"הולנדיה" משיקה: המיטה החכמה ביותר בעולם

ממנגנון המסייע בהקלה על נחירות ועד שעון מעורר שמתחשב במחזור השינה, ה-Smart Bed של חברת auping ההולנדית, שמשווקת "הולנדיה" בישראל באופן בלעדי, היא המילה האחרונה בטכנולוגיית שינה ובעיצוב כאחד.

מאת: תמי וינצברג | צילום: באדיבות הולנדיה | 12/08/2019

 

מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? את אותם הדברים, אבל בכיף - זו תמצית התחושה של מי שבוחר לישון במיטה החכמה של הולנדיה, שהיא בלי ספק המיטה החכמה ביותר בעולם. בשילוב עם אפליקציה ייעודית היא מנטרת את השינה ופועלת בהתאמה אישית למי שישן בה - מעירה בזמן ובאופן הנעים ביותר, משנה את זווית הבסיס כדי לסייע בנשימה טובה יותר ואפילו עוזרת ל"ננחרים" - בני ובנות הזוג של הנוחרים - כך שאיכות החיים של כולם הופכת להיות הרבה יותר טובה.    

המיטה החכמה של הולנדיה היא מוצר (IoT (Internet of Things, הפועל באמצעות אפליקציה שפיתחה חברת auping, מי שאחראית גם להמצאת המיטה המתכווננת. ככזו היא מתממשקת ישירות עם אלקסה של Amazon, עם "הבית החכם" של Google, ועם מוצרי  IoT נוספים.

 

 

לילה טוב, באמת

המיטה החכמה פועלת, כאמור, בכמה מישורים כדי להבטיח שינה נינוחה ונעימה, וניתנת להתאמה אישית ולתפעול באמצעות הסמרטפון או הטבלט (אם כי המיטה מסופקת גם עם שלט רחוק RF). כשמדובר במיטה זוגית, ניתן באמצעות אותו מכשיר לשלוט בשני הבסיסים המרכיבים אותה.

זווית השינה, גובה הראש והרגליים וכו' נקבעים כמובן גם הם מראש, וכשמדובר במיטה זוגית התאמה זו נעשית לכל צד במיטה בנפרד, אלא שהחידוש הייחודי במיטה החכמה של הולנדיה הוא שבאמצעות חיישנים מובנים בבסיס המיטה, היא מסוגלת לנטר את איכות השינה והנשימה, להתכוונן בעדינות ולהתאים את תנוחת השינה כדי להבטיח נשימה אופטימלית. הדבר חשוב במיוחד אצל מי שנוחר, שכן שינוי התנוחה משפר את הנשימה ומפחית את הנחירות, מה שמביא לאיכות שינה טובה יותר - הן לנוחר והן למי שישן אתו. כיוון שנחירות נקשרו במחקרים לבעיות בריאות שונות, עייפות וחוסר ריכוז, המיטה החכמה משפיעה לא רק על השינה - אלא גם על איכות החיים בשעות הערות.    

 

 


בוקר טוב, מהרגע הראשון

כל מה שצריך אחרי לילה של שינה טובה הוא לקום "על צד ימין". כאן נכנסת טכנולוגיית השעון המעורר החכם של auping, המבוססת על מחקרים בתחום השינה. המיטה מנטרת את השינה ומזהה את מחזורי השינה (הנמשכים, בדרך כלל, כשעה וחצי). כחצי שעה לפני מועד ההשכמה שקבעתם, היא נכנסת לפעולה, ומשהיא מזהה את סוף מחזור שינה, כלומר שלב השינה הקלה, השעון המעורר מופעל - באמצעות מוזיקה או צליל שבחרתם מראש,  הרמה עדינה של המזרן לזווית של התעוררות או שילוב של השניים.

השעון המעורר החכם מבטיח שההתעוררות תיעשה בנקודת הזמן האופטימלית הקרובה ביותר לשעה שבה רציתם לקום, שכן מתברר, שהשכמה  בסיום מחזור השינה, גם אם פירושה שינה קצרה בכמה דקות, מביאה להתעוררות נינוחה ונעימה יותר.

בנוסף לשימוש בשעון מעורר חכם, מאפשרת האפליקציה - בהתבסס על ניטור השינה המתמשך שלה ועל שעת ההשכמה המיועדת - להזכיר גם מהו הזמן הטוב ביותר ללכת לישון. כלומר, כמו שעון, הטכנולוגיה של הולנדיה משרתת אתכם 24 שעות ביממה.


 


עיצוב חלומי ועל זמני

לצד הטכנולוגיה המתקדמת מתהדרת המיטה החכמה בעיצוב קלסי - מדובר בדגם שעוצב בשנת 1973, כלומר לפני כמעט 50 שנה (!). מי שאחראי לעיצוב הנקי והעל זמני שלה הוא המעצב ההולנדי Frans de La Haye, שאמר עליה "רציתי ליצור מיטה לכל החיים". לצד המיטה האייקונית, המוצעת במגוון צבעים ובשילוב אלמנטים מודולריים כמו שולחנות צד, משענות ועוד, כוללים הפרויקטים של דה לה היי עיצובים לחברות מובילות בעולם, ובהם גופי תאורה, ריהוט, ציוד רפואי וממשקי אלקטרוניקה כמו גם תחנות דלק וטורבינות רוח. 

ייחודה של המיטה החכמה של הולנדיה בחווייה שהיא מעניקה לישנים בה וביכולתה לשפר את איכות השינה והחיים. כדי להתרשם מכך, ולו במעט, ניתן להגיע לכל אחד מאולמות התצוגה של הולנדיה, הפזורים ברחבי הארץ, ולראות מקרוב כיצד פועלת המיטה, כמה נעים המזרן המשולב בה ולהבין כמה יפה היא תיראה בחדר השינה הפרטי שלכם.

בימים אלה, לרגל ההשקה, מוצעת המיטה החכמה ביותר בעולם במחיר מבצע (עד 24.8.19) של 29,700 ₪ (36 תשלומים של 825 ₪) למיטה זוגית ברוחב 160 ס"מ. מחיר זה כולל הובלה, הרכבה והדרכה, בשווי 649 ₪. 

לקבלת פרטים נוספים: http://bit.ly/2OvQneY

עידן כ"ץ, סמנכ"ל רשת החנויות, טל' 054-2376049

ימית בנימין, מנהלת קשרי אדריכלים ומעצבים, 050-5949642


   

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים Ecommerce Website Development