חידושים בתחום עיצוב מטבחים

מאת: | צילום: | 03/04/2013
מטבח עכשיו - חידושים בתחום המטבחים

 

המטבח הוא הלב הפועם של הבית. בתחום של עיצוב דירות בכלל, כמו גם עיצוב מטבחים בפרט, המטבח משמש לפעילות מסורתית, טבעית ובסיסית במרחב, בישול ואכילה. עליו להתאים למלא צרכים בסיסיים ופונקציונאליים ולתת מענה לדרישות הקשורות להתנהלות היומיום. אל החומרים בהם נהגו להשתמש בעבר, דוגמת עצי אלון, אגוז בשילוב עם עצים אקזוטיים, נירוסטה, אבן קיסר, אבן טבעית ואלומיניום הצטרפו חומרים נוספים דוגמת: קוריאן, במבוק, זכוכית, זכוכית מודפסת, אבן טבעית וציפויי לקה מסוגים שונים, בשלל שילובים שונים ביניהם. 
חומר הקוריאן הוא המעניין מבין החומרים החדשים שנכנסו לתחום בתחום של עיצוב דירות בכלל, כמו גם עיצוב מטבחים בפרט, שהשלים את הכיבוש רק לאחרונה. בזכות תכונותיו הפונקציונאליות ומראהו הנקי, הוא הפך לחומר שמרבים להשתמש בו. יתרונותיו הן שהוא מאפשר יצירת משטח אחיד הכולל משטח עבודה וכיור, ללא סימני חיבור. גם הזכוכית ביססה את מעמדה בזכות תכונותיה הטבעיות: שקופה או חלבית, צבעונית או מודפסת, הזכוכית רווחת במטבח הביתי, ובדרך כלל בשילובים עם חומרים אחרים. 
הצבעים השולטים כיום במטבח הם צבעים רכים, מאופקים וסולידיים – גווני העץ לסוגיו משתלבים עם גווני השמנת, הלבן והאפור. 
בשעתו ה'אי' היה להיט במרחב המטבח, הוא גרם למעבר שהביא לשימוש בארונות גבוהים, פעמים רבות עד גובה התקרה, ללא משטח עבודה מפריד. כעת מגמה זו הכתה שורש והיא נמשכת, כשהיא משמשת לחידוד חלוקת החלל בין פונקציות אחסון לאזורי העבודה. 
הארונות קיבלו צורה מחודשת עם דלתות הזזה (חשמליות או מכאניות), משטחי עבודה נעים ועוד מיני שכלולים, המאפשרים להצניע את ייעודו כאזור פעילות ועבודה ולהפכו בעת הצורך למרחב ייצוגי בלבד. 

 

 

 

תאורה

בתחום של עיצוב דירות בכלל, כמו גם עיצוב מטבחים בפרט, מגמה שתופסת תאוצה בשנים האחרונות היא מגמת התאורה. במקום גוף תאורה מרכזי יחיד, היוצר התפזרות של אור, תאורה מסוגים שונים, ממוקדת ומבוזרת, על מנת לתת מענה פונקציונאלי ולא רק אסתטי לפעילות השוטפת. 
 

שם המאמר המקורי: מטבח עכשיו - חידושים בתחום המטבחים

קישור למאמר המקורי:

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי