אי אפשר להגדיל את המטבח? תגדילו ראש


מאת: מערכת בית ונוי | צילום: אתר pexels י | 23/08/2020

 

אי אפשר להגדיל את המטבח? תגדילו את הראש. מקור תמונה: https://www.pexels.com/photo/chopping-boards-near-oven-under-hood-2062426/
אי אפשר להגדיל את המטבח? תגדילו את הראש. מקור תמונה: https://www.pexels.com/photo/chopping-boards-near-oven-under-hood-2062426/
 

 

טרנד הבתים הקטנים

בשנים האחרונות קיימת מגמה בעיצוב בתים, לפיה קטן יותר הוא טוב יותר. קיימים מספר הסברים למעבר לבתים קטנים יותר. עבור אנשים מסוימים זוהי בחירה אקולוגית – העדפה של דירות ובתים קטנים מבזבזת פחות מקום וצורכת פחות משאבים. עבור אחרים, זוהי החלטה כלכלית – השטח, השיפוץ ואפילו הארנונה זולים יותר. עבור יותר ויותר אנשים, בית קטן הוא פשוט יותר נוח. קל לנקות ולשמור עליו מסודר, קל להגיע ממקום למקום ולבצע כל משימה. במסגרת המגמה הזו, יש כאלה המתעקשים על כך שעל אף שהבית קטן, המטבח חייב להיות גדול, מתוך החשש שמטבח קטן ירגיש צפוף ומסורבל. עם זאת, רבים מגלים שלמטבח קטן יתרונות רבים כל עוד הוא מתוכנן בצורה נכונה ומסודר בהתאם להרגלי בישול אישיים. לאור זאת בחירה של צבע הקיר, הארונות או סוג שיש למטבחים קטנים, היא קריטית.


אחסון אחסון ועוד אחסון

סביר שגם לאחר שבחרתם רק את הכלים והמכשירים שהם באמת הכרחיים, נותרו לא מעט פריטים שצריכים להיכנס במטבח הקטן שלכם. מסיבה זו האחסון במטבח קטן הוא כה חשוב. אין להשאיר חלל ריק מבוזבז! חפשו את הפינה של השיש, זווית המפגש בין המגירות, וחשבו – האם יש דרך לנצל את המקום הזה? אל תשכחו שגם הקיר הוא מקום אחסון פוטנציאלי, תוכלו לבחור בארונות קיר גדולים, ותוכלו גם לשלב בין מתלים ומדפים מותאמים לכלים ספציפיים, כמו מתלה כוסות יין, מדף צלחות ועוד. טיפ – לעיתים ניתן לאחד בין מקום אחסון למשטח ייבוש. 


איך גורמים למטבח קטן להיראות גדול?

למעצבים מספר שיטות שעוזרות לחלל קטן להיראות גדול יותר. הם עושים זאת בעזרת אלמנטים עיצוביים שמתעתעים בעין ומכווינים אותה למקומות רצויים. ישנן שלוש שיטות עיצוביות מרכזיות הנוגעות למטבחים. הראשונה - בחרו פלטת צבעים פשוטה ובהירה. מטבח קטן הוא לא המקום לצבעים בוהקים וכהים, שכן צבעים אלו מעמיסים על העין ויוצרים תחושה סגורה. העדיפו שיש וארונות לבנים או בצבעי שמנת או פסטל, ואל תשלבו יותר משני צבעים מרכזיים. השיטה השנייה, התאימו בין צבע השיש לבין צבע הקיר – כך נוצרת אשליית עומק והמטבח מרגיש גדול יותר. השיטה השלישית, בחרו בצבע ריצוף כהה או אפילו בריצוף עם דגם מיוחד. השילוב בין רצפה שמושכת תשומת לב, לארונות ושיש בהירים שלא מושכים את העין, יוצר אשליית גובה גם בחדר קטן. 


החומרים ומערכות שיצברו לכם ניקוד לבנייה ירוקה

שם המוצר
תאור המוצר
תו ירוק (ישראל/ חו''ל)
 
תכולת חומר ממוחזר במוצר
 
ייצור מקומי בישראל
 
תעודת LCA מחזור החיים של החומר
 
חומרים ממקור אחראי - תעודה של מדרג מעלה / או ISO 14001 / ISO 18001
 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי
אריחים