עיצוב בתים פרטיים עם חדרי ארונות

מאת: | צילום: | 03/04/2013
עיצוב חדרי ארונות
הארון, שמשמש בייעודו השגרתי אובייקט פונקציונאלי שמטרתו לספק פתרון אחסון, שינה לאחרונה את פניו, והוא לוקח כעת חלק פעיל בתחום של עיצוב בתים. שינוי זה בא בעקבות מודעות הולכת וגוברת לתחום של עיצוב בתים בכלל, כמו גם עיצוב בתים פרטיים בפרט. 

חדרי ארונות הם שאפשרו את השינוי לגבי התפיסה של הארונות. מה שבעבר נחשב למגבלה, גודלו הפיזי של הארון ודלתותיו, היום מנוצלים בדרך דקורטיבית מתוחכמת, בצורה שהופכת את הנוכחות הפיסית לדקורטיבית. בין החומרים בהם עושים שימוש בחזיתות הארונות הם פורמייקה צבעונית מבריקה, פורמייקה בטקסטורות ובדיגומים שונים, דוגמת עור, או דלתות עם חיפוי זכוכית/מראה, בדומה לאלה המשמשות בעולם המטבחים. 
גם למי שבוחר להיצמד לעיצוב המסורתי של ארון מעץ מלא, צפויות הפתעות מכיוון הטכנולוגיות המתקדמות שאפשרו יצירת דיגומים ייחודיים הנוצרים בטכניקה של חיתוכים במכונות לייזר וטכניקות שונות אחרות שיוצרות מראה חדשני, כשאפשר לעשות שימוש ב'קו חזית אפס', הכוונה לדלתות הזזה עם מנגנון מסילות שיוצר משטח ישר ושטוח, תורם למראה העיצובי. 

 

 

צבעוניות בחדרים

השימוש בצבעוניות עזה נכנס לתחום של עיצוב בתים בכלל, כמו גם עיצוב בתים פרטיים בפרט. השימוש הצבעוני מדגיש את הארון כפריט בעל נוכחות עם אמירה עיצובית בפני עצמה. אלא דווקא להדגישה תוך הפיכתו לאובייקט בולט ובעל אמירה עיצובית בחלל. בהמשך לכך, קיימת גם אפשרות לצבוע את חזיתות הארון בצביעת אפוקסי מבריקה, היוצרת גימור בעל ברק עז וחלק מאוד.
גם השימוש בארונות התרחב, ועם שילוב מסכים דקים בסביבת הבית, התאפשרה  תליית מסכים על גבי דלתות הארון, ולחלופין לעשות שימוש בדלתות זכוכית/מראה כך שתהוונה את המסך. בתחום של עיצוב בתים בכלל, כמו גם עיצוב בתים פרטיים בפרט, הופך הארון גם ליחידת הבידור בחדר השינה, כאשר לכך ניתן להוסיף רמקולים נסתרים, תחנות עגינה לסוגיהן ועוד – המוסתרים כולם מאחורי החזית המעוצבת. 

 

ארון מקולקציית 'sesami', הכולל הדפס מסוגנן, שניתן גם לבחירה אישית. 'רשת הרדור'
 

שם המאמר המקורי: עיצוב חדרי ארונות
קישור למאמר המקורי:

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי