בית הפלדה הצהוב

מוטות פלדה בצבע צהוב עז, קורות עץ אלכסוניות שמזכירות אסם כפרי ודיקטים מעץ – יוצרים חלל חמים ושובב שהוא בעצם הרחבה חיצונית לבית טרסה שנמצא בהמפטון היל בדרום מערב לונדון.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: Will Scott | 14/11/2019

 

מקום: המפטון היל, דרום מערב לונדון

משרד אדריכלים: Woodrow 

 

 

התכנון יוצא הדופן של משרד האדריכלים Woodrow, הצליח להטמיע לחלוטין את ההרחבה החדשה בתוך המבנה הקיים. ללא ידיעה מוקדמת, אי אפשר להבחין מתי מסתיים השטח המקורי ומתי מתחילה ההרחבה. השילוב בין קורות הפלדה הצהובות, אשנבים מזכוכית וקיר הלבנים הקלאסי הוא זה שמאפשר סינתזה מושלמת בין הישן לחדש.

 

 

 


 

 

 

 


המטבח המשופץ מכיל קירות וארונות אחסון בצבע שחור מט אשר מקרקעים את העזות של קורות הפלדה הצהובות. חלק גדול מהגג המורחב מחופה בחלונות זכוכית אלכסוניים שמשתלבים בין קורות העץ, ומכניסים לתוך הבית שפע של אור טבעי.

הבחירה בפלדה ובמשטחי זכוכית גדולים במיוחד נעשתה גם מתוך חשיבה על העתיד, כדי שבמידת הצורך אפשר יהיה לבנות חדר נוסף בעליית הגג.

 

 

 

 

 

 


קיר המטבח הפונה לעבר הגינה, עשוי מחלונות גדולים ומדלת זכוכית שיוצרים חיבור ישיר בין המטבח לבין הגינה הקטנה שחושפת פיסת שמיים צלולה. הגינה עברה שיפוץ יסודי והיא מוקפת בקורות עץ אנכיות לשמירה על פרטיות בני המשפחה. הגינה הקטנה חולקה לכמה אזורים: אדנית חול מוגבהת משמשת לשתילת צמחייה, משטח דשא סינטטי מיועד לילדים שרוצים לשחק בחוץ וישנו גם אזור ישיבה למבוגרים. 

התכנון החדש הוליד גם כמה חללים פרקטיים במיוחד. לדוגמה, פריט נגרות גיאומטרי שמיושם במסדרון שצמוד למטבח, משמש מקום אחסון וגם פינת משחקים אטרקטיבית לילדים. מתחת למעקה המדרגות העשוי מעץ, נבנה חדר איפור קטן. כדי לשמור על שפה עיצובית אחידה, המדרגות נצבעו בצהוב.

חדר האמבטיה עבר שיפוץ וחופה באריחים שיושמו בצורת "אדרת דג". האריחים מקיפים את האמבטיה ואת המקלחת המינימליסטית. 

 

 

 

גם קיימות הובאה בחשבון. במטבח ובפינת האוכל נעשה שימוש בחומרי בידוד שמאפשרים ויסות אוויר ולחות ושומרים על אריכות חיי המבנה. חומר בידוד הוכנס גם מאחורי קורות העץ, כדי לשמור על לחות מאוזנת גם כאשר יש שימוש מרובה במטבח. כל הקורות החשופות עברו עיבוד של שמן ושעווה למניעת תהליך ריקבון טבעי.

בידוד תרמי הוכנס גם למעטפת הפנימית של המבנה. הבידוד מסייע לשמירה על טמפרטורות נוחות ומפחית בצריכת האנרגיה לחימום הבית. לרצפה ולגג נוסף חומר בידוד שעשוי מסיבי עץ ממוחזרים ומצמר זכוכית.

  

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי