בין הפורמאלי לנונשלאנט

פינת האוכל המודרנית היא כבר מזמן לא שולחן וקבוצת כסאות. המגמות המתקדמות מבצעות פרסונליזציה לצרכים האישיים, להרגלי הצריכה ולשגרת החיים המשפחתית שלכם

מאת: | צילום: |
שולחן עגול וכסאות תואמים. השולחנות המתקדמים יכולים להפתח כיום במספר שלבים ולייצר מקום גם ל-20 סועדים | זגה רהיטים

בארצות הברית ובאירופה, נהוג להפריד בין פינת האוכל הפורמאלית המיועדת לאירוח רשמי יותר ובין פינת אוכל יומיומית, המשמשת את המשפחה במהלך השבוע. ההפרדה הזאת הפכה טרנדית גם כאן בישראל. גם אם תבחרו לוותר על חדר פורמאלי שישמש כפינת אוכל רשמית, תוכלו ליישם את מגמת ההפרדה על ידי תכנון דלפק אירוח מעוצב שיהווה מעין שולחן אוכל לביקורים חפוזים במטבח, כזה שמגישים בו את ארוחת הבוקר או בשעות אחר הצהריים יושבים סביבו לקפה עם השכנה. חוץ מהעובדה שהדלפקים המודרניים מכניסים מנות גדושות של שיק לחלל המטבח, הם גם פרקטיים מאוד, מכילים פתרונות אחסון רבים וקלים לתפעול. 

פינת אוכל בעלת קווים מינימליסטיים שומרת על קו מודרני ומוקפד | דיבאני סנטר

הרבה יותר קל לפנות ולנקות דלפק, מאשר שולחן אוכל רחב, כשמדובר בימים של שגרה, בהם הכל צריך להיעשות ביעילות ובמהירות.

פינות האוכל הרשמיות יכילו ברובן המכריע את היכולת להאריך את השולחן ולהתאימו למספר סועדים רב. 

השולחנות המודולריים מאפשרים ליהנות משולחן קטן שאינו תופס מקום רב בשגרה, ומתאים לארוחות ערב יומיומיות, וכשנדרש הוא יכול להפתח בהדרגה לאירוח של 6, 8, 10 ואף 20 סועדים. 

פינת אוכל המשלבת את המראה הקולוניאלי עם משב רוח מודרני. שילוב שקשה לעמוד בפניו | מודלית

כשמדובר בכסאות לפינת האוכל, השמיים הם הגבול והבחירה כוללת שיקולי נוחות והמון טעם אישי. אחת המגמות ששומרת כבר לא מעט זמן על מקום של כבוד היא מגמת הכסאות השונים. מי שסולד מסטים מהוקצעים, יוכל ללכת על הכיוון האקלקטי, לשלב בין סגנונות וליצור בכך אווירה ייחודית ומקורית לפינת האוכל.

יחידת דלפק תהווה אלמנט פרקטי שיסייע לכם בעיקר בהתנהלות השגרה השוטפת. מקום מושלם להכנת הכריכים של הבוקר | מזנוני כהן
 

עניין של סגנון

אם אתם מאוהבי הקו הכפרי, פינות אוכל עשויות עץ מאסיבי, יעניקו לכם פתרון מושלם. קושרות השוחלנות מהוות כיום אלמנט דקורטיבי וניתן לראות שולחנות כפריים רבים המאופיינים בקושרות מאסיביות מאוד ובעלות נוכחות. 
 
אם המינימליזם מדבר מגרונכם, הקפדה על קווים ישרים ושימוש בחומרים דוגמת הפורמייקה, הנירוסטה והזכוכית, יהוו תשובה הולמת. במראה המתקבל משימוש בחומרים הללו הוא מראה השואב השראה מעצמים מרחפים ומעניק תחושה של נוכח-לא נוכחל בחלל.

חשיפה ראשונה לקראת התערוכה- פינת אוכל יחודית בה עיצוב הכסא והשולחן נערך על פי אותם פרמטרים | עיצוב הכסר והבר

טיפים

שולחנות אוכל מאובזרים במגירות נסתרות יאפשרו לכם לאפסן ביתר קלות את מפות השולחן, הסכו"ם והמפיות.

הדלפק יכול לשמש כפתרון אחסון מצוין. דאגו להשאיר מספיק מקום לרגליים, בצד החיצוני ואת הצד הפנימי אבזרו בארונות נוספים לאחסון כלים, פרודוקטים (כגון קורנלפקס) להכנת ארוחת הבוקר ועזרים להכנת הכריכים לבית הספר.

מפת שולחן היא אביזר שישנה לבלי היכר את מראה פינת האוכל. משחק בין מפות שונות יעניק מראות שונים בזמנים שונים, כך תוכלו להשתעשע בין מפות ססגוניות מתחלפות לימים שבשגרה ומפות אלגנטיות יותר לארוחות שישי ולחגים.

CHECK LIST

פינת האוכל אמורה לשרת אתכם בשגרה. כדאי לבחור את הפינה האופטימאלית עבורכם. כדי להתאים את האחת, מומלץ לענות על מספר שאלות שיסייעו לכם להתכוונן:

1. האם אתם משפחה שמרבה לאכול מחוץ לבית?

2. כשמדובר בסעודת ליל שישי, האם אתם יותר מארחים או יותר מתארחים? 

3. אתם מאלו שמתנדבים לארח בליל הסדר? או שאין סיכוי שהמשפחה תגיע אליכם בהרכב מלא?

4. האם נהוגה אצלכם מסורת של ארוחות בוקר בשגרה או שאתם מאלו שמוכנים לאכול בבוקר רק כשמדובר בג'חנון של שבת?
 
 
 

יצירת קשר - בין הפורמאלי לנונשלאנט