שקט מתקדמים

התקן הישראלי לגבי רעש קול הולם כבר מזמן לא עומד בציפיות הגבוהות של הצרכן הישראלי. עכשיו מציעה חברת א. עדי אקוסטיקה פתרון: Roll 7 - חומר בידוד המיוצר באיטליה, עומד בתקן גרמני מחמיר ומתאים לציפיות של הצרכן הישראלי.

מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | - 24/04/2018

"...מהדירה בקומה העליונה נשמעו נקישות עקב, ואחריהן קולות גרירה. הרעשים היו חדים וברורים, והם נמשכו דקות ארוכות. אחר כך השתררה דממה. לפתע, ללא כל הכנה מוקדמת, נשמע קול חבטה עזה - ואחריה פילחה את החלל צעקת כאב, "לאאאאאאאא!!!".

תסריט האימה הזה אינו חלק מסדרת דרמה חדשה - קוראים לו "רעש קול הולם", והוא הסיוט הפרטי של רבבות אנשים, המתגוררים בבתים משותפים.

 

 

שקט מתקדמים

אלון עדי, מנכ"ל א. עדי אקוסטיקה, חברה המתמחה זה 20 שנה בתחום הבידוד האקוסטי, מסביר: "רעש הולם מתייחס למכלול הקולות הנגרמים מפעולות פשוטות כמו צעדים, גרירת רהיטים, נפילת חפצים ועוד, ומועברים דרך שלד הבניין אל הדירות הסמוכות, ולעתים אף בתוך אותה דירה בין הקומות ובין החללים השונים. ניתן להנחית אותו באופן חלקי בלבד באמצעות בידוד של התקרה או "ריפוד" של הדירה בשטיחים, וילונות וכו', אבל הפתרון הממשי היחיד הוא בידוד של הרצפה בקומה ממנה בוקעים הקולות, כלומר בקומה מעל".

שקט מתקדמים

 

באחרונה החלה חברת א. עדי בע"מ לייבא באופן בלעדי חומר בידוד בשם Roll 7, המיועד להנחה על שכבת הבטון שמתחת למרצפות, ומתאים ליישום הן בשלבי הבנייה והן במהלך שיפוץ והחלפת אריחי הרצפה. זהו חומר ידידותי לסביבה, המיוצר מצמיגי מכוניות גרוסים, ומשווק בגלילים. המשטחים מצוידים בפסי הדבקה, והתקנתם אינה מצריכה הכשרה מיוחדת.

שקט מתקדמים

Roll 7 הוא אמנם מוצר חדש בשוק הישראלי, אולם בעולם הוא נמצא בשימוש למעלה מ-30 שנה. הוא מיוצר באיטליה על ידי חברת Isolgomma ומתהדר בכמה יתרונות בולטים:

הנחתת רעש (ב-ΔLNT (25DB A)).

עמידה בתקן הגרמני לרעש הולם (45LNT=), שהוא גבוה באופן ניכר מהתקן הישראלי.

גמישות גבוהה, המבטיחה התאמה מיטבית למשטח עליו מיושם החומר.

עמידות גבוהה, כולל בתנאי לחות ותחת עומסים גדולים מוצר ידידותי לסביבה, המיוצר מחומרים ממוחזרים בלבד.

הוראות יישום פשוטות מתאים למגוון סוגי רצפות.

לדברי אלון עדי, ההחלטה לייבא את Roll 7 לארץ נבעה מהשינוי שחל בשנים האחרונות בדרישות הצרכן הישראלי. "בעוד שהתקן הישראלי נותר בעינו, הצרכן החכים, והבין שהוא אינו חייב לסבול את רעשי השכנים, שכן יש לכך פתרונות. ככל שהסטנדרט בבנייה הרוויה עולה - עולות גם ציפיותיו של הדייר, ובידוד באמצעות Roll 7 מבטיח שגם בהיבט האקוסטי הדייר יקבל סטנדרט גבוה, ויהנה מאיכות חיים גבוהה".

שקט מתקדמים

כאמור, א. עדי אקוסטיקה משווקת בארץ את Roll 7 באופן בלעדי. המוצר נמכר בגלילים, ששטחם 5X1 מטרים ומחירם 65 ₪ + מע"מ, והחברה מציעה תמיכה וייעוץ מקצועי לאנשי מקצוע - רצפים, קבלנים ויזמים -  לפני הקנייה, במהלך ההתקנה ואחריה.


לפרטים:

א. עדי אקוסטיקה

רחוב המלאכה 14, בנימינה

טל' 04-8348350


יצירת קשר - שקט מתקדמים