כמה טוב להיות תאורת קיר

ממש כפי שבתיאטרון או בקולנוע ממלאת התאורה תפקיד חשוב ביצירת הדרמה ובחיזוק סצנות השיא, כך גם באדריכלות ובעיצוב פנים - התאורה היא האחראית ליצירת האווירה המדויקת, לכן נדרשת גמישות גדולה בעיצוב התאורה. בדיוק לשם כך נועדו גופי התאורה השקועים בתוך הקירות או התקרות.

מאת: שירה רייז-משולם | צילום: מוני בלך | תכנון: איריס מנור אדריכלות ועיצוב פנים. 10/04/2018

התאורה הנסתרת "נצמדת" אל התקרה או אל הקיר וכמעט נבלעת בתוכו. ה"היבלעות" הזו יוצרת משחקי אור וצל מרתקים שמאפשרים למעצב, להדגיש את האלמנטים הדקורטיביים השונים וליצור אווירה שמתאימה לסגנון העיצוב ולפונקציה שאותה חלל ממלא.

גופי תאורה שקועים בקירות ובתקרות גבס, נחשבים היום לאחד מפתרונות התאורה המובילים בעולם העיצוב המודרני.

בניגוד לגופי תאורה עומדים (או משתלשלים מהקיר) שתופסים מקום, מעמיסים על החלל והאור שהם מפיצים אינו ממוקד - אפשר, באמצעות לוחות גבס, להנמיך מעט את התקרה הרגילה וליצור חלל ביניים שבתוכו גופי התאורה מוטמעים.


אלומות האור שבוקעות מתוך גופי התאורה המוטמעים הן רכות יותר, משום שהאור מתפזר באדוות שיוצרות  אווירה נינוחה ומרגיעה.

להשלמת האווירה, כדאי גם להטמיע חלק מגופי התאורה מאחורי קרניזים מגבס, שאותם ניתן ליישם בכל מקום: מעל ליצירת האומנות, כמסגרת שמקיפה את כל התקרה, לאורך המסדרון, להבלטת מראה תלויה וכדומה.
 
המגוון האין-סופי של קרניזים וסינרים מעוצבים מגבס - בגימור ישר, עגול, קטום זוויתי או משולב - מעניק למעצבים גמישות רבה במשחקי התאורה. מלבד יצירת אווירה ייחודית, לתאורה הנסתרת יש שני יתרונות נוספים וחשובים מאוד: שימוש בתאורת לד שחוסכת כסף רב וקלות התיקון של כל אחד מגופי התאורה.

 
אז אולי במקום הכותרת "כמה טוב להיות תאורת קיר" היינו צריכים לכתוב "כמה טוב לעצב עם תאורת קיר"?.    

    


    

לפרטים נוספים בנוגע לאפשרויות העיצוב של תאורה המוטמעת בתקרות או בקירות גבס, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אחד מנציגי אורבונד בטלפון מספר: 1-700-70-50-75  
הכנסו לאתר- www.orbond.co.il

 

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי