חורף חם ועסיסי: כל הסיבות להתחדש במטבח חוץ כבר העונה

מזג האוויר מתקרראבל אם קשה לכם להיפרד מזמן האיכות בגינהבמרפסת או בגג שלכםואתם רוצים להמשיך לארח וליהנות מעל האש משובח – יש פתרון!

עם מגוון מטבחי החוץ שעומדים לרשותכם כיוםשפע פתרונות עיצוביים ופרקטיים מתקדמים, שלל אביזרים משלימים ומקצועיים, וגם עונת החורף הקצרה והנוחה יחסית בארצנואין שום סיבה שתוותרו על ההנאה באירוח ובארוחות המושקעות במטבח החוץ.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 26/12/2018מה הם מטבחי החוץ ומה הפך אותם לטרנד לוהט בשנים האחרונות?

בשנים האחרונות הפך מטבח החוץ לשם נרדף לאיכות חיים גבוהה ולטרנד לוהט שסוחף עמו את כל מי שאוהב לארח בסטייל ונהנה מהחיים הטובים.

יותר ויותר בעלי בתים מעדיפים לזנוח את חוויית האירוח המסורתית בפנים הבית הדורשת לרוב השקעה רבה בהכנה, בחימום ובהגשה של הארוחה, לטובת חוויית האירוח הקלילה והמהנה בגינה, במרפסת או בגג. באירוח בחוץ ניתן לשוחח בנינוחות בזמן הכנת הארוחה במטבח החוץ, עם כוס יין ביד, כשברקע מתנגנת מוסיקה נעימה. והאוכל? – מוגש חם, עסיסי וטרי, היישר מהגריל, המעשנה או הטאבון.

 

הבישול בחורף

בחורף אנו כמהים לאוכל חם ומנחם ולרוב מעדיפים לארח בבית מאשר לצאת החוצה במזג האוויר הקריר והסוער. מטבח חוץ יכול לאפשר לכם להמשיך וליהנות ממגוון מאכלים צלויים, מעושנים וטעימים במיוחד, בקלות ובנוחות ולהישאר בסביבה הביתית המפנקת שלכם.

באמצעות קירוי נכון והגנה מפני הרוח והגשם, ניתן להמשיך וליהנות מהאווירה הנינוחה והאוויר הצח בגינה, במרפסת או בגג לכל אורך השנה.

ואם כבר מדברים על אווירה מפנקת וחמימה, יש דבר מהנה יותר מארוחת בשרים צלויים או מעושנים, חמה ועסיסית, דווקא כשבחוץ קר וסגרירי? 

 

5 סיבות טובות להשתדרג למטבח חוץ

מעבר להנאה הצרופה שהוא מאפשר, ולחוויית האירוח מלאת הסטייל שטמונה בו, ישנן עוד סיבות טובות להשתדרג למטבח חוץ:

•        מטבח חוץ מעלה משמעותית את ערך הבית: הודות לפופולאריות הרבה לה זוכים מטבחי החוץ, הנחשבים לשם נרדף לאיכות חיים גבוהה ולסטייל, מדובר בהשקעה שנושאת עמה תשואה משתלמת, ומעלה משמעותית את ערכו של הנכס.

•        מטבח חוץ מרחיב את שטח האירוח בבית: אזורי הגינה, המרפסת, הגג וכל המרחב החיצוני, יכולים להפוך לשימושיים הרבה יותר בחיי היומיום כאשר יש מטבח חוץ נוח ומאובזר.

התוצאה: הרחבה של שטח האירוח ונוחות רבה יותר במרחב המחייה.

•        מטבח חוץ מותיר את ריחות הבישול, הצלייה והעשן מחוץ לבית: בשרים מעושנים, סטייקים וירקות על האש, יכולים להיות כולם טעימים להפליא, אבל העשן וריחות הבישול שהם מביאים איתם לא תמיד נעימים בתוך הבית. מטבח חוץ פותח בפניכם עולם שלם של אפשרויות בישול במרחב החיצוני, בקלות ובנוחות.

•        חוסך כסף על ארוחות במסעדות: המעדנים שאתם יכולים לצלות, לעשן, לבשל ולאפות במטבח החוץ שלכם הם כל כך משובחים, שתמצאו את עצמכם מוציאים הרבה פחות כסף על מסעדות – כי מי צריך מסעדה כשיש לכם מעשנה מקצועית, גריל עוצמתי או טאבון לאפייה שיפיקו תוצאות צלייה ובישול יוצאות דופן?

•        אירוח בחוץ מעולם לא היה נוח וקל יותר: מטבח חוץ יכול לכלול את כל מה שאתם צריכים לחוויית אירוח מושלמת. אפשר לשלב בו גריל איכותי, מעשנה לעישון בשר, טאבון לאפיית פיצות ומאפים, כירת צד לבישול סימולטני, מקרר, מקפיא כיור, וכמובן ארונות ומגירות אחסון.

 


 

שיקולים פרקטיים ומבניים במטבח החוץ

אם יש לכם את הפריבילגיה שטמונה בתכנון בית חדש שבבנייה, רצוי שתהיו מודעים לחשיבות העצומה שיש לתכנון מוקדם של המרחבים החיצוניים בבית כבר בשלבים המוקדמים.

תכנון אזורי הגינה, המרפסת והגג כבר בשלבי הבניה, יכול לאפשר לכם ניצול מיטבי הן של השטח העומד לרשותכם והן של התקציב.

עם זאת, כדאי ומשתלם לתכנן היטב ובאופן מקצועי את מטבח החוץ שלכם בכל שלב בין אם מדובר בבניה חדשה, בשיפוץ או בשדרוג החצר.

פנינו למר מוטי חורב, מנהל אולמות התצוגה וקשרי אדריכלים, של יבואנית גרילי הגז כרמל דיירקט על מנת שיסייע לנו בהבנת השיקולים המרכזיים.

אגדנו עבורכם מספר נקודות שרצוי לתת עליהן את הדעת בתהליך עיצוב מטבח החוץ שלכם:

•        חיבור לגזחלק מגרילי הגז האיכותיים והמומלצים ביותר, ניתנים לחיבור הן באמצעות בלון גז מובנה והן בחיבור לנקודת גז קיימת.

חיבור לנקודת גז קיימת, הממוקמת בתבונה, יאפשר לכם שימוש קל ונוח בגריל גז איכותי וסביבת בישול נוחה ויעילה יותר.

•        נקודת מים: על נקודת המים בגינה להיות בנגישות למיקום העתידי של הכיור במטבח החוץ שלכם. מיקום כיור במטבח החוץ יבטיח לכם נוחות בשלבי הבישול ויאפשר לכם לשטוף את הכלים בחוץ, מבלי שתיאלצו לסחוב אותם לתוך הבית בתום כל ארוחה.

•        חיבור לחשמל: לא תוכלו לנצל במלואו את מטבח החוץ שלכם בלי חיבור נכון לחשמל.

בחרו את נקודות החשמל לפי המיקומים הנוחים והחיוניים לתאורה ולאביזרי הבישול במטבח החוץ שלכם, לרבות אזורי הבישול עצמם ופינת האוכל והאירוח.

•        הצללה וסיכוך: סוככים והצללות מתאימים יגנו עליכם ועל סביבת האירוח שלכם מהשמש הקופחת בקיץ ומהגשם בחורף. הם גם יבטיחו את אריכות הימים של מטבח החוץ שלכם.

•        תאורה נכונה: על התאורה במטבח החוץ להיות פונקציונאלית ופרקטית כדי להבטיח את נוחות העבודה במטבח ויכולת האירוח גם בשעות הערב, אך עם זאת נעימה ורכה כדי ליצור אווירת אירוח נעימה ומלאת השראה.

•        חומרים עמידים: חשוב לבחור במטבח חוץ המורכב מחומרים עמידים וחזקים, כמו נירוסטה איכותית, כדי ליהנות ממנו לאורך שנים.

 

 

היבטים עיצוביים במטבח החוץ שלכם

מוטי שיתף אותנו גם בהיבטים העיצוביים בבחירת מטבח החוץ. על מנת לבחור נכונה את העיצוב של מטבח החוץ וכיצד לשלב בו אביזרים משלימים, חשוב לתת את הדעת על מספר היבטים:

•        יעילות באזור הצלייה: חשוב למקם את הגריל באופן אסטרטגי, כדי להבטיח עבודה יעילה ונוחה, אך עם זאת בטיחותית. לשם כך רצוי לתכנן ולשרטט באופן מקצועי את מטבח החוץ, כאשר מיקום הגריל מהווה את לב המטבח וסביבו האביזרים המשלימים כמו מעשנה או טאבון, ושטחי העבודה והאחסון.

•        מיקום משטחי העבודה: מיקום נכון של משטחי העבודה במטבח החוץ יהיה כזה שמתייחס לצרכים שלכם מבחינת מרחב הבישול, מצד אחד, ולמקום ולשטח העומד לרשותכם, מאידך.

•        משטחי עבודה וריצוף עמידים ואסתטיים: השיש, הריצוף והחיפוי למטבח שתבחרו ישפיע באופן מרחיק לכת על נראות מטבח החוץ שלכם, כמו גם על עמידותו בפני מזג האוויר. חשוב שיהיו איכותיים וחזקים, אך שישתלבו בטבעיות עם השפה העיצובית הכוללת.

שטחי אחסון נוחים בפריסה חכמה: שטח אחסון מספק הכולל ארונות ומגירות אחסון, מהווה מפתח לשימוש יעיל במטבח החוץ. ניתן היום למצוא פתרונות לאחסון הפח, התבלינים, אביזרי הצלייה וכלי ההגשה והאירוח, כך שהכל ממוקם באופן נגיש ונוח, ומשתלב מעולה בנראות הכללית של המטבח.

•        בחירת המקרר או המקפיא: מקרר או מקפיא, לאחסון משקאות בלבד או גם מזון, יהפכו את השימוש במטבח החוץ לנוח הרבה יותר.

את גודלו של המקרר או המקפיא יש לבחור בהתאם לצרכי האירוח שלכם כמו גם מתוך התייחסות לשטח העומד לרשותכם בסביבת החוץ.

•        בחירה נבונה של כלי עבודה, הגשה ואירוח: אביזרי צלייה איכותיים, כלי אוכל והגשה מעוצבים, גביעי יין מהודרים, סכיני שף מקצועיים, קרשי חיתוך והגשה, הם רק חלק מהאפשרויות שיעשו לכם את החיים נוחים ויוסיפו טאץ' של יוקרה למטבח החוץ שלכם.

 

 

לסיכום, אין ספק שמטבח חוץ משודרג, אסתטי ונוח יכול להוסיף איכות חיים והנאה, לחוויה היומיומית כמו גם לאירוח אירועים חברתיים ומשפחתיים גדולים יותר.

תכנון נכון וחכם ועיצוב אסתטי ומרשים של מטבח החוץ הם ערובה להנאה מקסימלית מהפוטנציאל של סביבת החוץ שלכם, בכל ימות השנה ובכל עונה.

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי