כיורים מעוצבים לחדר הרחצה

ההשקעה בחדרי רחצה במרחב הביתי הפכה כבר מזמן למשמעותית ביותר. הפיכה של חדר הרחצה ל-'מעוצב' כרוכה בהפיכת חלל מרובה אלמנטים זה, ליצירה מושלמת והרמונית מבחינה חזותית. הכיורים הם אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב חלל זה. מורה נבוכים.

מאת: מערכת אתר 'בית ונוי' | צילום: | 03/04/2013

המבחר המוצע כיום בתחום הכיורים הוא רב כל כך עד שהוא עלול לבלבל ולהקשות על הבחירה. על מנת לסדר מעט את אופן ההסתכלות ולהקל על הבחירה, ניתן לחלק את הכיורים על פי מספר קריטריונים:

 
צורת הנחה

-
כיור שקוע במשטח  
כיור מונח על משטח 

-

 

כיור אינטגראלי עם המשטח (או משטח וכיור עשויים קוריאן, או אבן טבעית, או משטחים פולימריים עם כיור אינטגראלי, הנמכרים כיחידה אחת ובדרך כלל נוחים יותר מבחינת מחיר). 
-כיור 'Free Standing' (העומד בפני עצמו על רגל או רגליים

כיור שקוע במשטח. רשת 'עמודי שלמה'.
 
חומריות

אל כיורי החרס המסורתיים מצטרפים כיום כיורים מחומרים רבים נוספים: עץ, קוריאן, רזין, חומרים פולימריים שונים, זכוכית, שיש, גרניט ועוד. חשוב לזכור שבדרך כלל כיור החרס המסורתי יהיה הקל ביותר לתחזוקה לאורך זמן ובמידה ונבחר חומר אחר, חשוב להתאים את סוג החומר לשימוש שנעשה בכיור (ילדים/מבוגרים, אורחים/דרי הבית וכד').

כיור 'pool', של המותג 'Azzurra', דמוי שוקת, עשוי פלדת אל-חלד. רשת 'זהבי עצמון'.
 
כיור מונח, של מותג 'רוקה', הכולל איור אורבאני. רשת 'אלוני'.
 
צבעוניות

לצד כיורי החרס הלבנים המסורתיים קיימים כיורים רבים בעלי צבעוניות עזה ודיגומים ייחודיים. חשוב לזכור שמי שבוחר בגוונים בהירים לחדר הרחצה יכול לשלב כיור בצבעוניות עזה שישמש ככתם צבע מעניין בחלל. אדום בוהק, ירוק דשא, כתום מנדרינה, שחור ושילובים של זהב וכסף פופולריים כיום לשילוב בחדר הרחצה.

כיורי כדורגל. 'אחים לוי יבואי קרמיקה'.
 
עיצוב

המלבן והמעוגל המסורתיים פינו את מקומות לשלל דגמים, צורות וגזרות. עגולים, בצורת עלה, ספל קפה, כדור כדורגל ועוד. השמים הם הגבול. מיטב מעצבי העולם מעצבים כיום לתחום מוצרי הסניטציה והדבר אכן ניכר. חשוב לזכור שבנוסף לעיצוב הצורני יש להביא בחשבון גם אלמנטים של פרקטיות ולהתאים את מבנה הכיור לסוג והיקף השימוש בו. כמו כן, חשוב להתאים את הכיור לשפה העיצובית הכללית של חדר הרחצה – כפרי, עתיק, מודרני, צעיר ואורבאני וכד'.

כיורים 'פרי סטנדינג' של חברת 'Artceram' בצורת ספל. רשת 'נגב'.
 
משטח עם כיור שקוע. צילום: שי אוקנין. 'Volare'.
 
כיור חרס שקוע במשטח, מצויר בעבודת יד. 'טורקיז HOUSE'.
 
טיפים חשובים לרכישת כיור

-

 

 

 

גודל הכיור וצורת התקנה צריכים להיות פועל יוצא של מכלול גורמים: גודל חדר הרחצה, היקף השימוש בו, מי המשתמשים (מבוגרים, ילדים וכד'). מומלץ להגיע עם מידות מדויקות של החלל, כולל סימון של פתחים (דלתות וחלונות), על מנת לבחור את הכיור הנכון ביותר מבחינה פונקציונאלית.  
  

 

 

לא מומלץ למקם את הכיור מתחת לחלון משום שכך לא ניתן להציב מראה. רצוי גם שהמראה ויחידת הכיור לא ימוקמו מול החלון בשל השתקפות האור במראה.

-

 

 

כאשר רוכשים כיור מונח, יש להתחשב בגובהו של הכיור ולוודא שסך הגובה של הכיור והארון הוא כ- 80-90 ס"מ. אחרת יתקבל כיור גבוה מידי לשימוש נוח.   התקנה שקועה של כיור במשטח מחייבת מדידה מדויקת של איש השיש. 

 

 

 

בחירת סוג הכיור, לרבות סוג ההתקנה, גודל וחומר תלויה בסוג השימוש. בשירותי אורחים, לדוגמה, בהם השימוש הוא בהיקף מוגבל, ניתן לבחור בכיור מונח, לא גדול מאוד ודקורטיבי, דבר שאינו מומלץ בחדרי הרחצה המרכזיים. 

-

 

 

כאשר מדובר על חללים קטנים (דוגמת שירותי אורחים, או חדר רחצה קטנה של יחידת הורים) מומלץ לרכוש כיור המתאים להתקנת צד של הברז (לא מהחלק האחורי המרכזי של הכיור, כמו שמקובל). דבר זה חוסך כ- 6 ס"מ בשטח הפנים של הכיור. 

 

בחירת הכיור משפיע על סוג ומיקום הברז – אין לבחור כיור מבלי להתאים לו את הברז המתאים. 

 

 

כיורים מסוג 'Free Standing' לסוגיהם צורכים בדרך כלל מקום רב יותר מכיורים אחרים ובדרך כלל אינם מגיעים עם יחידת ארונות תחתונה. כיורים מסוג זה מתאימים לחללים מרווחים.


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי