ידע הוא כוח, גם במטבחים

מהם הטרנדים האחרונים בעולם המטבחים?, מה חשוב לדעת בזמן תכנון מטבח? איך מתכננים מטבח שמתאים לצרכים הפרטיים של כל משפחה? בלורן מזמינה אתכם ליום הדרכות העוסק בתכנון מטבח נכון שבסופו תוכלו להבין איזה מטבח מתאים לכם.

מאת: שירה רייז - משולם | צילום: | - 02/08/2017

לפני הריאיון שערכתי עם רונית אילון מנהלת השיווק בבלורן ועם ארז קורצמן, ראש מערך ההדרכות - נלקחתי אחר כבוד לסיור בסניף ראשון לציון. התרשמתי מהכול: ממחסני הענק, מהדפסת הזכוכית המתקדמת, מספריית החומרים העשירה, מהיחס המשפחתי אל העובדים...
אבל התרשמתי במיוחד כשעמדתי מול לוח זכוכית פגום וניסיתי להבין מהי הבעיה. 'את רואה את זה' אמר אחד העובדים כשהוא מצביע על נקודה מיקרוסקופית 'בגללה הזכוכית פגומה'.
הנקודה המיקרוסקופית היא אחת הדוגמאות לכך ש'בקרת איכות, ושביעות הרצון של הלקוח' – אינן סיסמאות, אלא יעד שמאחוריו עומדים מעשים רבים כשהבולט שבהם הוא מרכזי ההדרכה והמידע.

מדוע החלטתם להשקיע כל-כך הרבה בהדרכות?

ארז: "היום כשיש שינוי עצום בטכנולוגיה, בחומרים ובשיטות התכנון, נוצר מצב שהלקוחות מרגישים שחסר להם ידע. לכן אנחנו חושבים שהמשימה העיקרית שלנו, היא להעביר את הידע והניסיון שצברנו, כדי שהלקוחות יוכלו לתכנן נכון וחכם את המטבח שלהם".
רונית: "מעבר לזמן היקר שהלקוח מבזבז בהתרוצצות בין היצרנים והספקים השונים, עד שהוא מוצא את הפתרונות, ישנו הנושא של איסוף דוגמאות מהספקים, שמקשה על ראיית התמונה השלמה. כדי להקל על הלקוח, אנחנו מחזיקים את מרבית החומרים כאן אצלנו".
ארז: "הלקוח יכול לראות הדרכות, להכיר חומרים, לבנות מפרט... המטרה שלנו היא לא למכור, אלא לתת חופש פעולה".
רונית: "אצלנו הלקוחות לומדים להבין את הצרכים שלהם וכיצד אפשר להעביר את ההבנה הזו לבקשות ספציפיות מהאדריכל או מהנגר".

ארז: "אנחנו שמחים שגם האדריכלים והמעצבים שואבים השראה מהתצוגות שלנו".
רונית: "כאן הכישרון של המעצב נכנס לתמונה, אנחנו נותנים להם בנק של ידע ושל חומרים והם הופכים את זה ליצירה. לפעמים אני רואה שילובי חומרים מדהימים שבחיים לא הייתי מעלה בדעתי".

  

   

כיצד לדעתכם החדשנות והטכנולוגיה שינוי את עולם המטבחים?
רונית: "הטכנולוגיה מורידה את ההתנגשות בין תקציב פונקציונאליות וחומר. היום אפשר לקבל, במחירים נוחים בהחלט, את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום המטבחים והדבר נכון גם לגבי החומרים. טכנולוגיית ה"ננו" יוצרת חומרים מעולים, כמו פורמייקה שמלבד היופי שלה, היא עמידה בפני שריטות, קל לנקותה ולא רואים עליה טביעות אצבע".
ארז: "הפולימר, למשל, הוא חומר חזק ועמיד שמהווה חלופה מצוינת לחזיתות צבועות. מגוון האפשרויות מבחינת גווני הצבע הוא עצום והעלויות נמוכות יותר".
"כיום אפשר לצבוע או להדפיס על הזכוכית וכך גם לקבל את התחושה המיוחדת של הזכוכית וגם להפוך את המטבח לאישי יותר. הזכוכית קיימת בגימור מבריק ובגימור משי למראה מט".
רונית: "מכיוון שההדפסה או הצביעה מתבצעות על החלק האחורי של הזכוכית, המראה הרענן נשאר תמיד וגם אין שום בעיה לנקות את הזכוכיות".
ארז: "לכול חומר יקר יש היום חלופה טובה ומשתלמת. היום המטבח הכפרי יכול להיות "כפרי" מבחוץ ושיא הטכנולוגיה מבפנים.

אלו שינויים אתם יכולים לראות בתפיסת המטבח היום?
רונית: "אני חושבת שהיום הלקוחות מבינים שהנוחות והפונקציונאלית יכולות להשתלב עם סגנון העיצוב ולא לבוא על חשבונו".
ארז: "הישראליים יודעים לעריך את תרומת הטכנולוגיה לשיפור חייהם. הם רוצים להתייעל ולמצוא פתרונות שבסופו של דבר יחסכו להם זמן ומאמץ".

רונית: "בניגוד לשוק האמריקאי, המטבח הישראלי הוא חלק בלתי נפרד מהסלון. ומכיוון שהישראליים אוהבים לארח, הם רוצים להיות גאים במטבח שלהם מצד אחד, אבל בלי להתפשר על הפונקציונאליות שלו".  

ארז: "הלקוחות מבינים שתכנון נכון הופך את העבודה במטבח לקלה. לא צריך להתכופף לסירים, לא צריך סולם כדי להוריד סרוויסים. בנוסף, הלקוחות מחפשים אחר סגנון עיצוב שמבטא את הייחודיות שלהם".


אלו טרנדיים אתם מזהים בשנים האחרונות?
רונית: "מגרות ודלתות ללא ידיות או עם ידיות אינטגרליות שאינן בולטות מקו החזיתות, הן פופולריות מאוד".
ארז: "המגרות הולכות ונהיות גדולות יותר וניתן להעמיס עליהן משקל רב. היום אפשר לפתוח גם את המגרות הכבדות ביותר באמצעות נגיעה קלה".
רונית: "יש העדפה לשימוש בחיפויים מיוחדים כמו למשל זכוכית עם עיצוב בלעדי או חיפויים שמרגישים כמו בד, חיפויים שמדמים בטון, פורצלן או אבן. לוחות החיפוי הופכים לגדולים יותר וניתן לייצר התאמה מושלמת בין החיפויים לחזיתות הרהיטים".
 

וטיפ אחרון לסיום...
ארז: "סגנון החיים משפיע על תכנון המטבח. לדוגמא, אנשים שקונים אחת לכמה ימים זקוקים לכמות אחסון אחרת, בהשוואה לאנשים שעושים קנייה מרוכזת, ולכן בתהליך תכנון המטבח צריך להביא בחשבון את ההרגלים השונים".
רונית: "מטבח חדש הוא הזדמנות מצוינת לשינוי הרגלים שמכבידים עלינו ומקשים על הפעילות שלנו".

   

מעוניינים להרשם להדרכה לתכנון פנים המטבח ללא תשלום? לחצו כאן
אתם מוזמנים לבקר ולקבל את כל המידע שאתם צריכים באחד מהסניפים שלנו ב:

  • ראשל"צ

  • דן דיזיין סנטר, ב"ב

  • ירושלים

  • באר שבע

  • חיפה

  • ראש פינה..

יצירת קשר - ידע הוא כוח, גם במטבחים