כך תעצבו את מטבח החלומות שלכם

המטבח נחשב על ידי אנשי מקצוע לחדר הכי חשוב בבית, כי אפשר לשלב בתוכו סוגים שונים של אלמנטים אסתטיים ופונקציונאליים. אבל כיצד עושים זאת בצורה נכונה? הנה כמה הצעות

מאת: מערכת בית ונוי | תמונות: אתר pexels י | צילום: | 01/12/2019

 

 


עיצוב מטבחים מאפשר לבעלי בתים פרטיים להביא לידי ביטוי את הצרכים האישיים שלהם בצורה מדויקת. בעזרת העיצוב ניתן למשל לקבוע כמה זמן בני המשפחה יבלו במטבח, האם אפשר יהיה להשתמש בו כדי לארח חברים ואפילו איך נרגיש בכל כוס קפה בבוקר.  

 

למעשה, המטבח הוא בין החדרים היחידים בבית שבו מצופה מאתנו לשלב בין אלמנטים אסתטיים ופונקציונאליים ולכן גם העיצוב שלו עלול להיות משימה מורכבת. מצד שני, עיצוב מחדש של המטבח מעניק לכל אחד ואחת מאתנו הזדמנות להשיג מראה הרמוני בכל רחבי הבית. 

הכירו את ההבדלים בין סגנונות העיצוב

החדשות הטובות הן שכיום אפשר לעצב את מטבח החלומות בצורה פשוטה מאי פעם. בשלב הראשון, מה שצריך לעשות זה להחליט על סגנון העיצוב המבוקש: מודרני, כפרי או קלאסי. במטבח הכפרי והקלאסי משתמשים בעיקר בעץ, בעוד במטבח מודרני משלבים אלומיניום, מתכת וזכוכית. בנוסף, במטבח כפרי אפשר לגוון את האסתטיקה עם צבעים בהירים – בעוד במטבח קלאסי הדגש יהיה על שימוש בשחור, לבן, אפור ומקסימום שמנת או קרם.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, הבחנה בין סגנונות העיצוב היא לא תמיד פונקציה של השקעה כספית. כיום אפשר לעצב את המטבח בכל סגנון מועדף ובלי להתפשר על איכות – אך גם בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב. בשביל זה, מה שעושים זה להתייעץ עם אנשי מקצוע וגם לשאוב השראה ממטבחים מעוצבים בקטלוגים ובאולמות תצוגה. 

כך נראה מטבח פרקטי

בשלב השני, חשוב לסדר את המטבח בצורה פרקטית. את ההיבט הפרקטי ממלאים בעזרת שילוב נכון של פתרונות אחסון, מדפים וארונות ובאמצעות הקצאת מספיק מקום על השיש ועל משטח העבודה. 

אם מתכננים מטבח חדש לגמרי, צריך לחשוב כמה מכשירי חשמל אמורים להיכנס אליו ואיפה נמצאים השקעים שאליהם הם מתחברים. במטבח קיים, ניתן לחסוך לפחות חלק מההוצאות על ידי תליית מדפים במקום בניית ארונות וגם לחשוב על פתרונות יצירתיים לאחסון סכו"ם, קופסאות שימורים וקופסאות פלסטיק או זכוכית. 

אל תשכחו את האביזרים הנלווים

לדברים הקטנים יש השפעה גדולה על התוצאה הסופית של עיצוב המטבח. אם רוצים שהמטבח יהיה נוח לעבודה ממושכת וגם פרקטי, כדאי לשלב בו אביזרים נלווים שיהפכו אותו לכזה: כמו למשל פס מגנטי עבור הסכינים, עמדה לעציצים או סלסלה לפירות, ירקות, תפוחי אדמה, בטטות, שום וכן הלאה.

בסופו של דבר, רק אתם מחליטים איך המטבח ייראה. בתוך כך, חשוב לשמור על ראש פתוח לרעיונות חדשים ולזכור שהמטבח המושלם הוא זה שגורם לכם להרגיש בבית בכל שעה ובכל מצב. 

 

 

 

 


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי