שימוש בפרזול בתחום עיצוב פנים

מאת: | צילום: | 03/04/2013

 

פירזול - עובדים סמויים

 

הפרזול נתפס עד השנים האחרונות כחלק מתשתית לרוב נסתרת, אך מזה למעלה מעשור שגישה זו לעולם הפרזול משתנה בהדרגה. השינוי החל עם הידיות ולאחר מכן עם אביזרים נוספים כמו, סלסילות, רשתות, אמצעי תליה דקורטיביים וכד'.

 

בתחום עיצוב פנים עושים שימוש בפרזול בסדרה של אלמנטים התומכים בתשתית יחידות האחסון. ככל שהדרישה לנוחות, סדר ואסתטיקה הפכה לצורך הולך וגובר בתחום עיצוב פנים, עולם הפרזול התאים עצמו לדרישות אלה.

 


 

בתחום של עיצוב מטבחים הפרזול תפס את מקומו תוך מתן פתרונות המייצרים מטבח מעוצב, מודרני ובעיקר חכם. תחום הפרזול העניק לתחום של עיצוב פנים בכלל, כמו גם עיצוב מטבחים בפרט, שלל אלמנטים יצירתיים כגון: מסילות חכמות, מגירות משוכללות, מנגנוני טריקה רכה, צירים חזקים, ועוד. שילוב של פרזול ומנגנונים חשמליים ואלקטרוניים כמו דלתות ארונות שאפשר להרים ביעילות, להותיר אותן פתוחות במצבי ביניים וגם להפעילן באמצעות שלט.

 

תאורה

תאורה כחלק ממערך האחסון זאת הצעקה האחרונה בתחום שמשלב פרזול עם עיצוב פנים בכלל, כמו גם עיצוב מטבחים בפרט. תאורה זו משמשת למטרות אסתטיות למשל שילוב פסי נוריות צבעוניות, או על ידי שילוב באורח סמוי או גלוי של גופי תאורה, המהווים חלק מיחידת הריהוט. שילוב בין טכנולוגיה מתקדמת ולחדירת תחום הפרזול לתחום עיצוב פנים בכלל, כמו גם עיצוב מטבחים בפרט הוא פתיחת הדלת/מגירה תוך הפעלת תאורה פנימית, באותו אופן ניתן לעשות שימוש בחיישני אינפרא אדום משולבים עם נוריות לד: החיישנים מזהים את פתיחת המגירה או הדלת ומאירים את פנים הארון.

רעיון יצירתי אחר מאותו תחום הוא "מדפי תאורה" – מדפים משולבים גופי תאורה עם משטח זכוכית, אלמנט שהינו פונקציונאלי ודקורטיבי כאחד; דרך נוספת להשיג שילוב בין שכלולים טכנולוגיים לאסטטיקה ופרזול היא שילוב תאורה בתחתית הארונות העליונים להארה של משטח העבודה במטבח.

 

שם המאמר המקורי: פירזול - עובדים סמויים

קישור למאמר המקורי:

http://www.baitvenoy.co.il/newsarticle/60,67,445.aspx

רוצה לקבל מאיתנו מידע על מוצרים ורעיונות להשראה?


תחומים שמעניינים אותי