מילאנו אהובתי

אם תשאלו את המעצב הבינלאומי Daniel Germani (דניאל ג'רמאני) איזה מהתחומים שהוא עוסק בהם – עיצוב מוצר, עיצוב פנים או אדריכלות– הוא החביב עליו ביותר, תשובתו בכלל תהיה בישול. זו גם הסיבה שנענה לאתגר של קוסנטינו לשלב בין שתי תשוקותיו ולעצב אוסף משטחי Dekton–Industrial פורץ דרך למטבח. אבל אז קרה עוד קסם גדול שהניב גם את  DeKauri שיוצג במסגרת שבוע העיצוב במילאנו Salone del Mobile .Milano


מאת: מערכת בית ונוי | צילום: | מעצב: דניאל ג'רמאני - 07/03/2018

העיצובים של דניאל ג'רמאני מפארים כל מקום נחשב ומוצגים על ידי החברות המובילות בסצנת העיצוב הבינלאומי. הקסם בעיצוביו הוא שפריטים שלו נחשפים אט אט במטרה לסקרן ולמתוח את רגעי הקסם. בדיוק כמו מסלול חייו, רווי תהפוכות, הפתעות ושינויים מסקרנים ובלתי צפויים.


ג'רמאני יליד ארגנטינה, מתגורר ויוצר ממקום מושבו פיניקס אריזונה בשני העשורים האחרונים, אבל נוהג לכנות את עצמו "אזרח העולם הגדול", ולא בכדי. עם סיום לימודי אדריכלות באוניברסיטת בואנוס איירס, כשהוא חמוש בשאיפות גדולות ורצון עז להצליח, החליט ג'רמאני לפרוץ את דרכו החוצה אל מחוץ לגבולות ארגנטינה, ובילה שמונה שנים באירופה, כשהוא נודד בין רומא, מדריד, בריסל, לונדון ואמסטרדם, ומתמחה בחברות המובילות.


מילאנו אהובתי

כיום כשהוא עומד בראש חברה משגשגת לעיצוב רהיטים, וכן פועל בתחום עיצוב פנים ואדריכלות בפרויקטים מסחריים ופרויקטים למגורים, מצליח ג'רמאני לשלב בין כל האהבות שלו. דוגמא מצוינת לכך היא הכימיה האדירה שיש לו עם חברת Cosentino, המובילה העולמית בפיתוח ובייצור משטחי עבודה חדשניים לעולם העיצוב והאדריכלות.

שיתוף הפעולה החל כאשר חיפש למתוח את גבולות החומר בעיצוב שולחן אוכל שהתבקש לעצב. משטחי ה-Dekton המיוצרים בטכנולוגיות ייצור מתקדמות, הם אלו שהשלימו לו את אותו חזון. המראה העשיר, העכשווי והמודרני של משטחי Dekton, המצליחים לדמות חומרים מכל סוג שהוא ברמת דיוק גבוהה ביותר, נתנו דרור ליצירתו של ג'רמאני, אשר כל הזמן חיפש את הדבר הגדול הבא.


 בתערוכת העיצוב האחרונה במילאנו, באפריל 2017, ריגש את באי התערוכה בזכות שיתוף פעולה יצירתי נוסף שלו עם חברת Cosentino, ועם מותג הריהוט האיטלקי Riva1920. טריו מעניין זה הוליד מזנון ייחודי המשלב בין עץ אגוז אמריקאי שפוסל עד שלמות על ידי אמני העץ של חברת Riva1920, לבין משטחי Dekton XGloss Spectra של קוסנטינו, בעלי ברק גבישי ומרהיב. המזנון הייחודי הצליח לטשטש את הגבול בין עיצוב לאמנות ועל כך סוקר בהרחבה במגזיני העיצוב המובילים בעולם.


מילאנו אהובתי

 בימים אלו ממש שיתוף הפעולה בינו לבין חברת Cosentino חושף שיאים חדשים עם השקת אוסף משטחי Dekton® Industrial למטבח. משטחים המאופיינים במראה עירוני-אורבאני, מחוספס, בו הסדר והאי סדר משלימים זה את זה למראה אסתטי מלא תעוזה ואישיות. קולקציית המשטחים כמו שאר עבודותיו הרבות של ג'רמאני מצליחה להפוך את הטריוויאלי לקונספטואלי.


מילאנו אהובתי

 במילאנו השנה יציג בשיתוף חברת קוסנטינו את DeKauri, יחידת רחצה סגורה ועצמאית העשויה מעץ הקאורי העתיק, ומביא את היופי והפונקציונליות שלה לעולם המרחץ. "כשמדובר במטבח, ישנם פתרונות עיצוב גאוניים וחדשניים להסתרה ואחסון של כל דבר", אמר ג'רמאני, "אבל בחדר האמבטיה זה לא תמיד המצב. שמתי לב  שהאחסון בחדר האמבטיה לא השתנה במהותו". בעקבות זאת התעורר הרעיון לרהיט נפרד עם כיור וחלל אחסון מוסתרים.


מילאנו אהובתי

 השימוש שעושה ג'רמאני בחומרים הוא מחווה לחוסן של אימא טבע: הטכנולוגיה שמאחורי ה- Dekton® לוכדת את היופי של האבן הטבעית עם עמידות שאין כמותה, ואילו עץ הקאורי – שמגיע מניו זילנד, שם נקבר מתחת לבוץ ומים במשך אלפי שנים - מוסיף תחושה אקזוטית של ממש לפריט. "ה-DeKauri הוא נכס משפחתי של ימינו", אומר ג'רמאני.


 

מילאנו אהובתי

    

מילאנו אהובתי

    

מילאנו אהובתי

כתובת: נחשון 33 פתח תקווה

טלפון: 03-555-0999

Salone del Mobile. Milano 2018

from 17th to 22nd April

Pavillion 22, number G32/G36