינטימי שנועד לשרת את צרכינו הפונקציונליים אך גם לספק לנו אווירה טובה, נוחה ונעימה. מקום לעצמנו. לפיכך תכנון חללים אלה חייב להיות קפדני, לערב בחירת חומרים נכונים ועמידים לאורך זמן, לקחת בחשבון צרכים פונקציונליים פרטניים, שיקולי מבנה ואינסטלציה – כל זאת עוד לפני שמדובר על טעם אישי.

עקרונות לתכנון חדר הרחצה והשירותים:

תכנון -

 

 

 

 

 בתכנון חדר הרחצה חשוב שכל האלמנטים יחברו אחד לשני באורח הרמוני – הן מבחינה חזותית/סגנונית ובוודאי מבחינה טכנית/פונקציונלית. לכן, תכנון חדרי הרחצה והשירותים צריך להיות תכנון כולל, ראשית של האזורים השונים: יחידת הכיור/ברז/משטח/ארון, יחידת המקלחון, אזור מכונת הכביסה/מייבש וכד' וכמובן חיבור בין כל האזורים הללו למרחב אחד.

 

ארונות, פרזול ואביזרים –

  

 

 

אלה חשובים מאי פעם. המרחב הזה ההופך להיות מפנק, נעים ונוח, דורש אבזור מתאים ולאחר גמר הבנייה גם השלמה של אביזרים נלווים וטקסטיל תואמים, המשלימים את מראה חדר הרחצה.

 

סגנון – 

 

 

 

כל טעם הוא נכון וכל סגנון הוא קביל ובלבד שהזרימה הסגנונית תהיה רציפה ותקיף את כל האלמנטים של חדר הרחצה והשירותים. לכל סגנון עיצובי, כפרי, שאבי שיק, צעיר ורענן, קלאסי, רטרו, עתיק, מודרני -  ניתן להתאים ברזים, אסלות, חיפויים, ארונות וכד' התואמים לשפתו. 

גוונים -

 

 

כמו בעניין הסגנון, גם בתחום הגוונים האפשרויות הן אינסופיות. ברמת העיקרון חשוב לזכור שחללים שאינם גדולים במיוחד (כמו ברוב הדירות הממוצעות) מודגשים היטב באמצעות גוונים בהירים. 

מצב קיים -

 

 

מומלץ מאוד להגיע לאולמות התצוגה עם שרטוט מדויק של חדר הרחצה + תמונות (במידה ומדובר על שיפוץ) של מצב קיים. 

 

נגרות אישית -

 

 

שילוב פריטי נגרות אישית ו/או ארונות מוכנים מומלץ מאוד לצורך ניצול שטחים בחלל זה. תכנון של אלה יאפשר לאחסן מגבות, חומרי ניקוי, כלי ניקוי, צעצועים ועוד בנוחות.

 


'Volare'

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי