החלפת מטבח – המדריך למשתדרג

אם אתם מתכוונים להחליף את המטבח שלכם, הגעתם למקום הנכון. מדובר בהחלטה שתוצאותיה עתידות לשרת אתכם שנים רבות, ולכן חשוב שתבצעו זאת בצורה הכי טובה ומושכלת שיש. רוצים להפיק את המקסימום מהמטבח העתידי החדש שלכם ולא לשקוע בעוגמות נפש רבות לאחר מעשה? המדריך הבא יעזור לכם בכך. להלן המדריך למשתדרג.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | 27/03/2022
תמונה: freepik
תמונה: freepik
 
החלפת מטבח – מהן האפשרויות שלכם?
בימינו קיימות מספר אפשרויות כשרוצים לבצע שינוי במטבח:

החלפת מטבח קיים בחדש – במקרה זה המטבח הישן מפורק לחלוטין, כולל הכל, ובמקומו מותקן מטבח חדש לגמרי. היתרונות של רכישת מטבח חדש לגמרי כוללים התאמה מלאה לצרכים שלכם, אפשרות לשינוי והוספה של נקודות חשמל ותשתיות צנרת ושינוי לחלוטין של תפקוד המטבח. החיסרון – עלויות גבוהות שכוללות את מחיר המטבח, ההתקנה ועבודות נוספות (חשמל, אינסטלציה).

שדרוג מטבח ישן – אפשרות נוספת היא פשוט לשדרג את המטבח הישן על ידי תוספות שונות שישפרו במידה משמעותית את התפקוד והמראה שלו. דוגמא מצוינת לכך היא החלפה של חרסינות, תוספת של ארונות מטבח עליונים, החלפת הפרזולים בארונות הקיימים ועוד. היתרונות של שדרוג המטבח הישן כוללים עבודה מהירה, מינימום לכלוך ועלויות נמוכות משמעותית. החיסרון הוא שלא מדובר בהחלפה של המטבח, כך שקיים הכרח למצב טוב מינימלי של המטבח הנוכחי. 

שיפוץ מטבח – אופציה זו מהווה הרחבה של פעולת השדרוג. אם שלד ארונות המטבח שלכם במצב טוב יחסית, ניתן פשוט לשפץ את המטבח מבלי לפרק אותו יותר מידי. הפעולות עשויות לכלול החלפה של הכיור, החרסינות או הדלתות. במקרים מסוימים ניתן להשתמש בדלתות הקיימות ולשפר את המראה שלהן על ידי צביעה או החלפת פורמייקה. התוצאה הסופית היא של מטבח חדש לחלוטין במינימום העלויות. 

כעת נותר לכם להחליט לפי מצב המטבח שלכם והשיקולים הכלכליים, מהי האפשרות המתאימה ביותר עבורכם. 
תמונה: freepik
תמונה: freepik
 
דגשים חשובים נוספים שיש להחליט לגביהם:

קיבלתם החלטה לגבי אופן החלפת המטבח? כעת תצטרכו להחליט לגבי דגשים חשובים נוספים שיקבעו כיצד המטבח החדש שלכם יראה ויתפקד:

סגנון – קיימים מספר סגנונות עיצוב למטבחים, ביניהם מטבח בעיצוב כפרי-משפחתי-חמים או כזה בעיצוב מודרני-הייטקיסטי. מה מתאים לכם? אין זה משנה איזה סוג מטבח יש לכם כרגע, בעלי מקצוע רציניים יוכלו לבצע כל שינוי שתרצו בסגנון שלו. רצוי שתשימו לב כיצד מעוצבים הבית שלכם וסביבת המטבח ושתמשיכו באותו הקו בדיוק, על מנת ליצור הרמוניה מושלמת בכל הבית. 

צבעים – יש להקפיד על בחירת צבעים שמגדילים את החלל ולא גורמים למטבח להיראות צפוף ומחניק. הדבר חשוב בכל בית שהוא, קל וחומר כאשר מדובר בדירות עם מטבחים שאינם גדולים. הצבעים שמעניקים מראה נפחי הם אלו הבהירים יותר ומומלץ מאוד לשלב אותם עם ריצוף או חיפוי ריצוף (כגון פרקטים) בעלי גוון מנוגד וכהה יותר. ניתן ומומלץ "לשבור" את הצבעים הבהירים עם דלתות בצבעים אחרים, כאשר ניתן להתאים את הצבעים הללו לקירות בעלי צבע תואם במטבח ובסלון.

פונקציונאליות – המטבח אינו מהווה אך ורק אלמנט עיצובי, אלא בעיקר כזה שאמור לשרת אתכם מבחינת מגוון רחב של שימושים – הכנת מזון, שטיפה וייבוש כלים, אחסון כלי מטבח ומזווה, עם נישות ומקום למוצרי חשמל. על מנת שתוכלו ליהנות מהעבודה והשהייה בו, שימו לב שהוא באמת מתאים לצרכים שלכם. ככל שמדובר במשפחה בשלנית, שימו דגש רב יותר על מטבח נפחי וההיפך. 
תמונה: freepik
תמונה: freepik
הדברה – שלב נדרש בדרך למטבח משודרג:
נסיים בטיפ חשוב לגבי נושא שרבים כלל לא חושבים עליו ומשלמים ביוקר – הזמנת הדברה למטבח החדש. מטבחים מאופיינים במספר היבטים שגורמים להם להוות כר פורה לשגשוג של מזיקים שונים. הם כוללים מקורות מזון ומקומות מסתור רבים ומאופיינים בלחות גבוהה, חושך ורטיבות, שמזיקים מאוד אוהבים. על כל זאת ועוד, לעיתים חומרי הבנייה במהלך ההחלפה והשיפוץ של המטבח יכולים לכלול בתוכם מזיקים שלא היו מגיעים לביתכם לפני כן, לרבות טרמיטים ונמלים שמתחבאים בחול החדש שמיושם מתחת לריצוף ותולעי עץ למיניהם. 

בפועל, ביצוע ניקיון יסודי לפני התקנת המטבח החדש אינו יכול להספיק על מנת לחסל את המזיקים השונים, שכן הם נסתרים מהעין ויחכו לתזמון הנכון על מנת לפלוש ולשגשג. לכן, למרות שנדמה כי החלפת מטבח כוללת אך ורק התעסקות בכל מה שהוזכר לעיל, שלבי מעבר למטבח חדש חייבים לכלול גם הזמנת חברת הדברה מקצועית. ההדברה תחסל את אוכלוסיית המזיקים במקום ותהווה פעולה מניעתית שתשמור על המטבח החדש שלכם חף ממזיקים לאורך שנים רבות. 

על מנת לבצע הדברת מזיקים במטבח, המדביר יכול להשתמש במספר שיטות. למשל, מניעת הופעתם של נמלים או ברחשים במטבח יכולה להתבצע באמצעות ריסוס או שימוש בפיתיונות ג'ל, וכך גם לגבי מניעת הופעתם של תיקנים וסוגי מזיקים נוספים. פעולת ההדברה תכלול גם חיטוי של המטבח במקומות נסתרים (למשל, מתחת לכיור או בתוך הארונות) על מנת לוודא ששום מזיק לא יישאר חי במקום. חברת הדברה מקצועית גם תוכל להציע לכם אפשרויות לביצוע הדברה ירוקה במטבח החדש שלכם ללא כימיקלים, כך שתוכלו להיות בטוחים שלא יגרמו נזקים בריאותיים לדיירי הבית. 

המאמר נכתב על ידי פסט מאסטר, חברת הדברה מובילה - https://pestmaster.co.il

החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים