החשמל החכם של "שניידר אלקטריק": להיות חכם, להרגיש בבית

טרנד "הבית החכם" כמעט השכיח מאיתנו, שבעצם החוכמה האמיתית טמונה במערכת החשמל, ושאם נבחר אותה נכון יהיה לנו לא רק בית חכם אלא בית גאוני ממש.

מאת: תמי וינצברג | צילום: באדיבות שניידר אלקטריק | - 16/07/2018

חמישים שנה אחרי שמודעות הפרסומת של חברת החשמל הכריזו "יותר חשמל - פחות עמל" מגיעה טכנולוגיה חדשה, שלוקחת את הסיסמה הזו כמה וכמה צעדים קדימה, ואומרת, בעצם, "פחות חשמל והרבה פחות עמל". במילים אחרות: "חשמל חכם".


את המגמה העולמית הזו מובילה שניידר אלקטריק, חברה גלובלית, שהוקמה לפני כ-180 שנה, ומובילה את השינוי הדיגיטלי בניהול אנרגיה ואוטומציה בתחומי החשמל  הביתי והתעשייתי.

"מערכת חשמל חכם (מה שקוראים בטעות "בית חכם") היא מערכת ממוחשבת של בקרים, מתגים חכמים וגלאים, המאפשרת שליטה במערכות המבנה השונות, תוך שילוב בין תרחישים מתוכנתים מראש לשליטה ידנית או דרך כל מחשב, טבלט או סמארטפון", מסביר מוריס בן דוד, מהנדס איפיון SmartSpace בחברת "שניידר אלקטריק". "מדובר ביכולת לשלוט במערכות כמו תאורה, מיזוג, הצללה, מוזיקה או כל מערכת אחרת המופעלת באמצעות חשמל, ולהפעיל או להפסיק אותן על פי פקודות שתוכנתו מראש, בהתאם לדרישות הלקוח".

 

החשמל החכם של שניידר אלקטריק: להיות חכם, להרגיש בבית

מי צריך חשמל חכם?

 בשתי מילים: מי לא? יתרונותיו של החשמל החכם מדברים בעד עצמם, ולכן קל מאוד לענות על השאלה למה בכלל כדאי בית עם חשמל חכם:

נוחות - ניתן להפעיל את מעגלי התאורה, התריסים, מיזוג האוויר ועוד, המשמשים

אותנו לפעילות יומיומית, בלחיצת כפתור אחת, ואפילו בלעדיה. למשל, לסגור את כל התריסים בבית עם רדת השמש, לכבות את האור בחדר אם במשך 15 דקות אין בו תנועה, לקפל את הפרגולה במקרה של גשם ועוד.

חיסכון באנרגיה ובכסף - הפעלה והפסקה אוטומטית של מכשיר חשמל בבית מאפשרת לחסוך עד 40% מצריכת החשמל ומהוצאות החשמל

בטיחות - המפסקים החכמים מוזנים ממתח נמוך, ובנוסף הם מאפשרים לבצע פעולות אוטומטיות בבית, העוזרות בשעת סכנה.

שליטה ובקרה - באמצעות מערכות המופעלות על ידי אפליקציות אנדרואיד או IOS

אפשר לשלוט ולפקח על המתרחש בבית  מכל מקום.

עיצוב - מפסק חכם אחד מחליף כמה וכמה מפסקים רגילים ומבטיח מראה אסתטי.

החשמל החכם של שניידר אלקטריק: להיות חכם, להרגיש בבית


מה כל כך חכם בחשמל החכם?

כדי שמערכת החשמל החכם תשרת אתכם נאמנה, ותציע את כל היתרונות האפשריים לאורך זמן, ממליץ בן דוד לוודא שהיא מבוססת על פרוטוקול פתוח, מה שיאפשר בהמשך לקבל שירות מכל חברה ומכל איש מקצוע, ולא להיות כבול לחברה מסוימת. "המוצרים של שניידר אלקטריק מבוססים על תקן KNX, שבו משתמשים היום 420 יצרנים ב-44 מדינות בעולם", הוא אומר, ומונה את יתרונותיו של התקן, שבו בחרו בשניידר אלקטריק:

גמישות: האפשרות לשלב רכיבים מחברות שונות מעניק גמישות מירבית בתכנון המערכת, בהתקנה שלה ובתכנות התרחישים.

ביזור: המערכת אינה מבוססת על "לב מרכזי"; בכל יחידה קיים מיקרו מעבד, כך שגם אם מתעוררת בה בעיה, היחידות האחרות ימשיכו לעבוד כרגיל.

איכות: הסטנדרט האחיד מחייב את כל היצרנים לאיכות גבוהה, שנמצאת תחת עינו הפקוחה של איגוד ה-KNX העולמי.

תקינה: מערכת מבוססת KNX היא בעלת תקן ישראלי ובינלאומי למערכות חשמל חכם.

 

החשמל החכם של שניידר אלקטריק: להיות חכם, להרגיש בבית

חכם - אבל גם יפה

 

שניידר אלקטריק נמצאת בחזית הטכנולוגיה של פיתוח מוצרי KNX. ככזו היא מציעה שבע סדרות של מפסקים חכמים, הנבדלות זו מזו בסגנונן העיצובי. המפסקים משלבים עיצוב נקי ומוקפד עם איכות גבוהה בסטנדרטים אירופיים עכשוויים, והמסגרות מגיעות בשלל צבעים, גימורים וסגנונות. פיתוח ייחודי של החברה מאפשר להתאים את העיצוב של המפסקים החכמים לזה של הרגילים המצויים בבית, כך שמתקבל פתרון אסתטי והומוגני לחלוטין.


הטכנולוגיה המתקדמת, לעומת זאת, זהה בכל הסדרות, ומאפשרת גמישות מירבית והתאמה מלאה לצרכים ספציפיים ולכל תקציב.

סדרות אלה כוללות מפסקים המופעלים באמצעות מתג או מסך מגע, חיישנים, שלטים ומגוון בקרים, המאפשרים שליטה ובקרה במערכת אודיו, מערכת קולנוע, אזעקה, דוד חשמלי, מערכת מיזוג אוויר, מערכות הצללה (תריסים וילונות, רפפות וכו'), ועוד. יתרון נוסף של הבקרים של שניידר אלקטריק טמון בכך שהם קטנים ושקטים משל המתחרים.


בין שלל הבקרים שלה, מציעה שניידר אלקטריק בקרי דימר לתאורת LED, המסוגלים לזהות עומסים באופן אוטומטי, פועלים בשקט ומגינים מפני התחממות יתר.

יתרון משמעותי נוסף שמציעה שניידר אלקטריק הוא האפשרות להתקין את המערכת הן בווילות ובתים חדשים והן במבנים ציבוריים. יתרה מכך, שניידר אלקטריק נותנת מענה חדשני וכולל במבנים ציבוריים, באמצעות חיבור מלא למערכת בקרת מבנה, המאפשר שליטה בחשמל החכם ישירות ממחשב הבקרה בבניין.


הצוות המקצועי של שניידר אלקטריק, הכולל מהנדסים, מתכננים וטכנאים במגוון תחומי התמחות, עומד לרשות אנשי מקצוע והקהל הרחב משלב תכנון הפרויקט, דרך ההטמעה שלו ועד לשלב השימוש השוטף, ומבטיח ללקוחות לא רק חשמל חכם, אלא גם בית טוב.


פרטים נוספים באתר החברה https://www.schneider-electric.co.il/he/work/campaign/se-innovation/smart-home.jsp וכן בטלפון 6798*.יצירת קשר - החשמל החכם של "שניידר אלקטריק": להיות חכם, להרגיש בבית