עיצוב חדרי אמבטיה כמיני ספא

מאת: | צילום: | 03/04/2013
עיצוב חדרי אמבטיה כמיני ספא

מיני ספא בבית

המעלות של טיפול באמצעות מים מינראליים, מעיינות החמים, אמבטיות אדים ועיסוי כבר ידועים ומוכרים לבני האדם מזה כאלפי שנים. בעידן הנוכחי גם בחלל הרחצה הביתי עיצוב חדרי אמבטיה, כמו גם עיצוב חדרי רחצה, עבר מהפך כדי ליהנות מסגולות אלו, ועתה הוא מרחב המטופל ברוב תשומת לב עם דגש על עיצוב ופינוק. עיצוב חדרי אמבטיה, כמו גם עיצוב חדרי רחצה מכניסים את יחידת המיני ספא הביתה. 

עיצוב סאונה וסוגיה

הסאונה היא במקור פינית וכך גם המילה סאונה. מראשיתה בפינלנד היא נדדה לארצות הסקנדינביות משם התפשטה ברחבי אירופה כולה והגיעה לאמריקה. סאונה היא כפי שמוכר לכולם, בית מרחץ, להתנקות ולהתחממות בצוותא. קיימים שני סוגי סאונה: סאונה יבשה וסאונה רטובה.
הסאונה היבשה היא הסאונה כפי שהפינים התכוונו. הטמפרטורה בסאונה יבשה מגיעה עד ל-90 מעלות, זהו חדר עץ, או מחופה עץ, המחומם באמצעות תנור לטמפרטורה גבוהה כך שהאוויר נשאר יבש. כדי להשיג לחות, יוצקים על אבנים לוהטות שנמצאות בחדר מים, והמים מתאדים במגע עם האבן. 
הסאונה הרטובה נבדלת מזו היבשה בכך שהטמפרטורה בה כ- 40-60 מעלות ורמת הלחות באוויר היא כ- 95%. הלחות הגבוהה מחייבת שהסאונה תהיה עשויה מחומרים עמידים: אבן טבעית, קרמיקה, חומרים אקריליים וכד', כאשר את הלחות הגבוהה מייצרים באמצעות התזת מים. 

 

 

 

 

יחידות משולבות שני סוגי הסאונה

ניתן למצוא כיום יחידות משולבות של סאונה יבשה וסאונה רטובה, שגם משלבים זרמי מים ממקומות לא צפויים לעיסוי כל הגוף, וראש מקלחת אדיר ממדים. בחלק מהדגמים משולבת גם תאורה LED, וכן מערכות שליטה ובקרה מתוחכמות, מתזי שמנים ארומאטיים, מערכת שמע, חיבור לטלפון ועוד, ההופכים את הפעולה לחוויית פינוק ממושכת. 
יחידות הסאונה המשולבות מחליפות גם את המקלחון ומגיעות בגדלים משתנים, חלקן בגודל המאפשר להתקינן בדירות, כך שאין צורך בהכפלת החלל עם עיצוב חדרי אמבטיה, כמו גם עיצוב חדרי רחצה. 

נשען על המאמר: מיני ספא בבית
קישור למאמר המקורי: 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי