קמחי אדריכלות ועיצוב: הופכים חלום לבית

לבנות מאפס או לשפץ, לתכנן בית או לשדרג דירה – המתכננת והמעצבת שירלי קמחי-פרץ יודעת שמה שחשוב באמת הם בני הבית. היא שואלת, מקשיבה, מתעניינת, ואז, במקצועיות וביצירתיות, היא מפיחה חיים בתוכניות הבנייה ויוצרת בתים שהם התגשמות של חלום.

מאת: תמי וינצברג | צילום: אלעד גנון, עינת דקל, אופוסמדיה | תמי וינצברג 19/05/2019

 

 

 

כשאני שואלת את המתכננת והמעצבת שירלי קמחי-פרץ מה הסגנון שלה, היא עונה בלי להסס: "השאלה היא לא מה אני אוהבת, מה אני רוצה או מה מתאים לי, אלא מה הן ההעדפות של הלקוח - ואם הוא לא יודע מה הן, התפקיד שלי הוא להוביל אותו להגדרת הסגנון שלו". הביטחון שבו היא עונה לא מותיר ספק לגבי הגישה המקצועית שלה, אבל היא ממשיכה להבהיר: "רק כשהסגנון הוגדר, אני יכולה לעשות את עבודתי: למצוא פתרונות יצירתיים לצרכים שלו, ולעצב אותם בסגנון שבו הוא מרגיש באמת בבית".

 

 

 

 


בשנת 2012, לאחר שעבדה במשך 13 שנים כמתכננת במשרד אדריכלים בצפון, הקימה קמחי-פרץ את "קמחי אדריכלות ועיצוב" - סטודיו משגשג, שבו היא מעניקה מגוון שירותים: תכנון אדריכלי, עיצוב פנים, הום סטיילינג והלבשת בתים, ייעוץ לפני שיפוץ או קנייה של בית, דירה או מגרש ושירותי הדמיה תלת ממדית לצורך המחשה של התוצאה הסופית המתוכננת.

בעבודתה היא משלבת ניסיון עשיר, מקצועיות רבה וידע מעמיק, אותם היא שמחה להעמיד לרשות לקוחותיה בכל עת. יכולתה להבין את הלקוחות ואת המשמעות הגדולה שיש לפרויקט המדובר עבורם היא תכונה שהיא גאה בה לא פחות מאשר ביכולות התכנון והעיצוב שלה. "חיבור נכון ושיתוף פעולה פורה מוביל לתוצאה שמותאמת ומתאימה ללקוח, וחשוב לי שהלקוח יידע שהוא יכול לפנות אלי בכל רגע שבו הוא זקוק לי", היא אומרת. "מדובר במערכת יחסים אינטימית, שבה הלקוחות חושפים בפניי את חלומותיהם הכמוסים ביותר ואני מתווה להם את הדרך להגשמת אותם חלומות. שיתוף הפעולה בינינו והזמינות הגבוהה שלי, מאפשרים להעניק חיים לתוכנית הבנייה ולהפוך אותה לבית חם, בעל אופי ונוכחות, המתאים לטעמם של הדיירים, לצורכיהם ולסגנון החיים שלהם", היא מסבירה. לדבריה, תוכנית העבודה המקצועית והמסודרת עליה היא מקפידה, לצד שיתוף הפעולה הפורה עם הלקוח, מסייעת לו להיערך לשלבי העבודה השונים, ולהפוך את התהליך לחווייתי, מעניין ומרגש.

 

#fids434- 4#  

 

#fids434- 5#  


שיתוף פעולה זה מתחיל בפגישת היכרות ראשונית, במהלכה דנים בצרכים הפונקציונליים והעיצוביים, ובביקור באתר לצורך היכרות עם תנאי הסביבה ומגבלותיה. בהמשך מקבל הלקוח תוכנית אדריכלית, אותה מנתחים, משנים ומתאימים לצרכים שהוגדרו מראש תוך גמישות מירבית עד ליצירתה של תוכנית מוסכמת ומאושרת. בשלב התכנון הסופי מוצגות הדמיות ממוחשבות להמחשת הפרויקט.

עם סיום שלב זה מטפלת קמחי-פרץ בהגשת התוכניות לרשויות לצורך קבלת מלוא האישורים על פי חוק, בהכנת תוכניות מפורטות לביצוע ובתיאום עם אנשי מקצוע שונים, בנושאים כמו קונסטרוקציה, חשמל, אינסטלציה ועוד.

 

#fids434- 6#  

 

 


השלב הבא הוא תכנון עיצוב הפנים, החל בתוכניות מפורטות לגבי חיפויים, פריטי נגרות מיוחדים, דלתות, כלים סניטרייםוכדומה וכלה בליווי ועזרה בבחירת חומרי גמר ובתכנון הסטיילינג והאופן שבו כל מרכיבי העיצוב יתחברו יחד, כולל התאורה, הריהוט והאבזרים.

במשך כל התהליך מפקחת קמחי-פרץ על הבנייה, מבקרת באתר ככל שנדרש, ומלווה ומדריכה את מנהלי העבודה ואנשי הביצוע, כדי להבטיח שהכל יבוצע בהתאם לתוכניות, ובעיקר שייעשה לשביעות רצונו המלאה של הלקוח, כדי שהחלום שנרקם בדימיונו יתממש בשלמותו.

 

 

 

 


לקבלת פרטים נוספים: קמחי אדריכלות ועיצוב
www.kimhi-arc.co.il
[email protected]
04-6017901, 052-7826069


רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי