פתרון עיצובי ואסתטי לארונות בחדר הרחצה

גיבוב של מכלי שמפו, שפורפרות משחת שיניים, תרופות, סבונים, צעצועים ומוצרי איפור וטיפוח שונים גודשים את חדר הרחצה? המילה האחרונה בתכנון ועיצוב חדרי רחצה היא מציאת פתרון אסתטי ופונקציונאלי שעושה סדר, שכל ויופי גם במרחב זה. 

מאת: מערכת אתר 'בית ונוי' | צילום: | 03/04/2013
 

גיבוב של מכלי שמפו, שפורפרות משחת שיניים, תרופות, סבונים, צעצועים ומוצרי איפור וטיפוח שונים גודשים את חדר הרחצה? מגמת עיצוב חדר הרחצה ותכנון מושכל שלו הולכת ומעמיקה. זאת כחלק בלתי נפרד ממגמת עיצוב וטיפוח הבית. בדירה/בית סטנדרטיים כיום בארץ מקובל למצוא חדר רחצה מרכזי, המשמש בדרך כלל את הילדים וכן חדר רחצה נוסף, המהווה חלק מסוויטת ההורים. כאשר מתכננים כיום חדר רחצה רצוי להשקיע חשיבה בנושא מקומות האחסון בחלל זה שפעמים רבות נותר לא מנוצל מבחינת יכולות אחסון.  

 

 

יחידות אחסון מסוגננות מקולקציית 'אססיה'. 'Volare'.
  

את הארונות לחדר הרחצה ניתן להזמין באופן פרטני אצל נגר, על פי מידות מדויקות ועיצוב אישי. לחילופין, חברות רבות מציעות כיום יחידות אחסון מוכנות, אותן ניתן להתאים לחדר הרחצה הקיים. בנוסף, קיימות יחידות אחסון הכוללות כבר משטח וכיור אינטגרליים. 

כך או אחרת, מאחר וחדרי הרחצה הממוצעים בדרך כלל אינם משופעים בעודף מקום, כדאי לוודא היטב שהתכנון הוא אכן פונקציונאלי ושפתיחת דלת, לדוגמה, אפשרית במגבלות המרחב. בדומה לתכנון ארונות וחדרי ארונות, גם כאן מומלץ להגדיר מראש מהם הפריטים המבוקשים לאחסון וליצור עבורם מרחב אחסון מדויק ונכון. כך, למשל, מוצרים לשימוש יומיומי צריכים להיות נגישים, אחרת, מהר מאוד, ימצאו שוב את מקומם על המשטח. בתכנון נכון ניתן למצוא פתרון לשלל פריטים שניתן לאחסנם בנוחות במרחב זה: החל ממוצרי טיפוח, עבור במוצרי ניקיון וכלה במגבות.

 

יחידות אחסון לחדר הרחצה עשויות מעץ טיק ממוחזר. גלריה 'Vastu'. צילום: אלעד גונן – סטודיו שגב.
    

טיפים לתכנון:  

1.

 

חשוב לוודא שהחומרים מהם עשויות יחידות האחסון מתאימים לאזור רטוב/לח.

 

2.

 

 

במידה ובחדר הרחצה ממוקמים גם מכונת כביסה ומייבש רצוי לשלב גם ארון שירות שבו ניתן לאחסן מוצרי ניקיון שונים, אבקה ומרכך כביסה, דלי, מגב וכד'.

3.

 

 

ככל שמספר הפריטים המונחים על המשטח יהיה מינימלי, החזות המתקבלת, בסופו של דבר, תהיה נקייה ואסתטית יותר. בהקשר זה, יחידות אחסון סגורות עדיפות על מדפים.

4.

 

ארונות 'מרחפים' מעניקים לחלל מראה אוורירי ומרווח יותר.

5. 

 

 

בחדר רחצה בהיר ומינימליסטי, שילוב של דלת או דלתות צבעוניות יעניק לחדר הרחצה מראה ייחודי.

6.את סגנון הארונות יש להתאים לסגנון חדר הרחצה (כפרי, מודרני, צעיר וכד').

7.

 

 

 

במידת האפשר חשוב לשלב מראות גדולות בחדר הרחצה, דבר היוצר אשליית מרחב. את המראה מעל הכיור ניתן להרחיק בכ- 20 ס"מ וליצור מאחוריה משטח אחסון נדיב ממדים לאחסון פריטים נגישים לשימוש יומיומי.

8.

 

 

 

 

 

חשוב ליצור התאמה מושלמת בין המשטח, הכיור, מיקום הברז ומבנה החדר ושילוב יחידות האחסון. במידה ובוחרים ברכישת יחידת אחסון מוכנה, ניתן למצוא יחידות בגדלים מקובלים, שצריכים להתאים לגודל המשטח, כגון:
רוחב של 60, 80, 90, 100, 120 ס"מ 
עומק של 35, 40, 50, 54 ס"מ

9.

 

 

לא לוותר על הפינות – בין אם בהזמנה אצל נגר, או ביחידות מוכנות, פתרונות פינתיים מאפשרים לנצל בחוכמה את הפינות וכך להגדיל את שטח האחסון. 

 

קולקציית 'Woodbath' של שידות עשויות עץ מלא בסגנון פרובנס. רשת 'האוס אין'.
 

מערכת מגירות נסתרת משולבת עם אמבטיה של המותג 'Jacob Delafon'. 'רשת חרש'.
  

יחידת אחסון של חברת 'סאיננדוסה'. 'עמודי שלמה'.
   
מגמות בעיצוב: 

1.

 

  

 

שימוש ביחידות 'מרחפות' (התלויות בגובה של כ- 10-20 ס"מ) מעל לרצפה,  למשטח, בהן ניתן לאחסן את הפריטים לשימוש תדיר. היחידות המרחפות יכולות לעמוד בזכות עצמן, או מתחת למשטח. 

 

2.

 

 

שימוש ביחידות אחסון מגוונות בחדר הרחצה, לצרכים משתנים – לדוגמה: מדפים למגבות, יחידות נשלפות למוצרי ניקיון, מגירות למוצרי טיפוח וכד'. 

 

3.

 

שילוב ארוניות 'פרי סטנדינג', עליהן ניתן גם להניח אקססוריז מגוונים.

 

4.

 

 

שילוב שידות בסגנונות עיצוביים שונים, עם או בלי ויטרינות, כחלק מחדר הרחצה. 

 

5.

 

שימוש בקונסולה, שעליה משטח, כרהיט ייחודי לחדר הרחצה.

 

6.

 

  

תוספות של דלתות בצבע ייחודי ו/או ידיות מסוגננות יעניקו לחדר הרחצה מראה ייחודי. 

 


קולקציית הארונות של חברת 'Falper'. רשת 'מודי'.
  
 

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי